جمعه  09  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی:

مطالبه‌‌گری صحیح راهکار حل مشکلات است / حمایت معاونت مطالبه‌گری بسیج دانشجویی از دانشجویان مطالبه‌گر

يكشنبه 17 شهریور 1398 ساعت 12:06
معاون گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری سازمان بسیج دانشجویی گفت: مطالبه گری یعنی وقتی جوانی مشکلی را ببیند از یاس خارج‌شده، مسئله‌ای طرح کرده با دوستان خود هسته‌ای تشکیل بدهد تا به راه‌حل مسئله برسد.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، علی کیان در نشست خبری صبح امروز  که در محل موزه 13 آبان (لانه جاسوسی) برگزار شد، گفت: پس از اجرای طرح تحولی که در بسیج دانشجویی شکل گرفت، با توجه به مأموریت‌هایی که رهبری به دانشجویان در دیدارهای مختلف داده بودند مانند حل مسئله، مطالبه گری عمل جهادی و ... سازمان بسیج دانشجویی اقدام به تأسیس معاونت مطالبه گری و گفتمان سازی کرد که این مطالبات درست پیگیری شود.

وی ادامه داد: مطالبه گری یعنی وقتی جوانی مشکلی را ببیند از یاس خارج‌شده، مسئله‌ای طرح کرده با دوستان خود هسته‌ای تشکیل بدهد تا به راه‌حل مسئله برسد.

سیل اراده‌های آهنین ملت دستان ناپاکی که به دنبال دست دادن با شیطان بزرگ است را با خود می‌برد

معاون مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی سازمان بسیج دانشجویی گفت: خون پاکی که در این روزها در دشت نینوا به ظلم و بی‌عدالتی ریخته شد باید تعیین تکلیف شود... باید معلوم شود کدام جریانات فکری و سیاسی که در آن زمان مسلط بر مسلمین بودند موجب فاجعه کربلا و قتل پاک‌ترین انسان‌ها با فجیع‌ترین روش شدند... باید معلوم شود چه اتفاقاتی افتاد و امت رسول خدا طی پنجاه سال پس از وفات آن حضرت چه بر سرش آمد که نواده پاک ایشان را این‌گونه به شهادت رساندند.

وی افزود: آیا کسانی از نسل امروز و جریانات امروز جهانی و جریانات جهان اسلام هستند که به همان روش عمل می‌کنند؟ آیا کسانی هستند که طفل 6 ‌ماهه و دختر سه‌ساله را می‌کشند؟ آیا قلدرهایی هستند که کودکان و زنان را اسیر می‌کنند و کودک را از مادرش جدا می‌کنند؟ آیا کسانی هستند که جوانان حق‌طلب را شهید و مثله می‌کنند و باز دم از انسان و انسانیت می‌زنند؟ این‌ها سؤالات اساسی است که باید پاسخ داده شود و این جریانات باید تعیین تکلیف شوند... وعده صادقی که به ما داده‌شده و راستگویان راستگفتار داده‌اند این است که منتقمی می‌آید و انتقام این خون را مطالبه می‌کند و همه‌کسانی که امروز در زمره یزیدیان هستند یا باید از راهشان برگردند و یا به انتقام الهی گرفتار شوند و راه سومی وجود نخواهد داشت.

کیان خاطرنشان کرد: اما این منتقم کرار که وارث همه انبیا و اولیاست و در هنگام قیام، خود را با نام حسین بی علی ع معرفی می‌کند، همان عدالت‌گستر زمین و تأمین‌کننده رفاه دنیا و سعادت آخرت است. هم او که زمین گنج‌های نهانش را به او عرضه می‌کند و سرتاسر زمین به یمن وجودش سبز و آباد می‌شود. گره‌های علمی بشر با حضورش باز و درجات علمی  و فهم بشر با ظهورش بسیار فراتر از قبل خواهد شد.

معاون مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی سازمان بسیج دانشجویی بیان کرد: دانشجوی بسیجی با دقت در این معارف سؤالات خود را دقیق‌تر می‌کند و دائم در حال موشکافی و فهم بهتر است... او می‌داند که انقلاب عظیم اسلامی ملت ایران از اول با آرمان زمینه‌سازی چنین چشم‌اندازی شکل گرفت و با نوحه‌های حسینی و دسته‌های عزاداری بزرگ در بین همه اقشار نفوذ کرد والا قبل از آن در کنج خانه‌ها  و در سلول‌های زندان‌ها بود... ندای حسین حسین بود که ملت را در برابر طاغوت یزیدی زمان شوراند و او را از کشور اخراج کرد. همین ندا باعث شد که سیدی از اولاد حسین بن علی و با علم زمینه‌سازی حکومت دینی در ایران بر سر کار آید...

