يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران:

بسیج دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بازوی مردمی در کشور تأثیرگذار است/ غرب با الفاظ عام‌پسند در تلاش برای القای افکار فمینیستی

يكشنبه 27 بهمن 1398 ساعت 11:59
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: در حال حاضر الگوسازی در جامعه از زنان بزرگ اسلام نظیر حضرت زهرا (س) لازم است؛ چون غرب با الفاظ عام‌پسند نظیر حقوق زنان در تلاش برای القای افکار فمینیستی است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، سید محمود رضا آقامیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در دومین نشست تخصصی به مناسبت روز زن با عنوان نقش‌آفرینی زنان در گام دوم انقلاب بر مبنای فرهنگ و سبک فاطمی اظهار کرد: تدریس دروس معارف و تاریخ اسلام در دانشگاه‌ها همواره اهمیت دارد؛ زیرا سیره و سبک زندگی حضرت زهرا (س) را به دانشجویان آموزش می‌دهد.

وی افزود: در حال حاضر الگوسازی در جامعه از زنان بزرگ اسلام نظیر حضرت زهرا (س) لازم است؛ چون غرب با الفاظ عام‌پسند نظیر حقوق زنان در تلاش برای القای افکار فمینیستی است. یک هزار و 400 سال پیش زنی به اسلام رو آورد که بعد از گذشت این‌همه سال، الگوی تمام زنان اسلام و انقلاب است. زندگی حضرت زهرا (س) برای زنان مسلمان، پیام مقاومت و خویشتن‌داری در راستای رسیدن به اهداف را در پی دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران گفت: حضرت زینب (س) در عاشورا، پیام ایستادگی و مقاومت را برای ما به یادگار گذاشت. اسلام زنان الگوساز کم ندارد و باید برای ترویج سبک زندگی آن‌ها تلاش بیشتری صورت بگیرد. حضرت فاطمه (س) الگوی مادری، تربیت فرزندان، همسرداری و شهادت در مسیر حق برای همه ما هستند.

آقامیری تصریح کرد: خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی تأیید صلاحیت اخلاقی استادان را از سال ۹۷ جدی‌تر دنبال کرده و صلاحیت علمی و اخلاقی را با همدیگر لحاظ می‌کند. بسیج دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بازوی مردمی در کشور تأثیرگذار است.

استادان بسیجی باید برای ارتقای سطح حجاب در دانشگاه‌ها تلاش کنند

در ادامه این نشست، سید محمود هاشمی رئیس بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی گفت: ابلاغیه درباره حجاب تنها راهگشا برای برقراری حجاب در دانشگاه آزاد نیست؛ بلکه استادان بسیجی باید بر اساس دغدغه‌های خود، برای ارتقای سطح حجاب در دانشگاه‌ها تلاش کنند. دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به‌خوبی از بسیج اساتید پشتیبانی می‌کند و هیچ کم و کسری وجود ندارد.

وی ادامه داد: حجاب و عفاف در حال حاضر بزرگ‌ترین دغدغه واحدهای دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی است. استادان خواهر بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی تلاش فراوانی در راستای فعالیت‌های تشکیلاتی انجام داده‌اند و برای ارتقای بسیج، عفاف و حجاب در دانشگاه آزاد اسلامی تلاش می‌کنند.

اسلام، زن را تمدن ساز می‌داند/ لزوم شناسایی مکتب و زندگی حضرت فاطمه (س) 

معصومه حکیمیان معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور در ادامه این نشست با اشاره به اینکه اسلام با نگاه‌های غربی مخالف است و زن را تمدن‌ساز و پرورش‌دهنده نسل اسلامی و انقلابی می‌داند، گفت: در قرن بیست‌ویکم اجرای سبک زندگی فاطمی در کشور و جهان اسلام لازم است. در حال حاضر مرزهای جغرافیایی مانع صدور محصولات و تفکرات فرهنگی نیست که این موضوع حسن‌ها و اشکالاتی دارد.

