پنجشنبه  08  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بیانیه انتخاباتی شماره 1 اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل؛

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل هیچ نماینده‌ای در گروه‌های سیاسی ندارد/ لیست انتخاباتی ارائه نخواهیم کرد

دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 10:00
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه انتخاباتی شماره 1 این اتحادیه تاکید کرد: انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل هیچ نماینده‌ای در هیچ سطحی در گروه‌های سیاسی ندارد و در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی لیست انتخاباتی ارائه نخواهد کرد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور بیانیه انتخاباتی شماره  خود را پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: نظام جمهوری اسلامی ایران، متشکل از انقلابی در تمامی ابعاد، زوایا و سطوح می‌باشد که بر پایه مردم سالاری دینی و با استعانت از منظومه فکری امامین انقلاب نمود واقعی و نابی از جمهوریت و مشارکت وسیع مردمی را در انواع و اشکال متفاوت به جهانیان ارائه کرده است؛ چارچوبی نوین، جاری و ساری از مشارکت و نگاهی متفاوت به سرمایه انسانی که بنیان‌های فکری غرب و شرق را در حکومت داری، نقض کرده و الگوی مطلوب حکومت داری کارآمد را با امتزاج دین و سیاست ارائه کرده است. 

در ادامه این بیانیه بیان شده است: جمهوری اسلامی ایران در برهه‌های مختلف تاریخی نشان داده که با قدرت از رای مردم صیانت کرده است و در دفاع از مردم سالاری دینی به هیچ وجه کوتاه نیامده و نخواهد آمد؛ انتخابات‌های متعدد، متنوع و مستمر که نه جنگ، نه فتنه، نه تحریم و نه بست‌ نشینی نتوانست آن‌ها را متوقف کند و یا تغییری هر چند کوچک در آن پدید بیاورد.

در بخش دیگری از بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل عنوان شده است: از نظر ما آن چه جایگاه واقعی و اهمیت انتخابات را به تصویر می‌کشد و حماسه‌های سیاسی_اجتماعی را خلق می‌کند، حضور گسترده، حداکثری و از تمامی طیف‌های فکری آحاد ملت در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است. ما معتقدیم فضای سیاسی جمهوری اسلامی متعلق به حزب، گروه و جریان سیاسی خاصی نیست و همه گروه‌های سیاسی که حاکمیت نظام اسلامی و انقلابی، اصل ولایت مطلقه فقیه و مردم سالاری دینی را قبول دارند و خود را موظف به رعایت قوانین می‌دانند، زیر چتر حمایتی انقلاب اسلامی هستند و همچنین حق دارند نماینده و یا نمایندگانی را در مجلس شورای اسلامی داشته باشند. از سویی دیگر ما به شدت با تمامیت خواهی احزاب خاص، حذف گروه‌های غیر همسو با خود، برچسب‌زنی و تهمت‌زنی به گروه‌های مختلف مخالف هستیم.

در ادامه این بیانیه مطرح شده است: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور نگاه و حرکت سیاسی و انتخاباتی خود را بر مبنای مبانی دین اسلام ناب، منظومه فکری امامین انقلاب و رهنمودهای روز مقام معظم رهبری تدبیر می‌کند و صراحتا اعلام می‌دارد از هیچ کدام از احزاب، افراد و گروه‌های سیاسی چه در قالب لیست انتخاباتی و یا اشخاص حقیقی و حقوقی حمایت نخواهد کرد.

در بخش دیگری از بیانیه این اتحادیه دانشجویی اعلام شده است: ضمن احترام به همه کسانی که به عنوان ادوار محترم اتحادیه یا ادوار محترم دفاتر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور، در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سابقه فعالیت‌های تشکیلاتی داشته‌اند، صراحتا اعلام می‌داریم، تمامی مواضع اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل بطور رسمی و تنها از طریق بیانیه‌های انتخاباتی اتحادیه و یا از طریق مصاحبه‌هایی توسط دبیر تشکیلات و دبیر سیاسی منتشر خواهد شد.

اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در بیانیه انتخاباتی خود تأکید کرد: اتحادیه ما هیچ نماینده‌ای در هیچ سطحی و در هیچ کدام از احزاب و گروه‌های سیاسی خرد و کلان ندارد. تمامی نشست‌ها و جلسات سیاسی توسط اعضای شورای مرکزی اتحادیه با هدف کمک به پویایی و سلامت جریان انتخابات و تلاش برای مشارکت بیشتر مردمی در چارچوب تبادل نظر انجام می‌پذیرد و نیز به صورت شفاف رسانه‌ای خواهد شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: همچنین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل از همه گروه‌های سیاسی جهت حضور در جلسات بحث و گفتگو و یا میزگردها و کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های مختلف سراسر کشور با هدف کمک به انتخاب آگاهانه مردم و شناخت برنامه‌ها و دیدگاه‌های طیف‌های مختلف سیاسی، دعوت بعمل می‌آورد.

در بخش دیگری از این بیانیه بیان شده است: در پایان اقشار مختلف نخبگانی، گروه‌های مختلف تاثیرگذار و رسانه‌های آزاد و مستقل را به آگاهی بخشی عمومی و کمک به شناخت بیشتر فضای انتخاباتی دعوت می‌کنیم تا با یاری خداوند و با رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی باری دیگر شاهد مشارکت حداکثری مردم غیور ایران اسلامی بوده و پیوند عمیق ملت و نظام اسلامی را به رخ زیاده خواهان جهان بکشانیم و همچنین الگویی موفق از پشتوانه مردمی جمهوری اسلامی را، به ملت‌های آزاده ارائه کنیم.

انتهای پیام/4115/

http://ana.ir/i/429435
علیه جهانگیری اعلام جرم کنید

علیه جهانگیری اعلام جرم کنید

جریان ضعیف‌النفس سعی در تضعیف رشد علمی کشور دارد

جریان ضعیف‌النفس سعی در تضعیف رشد علمی کشور دارد

دام خود پیروز پنداری جریان اصولگرایی!

دام خود پیروز پنداری جریان اصولگرایی!

شفافیت جلوی مفاسد اقتصادی را می‌گیرد

شفافیت جلوی مفاسد اقتصادی را می‌گیرد

رنگ و بوی فمنیستی طرح‌های مجلس درباره زنان/ جوانان کشور 3 سال معطل قوانین خوب مجلس هستند

رنگ و بوی فمنیستی طرح‌های مجلس درباره زنان/ جوانان کشور 3 سال معطل قوانین خوب مجلس هستند

مذاکره با آمریکا، بیشتر در برابر بیشتر یا بیشتر در برابر هیچ؟/ روحانی در نشست‌های بین‌المللی به اصول جمهوری اسلامی پایبند باشد

مذاکره با آمریکا، بیشتر در برابر بیشتر یا بیشتر در برابر هیچ؟/ روحانی در نشست‌های بین‌المللی به اصول جمهوری اسلامی پایبند باشد