وی عنوان کرد: روشنفکران و تشکیلات مدعی هرچه می‌خواهند بگویند. آن‌ها که در صحنه بودند و محققین منصف می‌دانند که آنچه ملت را به خروش آورد ندای حسینی و علمداران مکتب حسینی بود و این حقیقت تا ابد خدشه‌ناپذیر است؛ اما همیشه امانتداری انقلاب از شروع آن دشوارتر است و تحویل آن به صاحب پرده‌نشین بسی سخت‌تر از برداشتن علم قیام.

کیان اظهار کرد: اکنون ملت ایران بیش از 40 سال است که این امانت بزرگ را بر دوش دارند و با همه فراز و نشیب‌ها آن را بر زمین نگذاشته‌اند و روبه‌جلو به سمت آن مقصد درخشان در حرکت‌اند. همان مقصدی که معادل آبادی دنیا و آخرت، بسط عدالت در کشورهای مسلمان و همه دنیا و نهایتاً تحقق انتقام خون خدا است.

معاون مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی سازمان بسیج دانشجویی ادامه داد: اما همیشه سؤالاتی مهم بر سر راه جوان مطالبه گر خودنمایی می‌کند... سؤالاتی که از جنس هوشمندی و هوشیاری انقلابی است؟ آیا نمی‌شد مهروموم‌های امانتداری ملت کمتر از این می‌بود؟ آیا نمی‌شد مثلاً ظرف 10 سال انقلاب به همه اهداف خود مارسید؟ آیا نمی‌شد رنج و سختی‌های ملت به خاطر پیمودن این راه بزرگ کمتر بود و مسیر راحت‌تر طی می‌شد؟ طبیعتاً جواب این سؤال عوامل بسیاری است که باید محققان و نکته‌سنجان منصف به آن پاسخ دهند اما جوان مومن انقلابی باید به دنبال علت‌های اصلی و بنیادی باشد.

وی تصریح کرد: برای مثال روحیه انقلابی ناشی از دوران دفاع مقدس چرا کمرنگ شد؟ چرا روحیه خودخواهی جایگزین دگرخواهی و ایثار شد؟ آیا علت‌العلل تمامی فسادها و اختلاس‌ها و مسابقه دنیاخواهی در عده‌ای از مردم و مسئولین، همین جایگزینی نیست؟ چرا این اژدهای هفت‌سر فساد در کشور ما به وجود آمد که حالا مثلاً قوه قضائیه با اصلاح خود و زحمت زیاد به دنبال قطع کردن سرهای آن است... چرا دنیاطلبی و اشرافی گری که چپ و راست و اصلاح‌طلب و اصولگرا نمی‌شناسد به وجود آمد و موجب اثرپذیری و تغییر ذائقه عده‌ای از مردم شد؟ این‌ها سؤالاتی است که جوان گام دومی می‌پرسد و مطالبه می‌کند و اراده کرده است که جواب آن را به گفتمان تبدیل کند.

کیان اذعان کرد: علت‌العلل در جایی جز نزدیکان نهضت و نظام نیست. کسانی که خود را خودی و نزدیک نشان دادند اما سست‌عنصر بوده و هستند. کسانی که شاید ابتدا اهل مبارزه بودند ولی وسط راه بار را زمین گذاشتند و مجنون‌‎وار سعی در انتقال بار امانت به ابتدای مسیر و حتی پرتاب آن به ته دره کردند. کسانی که از ابتدا اهل ایستادن نبودند و ایستادگی ملت را تاب نمی‌آوردند و کمرشان درد می‌گرفت و درد می‌گیرد و خدا به کمرشان بزند... انقلابیون خسته‌ای که خود خسته بودند و هستند ولی مردم را خسته معرفی می‌کنند. بی‌چیزهایی که از قبل انقلاب مردم به آلاف و الوف رسیدند و اشرافی شدند و چون از نزدیکان نهضت بودند موجب فتنه و فریب مردم شدند.

معاون مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی سازمان بسیج دانشجویی اشاره کرد: نکته اساسی این است که همین‌ها که اشرافی شدند و تعطیلات را به جزیره‌ها و سدها می‌رفتند و راه و مرام طاغوت پهلوی را زنده می‌کردند کم‌کم به فکر ارتباط با بزرگ اشراف و دنیاداران یعنی آمریکا افتادند، فریفته لباس‌های اتوکشیده و ادوکلن‌های گران‌قیمت آن‌ها شدند و از باطن خبیث آن‌ها غافل گشتند و آنگاه بود که دیگر سخنان آن امام سفرکرده و جانشین برحقش امام خامنه‌ای عزیز   برایشان معنی نداشت. آسمان‌وریسمان می‌بافتند و می‌بافند که منافع ملت در گرو این رابطه و مذاکره است و تکرار می‌کردند و تکرار می‌کنند.

