يكشنبه  10  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان درباره انتخابات؛

دوای درد امروز بازگشت مجلس به‌ رأس امور است

چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 16:14
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه‌ای مواضع خود درباره انتخابات پیش‌رو را مطرح کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با‌توجه به انتخابات مجلس شورای اسلامی، با صدور بیانیه‌ای مواضع خود را در این باره بیان کرد.

متن بیانیه به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

رهبر معظم انقلاب اسلامی: به نظر بنده، با ملاحظه‌ی همه‌ی جوانب، امروز حضور در انتخابات و شرکت در رأی دادن یک حکم شرعی و یک وظیفه‌ی شرعی است؛ صرفاً یک وظیفه‌ی ملّی و انقلابی نیست؛ وظیفه‌ی شرعی است؛ درعین‌حال یک جشن ملّی هم هست، درعین‌حال یک حقّ مدنی هم هست.

از روزهای ابتدایی شکل‌گیری شورای ائتلاف اصولگرایان، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان بر بحث وحدت حداکثری و حضور تمام گروه‌های جبهه انقلاب و رسیدن به یک لیست مشخص تأکید نمود و این راهبرد را تا روزهای پایانی تهیه لیست نهایی این ائتلاف ادامه داد که به سرانجامی نرسید. در این میان همچون انتخابات گذشته پرچم‌دار وحدت در جنبش دانشجویی بوده‌ایم و دوای درد امروز جامعه را بازگشت مجلس شورای اسلامی به‌عنوان رأس امور به جایگاه اصلی خود می‌دانیم و این مهم به دست نخواهد آمد مگر با وحدت حداکثری برای اجماع و حضور کامل و تمام‌قد نیروهای مومن و انقلابی در مجلس شورای اسلامی.

ماه‌های گذشته صحنه بحث‌های سیاسی و پیگیری مسیرهای متعدد برای رسیدن به سازوکاری به جهت رسیدن به یک لیست 30 نفره برای حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس بود. در این میان اختلافات بسیاری در مسیر جبهه انقلاب بود و تلاش‌های بسیاری از سوی دلسوزان برای وحدت حداکثری صورت گرفت که درنهایت امروز به سرانجام رسید.

ضمن تأکید مجدد بر شعارهای خود یعنی شفافیت، عدالت، اقتصاد و جوان‌گرایی و ضمن اینکه لیست منتشرشده از سوی این اتحادیه با عنوان "مجلس جوان و کارآمد در گام دوم انقلاب" شامل افراد انقلابی و ارزشمندی است که حتماً با حضور خود در مجلس شورای اسلامی آغازگر تحول و کارآمدی خواهند بود اما باصرفه نظر از اختلافات بر گزینه‌های موجود و سهم خواهی های بعضاً غیراخلاقی بعضی از گروه‌ها به جهت حفظ وحدت حداکثری میان نیروهای انقلاب و پیروزی در انتخابات دوم اسفندماه، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به‌عنوان بزرگ‌ترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی حمایت کامل خود را از "لیست وحدت" اعلام می‌دارد.

در پایان از ملت شریف و سرافراز ایران اسلامی دعوت می‌نماییم برای نجات اقتصاد کشور و اصلاح نا‌به‌سامانی‌های دولت، دوم اسفندماه به‌مانند گذشته پای صندوق‌های رأی آمده و ضمن انتخابی شایسته و اصلح نقش خود را در سرنوشت کشور ایفا نمایند. حضور مردم پای صندوق‌های رأی اصلی‌ترین هدف است و اعتقادداریم با هر عقیده و هر نوع نگاهی باید رأی داد، در این میان رأی بر مبنای ویژگی‌های عقلانی و توجه به مصالح کشور و انقلاب اسلامی در 4 سال پیش رو راهگشای بحران‌ها و معضلات کشور خواهد بود.

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

30 بهمن‌ماه 1398

انتهای پیام/4112/

http://ana.ir/i/473111
تریبون پاسخگویی مسئولان در غرفه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برپا شد

تریبون پاسخگویی مسئولان در غرفه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برپا شد

مجلس قوی و انقلابی می‌تواند دولت را از بی‌برنامگی بیرون آورد

مجلس قوی و انقلابی می‌تواند دولت را از بی‌برنامگی بیرون آورد

معرفی شاخصه‌های نماینده اصلح مجلس توسط اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

معرفی شاخصه‌های نماینده اصلح مجلس توسط اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان

آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز یک‌شنبه 10 فروردین/ بهبودیافتگان 12 هزار و 391 و مبتلایان 38 هزار و 309 نفر+جزئیات
اعلام فیلم‌های سینمایی تلویزیون در روز 10 فروردین/ «تختی» و «نبات» روی آنتن می‌روند
جدول زمانی برنامه‌های درسی ۱۰ فروردین شبکه‌های ۴ و ۷
فیلم/ نقاشی متفاوت از چهره شهید حاج قاسم سلیمانی توسط یکی از شرکت‌کنند‌گان در "عصر جدید"
سرپرست استقلال خواهان پوزش داور عصر جدید شد
موضع‌گیری مجیدی به احتمال مدیرعاملی سعادتمند در استقلال/ کنایه‌های سرمربی آبی‌ها به فتح‌الله‌زاده
«عدنان الزرفی» راه دشواری برای ایجاد انسجام ملی در عراق پیش رو دارد/متفاوت بودن انتخابات پارلمانی آینده
مرکز نوآوری حوزه هوانوردی عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی راه‌اندازی می‌شود/فعالیت یک هزار و 100 شرکت دانش‌بنیان
احتمال اقدام بیوتروریستی شیوع ویروس کرونا بررسی شد/ تولید دانش، پایش مشکلات تراز اول کشور، اولویت دانشگاه آزاد
تأثیرات شیوع ویروس کرونا بزرگ‌تر از جنگ جهانی اول و دوم است/ چه بسا که با این بحران، یک نظم جهانی جدید بروز کند