وی افزود: جوامع شرقی، زن را گوشه‌نشین و فارغ از هرگونه فعالیت اجتماعی می‌خواهند که این فکر افراطی باعث نفوذ تفکرات غربی در جوامع اسلامی‌شده است. نگاه ابزاری به زن توسط کشورهای غربی انجام می‌شود. ابزار جنسی نیز بزرگ‌ترین سیاست غرب برای استفاده از زنان است. اسلام با هر دو نگاه یاد شده مخالف است و زن را تمدن‌ساز و پرورش‌دهنده نسل اسلامی و انقلابی می‌داند.

معاون فرهنگی بسیج جامعه زنان کشور با تأسی به فرمایشات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه «نگاه اسلام به زن، نه شرقی و غربی است و زنان معماران ایران جدید هستند.» تصریح کرد: زنان باید به شناسایی مکتب و زندگی حضرت فاطمه (س) بپردازند. حضرت زهرا (س) الگوی زنان در اسلام است و اگر زنان مسلمان، ایشان را الگوی خود قرار دهند قطعاً با حفظ عفاف یکه‌تاز در تمامی عرصه‌ها در دنیا خواهند بود.

به گفته حکیمیان؛ غرب در سال‌های اخیر تلاش زیادی کرده زنان ایرانی را در اسارت نشان دهد و اقدام به تهاجم فرهنگی کند و متأسفانه تا حدودی موفق بوده است.

معاون فرهنگی جامعه بسیج زنان کشور بیان کرد: اندیشمندان و علمای مسلمان و غیرمسلمان زیادی بودند که با مطالعه زندگی حضرت زهرا (س) مرید ایشان شدند؛ پس مطالعه زندگی و سیره ائمه برای تک‌تک افراد ضروری است. مادران امروز باید رفتار با کودکان و تربیت فرزندان را از احادیث مرتبط با حضرت زهرا (س) فرابگیرند؛ زیرا ایشان در روانشناسی کودک بی‌نظیر بودند.

وی ادامه داد: کتاب «خاطر نازک گل» نوشته حجت‌الاسلام حسین سیدی زندگی حضرت زهرا (س) را به‌صورت صحیح و کامل مورد مطالعه قرار داده و در واقع حاصل فاطمه پژوهی در این کتاب خلاصه‌شده است. تقویت حس خوشبختی و امید باید در کشور انجام شود و با انتشار آمار طلاق نباید جوانان را نسبت به ازدواج دلسرد کرد.

این فعال حوزه زنان خاطرنشان کرد: غرب سعی دارد با جنگ نرم داشته‌های فرهنگی و اخلاقی بشریت را به انحطاط بکشاند و ترویج فساد اخلاقی، نگاه ابزاری و جنسی به زن نیز از زیرشاخه‌های جنگ نرم مدنظر غرب و آمریکا علیه اسلام و ایران است.

حکیمیان با اشاره به اعتقادات و خط‌مشی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی در تمامی سخنرانی‌های خود بر حفظ و تحکیم وحدت و همدلی بین مردم تأکید داشتند و استادان وظیفه دارند هنر وحدت را به جوانان یاد دهند. برای پیاده‌سازی سبک زندگی فاطمی در کشور و جهان اسلام باید خلوص نیت داشت و از تفرقه بین زنان تحت عنوان باحجاب و بی‌حجاب پرهیز کرد.

این کارشناس حوزه زنان بیان کرد: نسل بانوان انقلابی و مسلمان توسط شبکه‌های صهیونیست در خطر بوده و سال‌هاست غرب برای نابودی عفاف زن ایرانی در حال برنامه‌ریزی است. سبک فاطمی تنها راه و رمز پیروزی در جنگ اعتقادی عرب علیه ایران و اسلام است.