وی تأکید کرد: جوان گام دومی و جناح فرهنگی مومن از خود می‌پرسد که ملت تا کجا باید به این‌ها فرصت جولان بدهد و کدام نقطه است که دستی از آستین ملت بیرون بیاید و تأخیر اندازان در رسیدن به افق‌های روشن را از عملشان باز دارد. در دادگاه افکار عمومی و قانون به محاکمه کشد و مطالبه گری واقعی را از علت‌العلل‌ها و مسببان اصلی مشکلات داشته باشد.

کیان اضافه کرد: انقلاب اسلامی البته آن‌قدر ظرفیت عظیمی دارد که به ملت خود فرصت تجربه‌های بزرگ و بلوغ داده و می‌دهد و این در سایه اسلام و احکام اسلامی است... اما مگر یک نماینده آراء و یک مدیر اجرایی چند بار می‌تواند خطا کند تا معلوم شود که صلاحیت مدیریت ندارد. یک معامله‌کننده چند بار باید در معامله ضرر کند تا معلوم شود که طبق حکم شرعی و عقل سلیم دیگر صلاحیت معامله ندارد؟

این فعال دانشجویی اعلام کرد: آیا نهادهای قانونی چون مجلس نباید به این امور رسیدگی کنند؟ آیا نباید سؤالات از مدیر اجرایی در صحن مجلس و در پیشگاه ملت تکرار و پیگیری شود؟ دانشجوی بسیجی با دقت به اوضاع کشور نگاه می‌کند و مدیران اشرافی و تنبل را رصد می‌کند... قویاً معتقد است کسانی که از پس بستن یک قرارداد متوازن و معقول برنمی‌آیند و بارها دشمنان ملت سرشان کلاه گذاشته‌اند حق حرف زدن از منافع ملت را ندارند. آن‌ها بارها و بارها با بی‌تدبیریشان پول و ثروت کشور را به باد داده‌اند و به نظر میاید اگر سیاست نورزند و کشور را بر اساس سیاست‌های مصوب شده در مجلس و مجمع تشخیص مصلحت اداره کنند بهتر است.

معاون مطالبه‌گری و گفتمان‌سازی سازمان بسیج دانشجویی در پایان گفت: سخن آخر اینکه جوان مومن و گام دومی، مخصوصاً در ایام محرم و عاشورای حسینی تیزتر و بران‌تر است و با تمام توان از منافع واقعی ملت دفاع می‌کند و جداً هشدار می‌دهد: دست و بازوی ناپاکی که بخواهد با شیطان و دشمن بزرگ ملت دست دهد، قطع خواهد شد... در این تردید نکنند. جوان مومن وطن‌دوست و مردم‌دوست را امتحان نکنید... جوانی که در گرمای تابستان و سرمای زمستان در سیل و زلزله و اردوی جهادی و در سخت‌ترین میدان‌ها کنار مردمش هست را امتحان نکنید... والله قسم سیل اراده‌های آهنین ملت شما را با خود می‌برد و جوان مومن و میهن‌دوست در صف اول این سیل خروشان خواهد بود.

انتهای پیام/4115/

http://ana.ir/i/414647
دستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

دستورالعمل تشکیل هسته‌های دانشجویی «همیار مشاور امین» دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ شد

آمریکا نتوانست در قضایای اخیر از آب گل‌آلود ماهی بگیرد/ نگرانیم که مسئولان دیر بیدار شوند

آمریکا نتوانست در قضایای اخیر از آب گل‌آلود ماهی بگیرد/ نگرانیم که مسئولان دیر بیدار شوند

برگزاری اولین نشست ملی رستاخیز علمی با محوریت «علم و فناوری در گام دوم انقلاب»

برگزاری اولین نشست ملی رستاخیز علمی با محوریت «علم و فناوری در گام دوم انقلاب»

اردوی راهیان نور از تأثیرگذارترین برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها است

اردوی راهیان نور از تأثیرگذارترین برنامه‌های فرهنگی دانشگاه‌ها است

رفتار امام رضا (ع) با توده مردم؛ احترام به مستضعفان، بی‌اعتنایی به مستکبران

رفتار امام رضا (ع) با توده مردم؛ احترام به مستضعفان، بی‌اعتنایی به مستکبران

افسانه رستا مبارزه‌ای بین نیروهای خیر و شر است

افسانه رستا مبارزه‌ای بین نیروهای خیر و شر است

تسهیل مشکلات خروج از کشور دانشجویان با طراحی سامانه سقای نور

تسهیل مشکلات خروج از کشور دانشجویان با طراحی سامانه سقای نور

«تحلیل ماشین‌‌های الکتریکی با استفاده از روش اجزای محدود» منتشر شد

«تحلیل ماشین‌‌های الکتریکی با استفاده از روش اجزای محدود» منتشر شد