جمعه  09  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل:

دانشجویان انقلابی همراه کارگران هپکو و در تقابل با سازمان خصوصی‌سازی هستند

چهارشنبه 27 شهریور 1398 ساعت 12:39
دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: دروغ بزرگ خصوصی‌سازی سال‌هاست منابع ملی و منافع مردمی را در جیب اصحاب رانت و رابطه می‌ریزد، دروغی که در اصل اختصاصی سازی اموال مردم به نفع اهالی ثروت و قدرت است.

حمزه دستیار در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، گفت:‌ دروغ بزرگ خصوصی‌سازی سال‌هاست منابع ملی و منافع مردمی را در جیب اصحاب رانت و رابطه می‌ریزد، دروغی که در اصل اختصاصی سازی اموال مردم به نفع اهالی ثروت و قدرت است.

وی افزود: مگر هدف از اجرای قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی شتاب بخشیدن به رشد اقتصادی ملی، گسترش مالکیت در سطح عموم مردم به‌منظور تأمین عدالت اجتماعی، ارتقاء کارایی بنگاه‌های اقتصادی و بهره‌وری منابع مالی و انسانی و فناوری، افزایش رقابت‌‌پذیری در اقتصاد ملی و ده‌ها دلیل دیگر نبود؟

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل بیان کرد: کدام عدالت اجتماعی از دل این خصوصی‌سازی بیرون می‌آید؟ فریادهای کارگران هپکو و دیگر صنایع و معادنی که پس از خصوصی‌سازی دچار رکود و زیان دهی شدند، صدای شکست خصوصی‌سازی رانتی و اختصاصی سازی ثروت‌های ملی است.

دستیار خاطرنشان کرد: سیاست فروش بیت‌المال با قیمتی بسیار نازل و گاهی یک‌صدم قیمت اصلی به‌ویژه خواران نالایق باید با متوقف شود، بر اساس «تبصره 5 ماده 169 قانون مالیات‌های مستقیم»، «ماده 9 قانون برنامه پنج‌ساله ششم» ، «ماده 50 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور» و همچنین «مصوبه اردیبهشت‌‎ماه سال 96 هیئت‌وزیران»، معاملات دولتی باید در سامانه ستاد یا همان سامانه تدارکات الکترونیکی دولت » ثبت شوند، ولی این قانون‌گریزی و عدم شفافیت باعث فساد کلان در مقوله خصوصی‌سازی شده است.

وی تصریح کرد: ماجرای کارگران هپکو اعتراض بر سر زیاده‌خواهی و سود بیشتر نیست، مسئله معیشت و گذران امور زندگی است، مسئله شغل و تأمین نان شب خانواده است، درگیری‌های امروز با کارگران در نتیجه غفلت دیروز در واگذاری هاست، نتیجه بی مدیریتی و رانت‌خواری است.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در پیان گفت: دانشجویان انقلابی در کنار اعتراضات به‌حق کارگری و در راستای احقاق حقوق کارگری و مقابله با اختصاصی سازی‌ها در کنار کارگران هپکو و در تقابل با رانت‌خواری و فساد با اختصاصی هستند، البته باید با هوشمندی و حضور جوانان انقلابی در کنار مطالبات صنفی اجازه مصادره این اعتراضات توسط ضدانقلاب را نداد.

انتهای پیام/4115/

http://ana.ir/i/416114
خصوصی‌سازی‌های افسار گسیخته عامل بیکاری کارگران زحمت‌کش است

خصوصی‌سازی‌های افسار گسیخته عامل بیکاری کارگران زحمت‌کش است

تشریح فعالیت‌های اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه یاسوج

تشریح فعالیت‌های اردوی جهادی دانشجویان دانشگاه یاسوج

سکوت تشکل‌های دانشجویی پیش از انتخابات قابل توجیه نیست!

سکوت تشکل‌های دانشجویی پیش از انتخابات قابل توجیه نیست!

مطالبه دیپلماسی عزت توسط جنبش دانشجویی از وزارت امورخارجه

مطالبه دیپلماسی عزت توسط جنبش دانشجویی از وزارت امورخارجه

گام سوم کاهش تعهدات برجامی، گام اقدامات حداکثری

گام سوم کاهش تعهدات برجامی، گام اقدامات حداکثری