وی افزود: در حال حاضر جنگ اعتقادی در دنیا علیه ایران به راه افتاده است. ایران در جنگ نظامی و اقتصادی در گام اول انقلاب سربلند بیرون آمد؛ اما در گام دوم انقلاب درگیر جنگ اعتقادی و اخلاقی هستیم که قطعاً روزبه‌روز بیشتر خواهد شد.

گسترش شبکه‌سازی فعال و گسترده زنان در بسیج اساتید

در این نشست زهرا جوانی معاون بسیج خواهران اساتید دانشگاه آزاد اسلامی ضمن عرض خیرمقدم به اساتید بسیجی حاضر در جلسه و تبریک روز ولادت حضرت زهرا (س)، گفت: در حال حاضر معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه‌سازی از شبکه اساتید آقایان فعال‌تر و گسترده‌تر است.

وی افزود: زنان مؤمن ایرانی باید قدر الگوی خود یعنی حضرت زهرا (س) را بدانند و در صدور فرهنگ عفاف به سایر کشورها تلاش کنند.

جوانی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارائه گزارش اجمالی از بسیج اساتید خواهران دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار داشت: معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در مهرماه سال ۹۷ تأسیس شد و در حال حاضر شبکه‌ای از استادان خواهر عضو بسیج در کل کشور در معاونت خواهران این دانشگاه در حال فعالیت هستند.

معاون خواهران بسیج اساتید گفت: هر استان و هر واحد دانشگاه آزاد اسلامی در استان تهران یک مجموعه بسیج اساتید دارد که استادان بسیجی خواهر در این مجموعه‌ها فعالیت می‌کنند.

وی از برگزاری همایش ملی زن مسلمان در آیینه اسلام در سی‌ام بهمن‌ماه سال جاری در واحد یادگار امام خمینی (ره) خبر داد و گفت: مقالات ارسالی مورد داوری قرارگرفته است و در این همایش از آثار برتر معرفی و تجلیل می‌شوند.

جوانی بااینکه در حال حاضر معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در شبکه‌سازی از شبکه اساتید آقایان فعال‌تر و گسترده‌تر است، بیان کرد: معاونت خواهران بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی از سال گذشته به مناسبت روز زن، سلسله نشست‌هایی به‌صورت سالانه باهدف بررسی الگوی زن مسلمان برگزار کرد.

 در ادامه این نشست استادان بسیجی خواهر دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران به ارائه نقطه نظرات خود پرداختند.

انتهای پیام/4084/

http://ana.ir/i/472256
نهادهای بین المللی به سکوت خود نسبت به کشتار مسلمانان هندوستان خاتمه دهند

نهادهای بین المللی به سکوت خود نسبت به کشتار مسلمانان هندوستان خاتمه دهند

ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی تهران شروع بکار کرد/ کرونا موجب وقفه تحصیلی نخواهد شد

ستاد مقابله با کرونا در دانشگاه آزاد اسلامی تهران شروع بکار کرد/ کرونا موجب وقفه تحصیلی نخواهد شد

مدارس مهارتی واحد تهران جنوب آغاز به کار کرد

مدارس مهارتی واحد تهران جنوب آغاز به کار کرد

مرکز رشد واحد تهران جنوب افتتاح شد

مرکز رشد واحد تهران جنوب افتتاح شد

جمهوری اسلامی نیازمند نماینده‌ای است که رنج مستضعفین را درک کند

جمهوری اسلامی نیازمند نماینده‌ای است که رنج مستضعفین را درک کند

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان البرز پیرامون انتخابات

بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان البرز پیرامون انتخابات

مطالبه‌گری تخصصی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از کاندیداهای مجلس

مطالبه‌گری تخصصی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان از کاندیداهای مجلس

نشست «مجلس انقلابی، شناخت مسئله، مطالبه‌گری و اقدام» برگزار می‌شود

نشست «مجلس انقلابی، شناخت مسئله، مطالبه‌گری و اقدام» برگزار می‌شود