جمعه  29  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دانشجویان چهارمحال و بختیاری در نامه‌ای به رئیس‌جمهور:

مدیران دولت فرصتی به دانشجویان برای طرح مطالبات مردم استان نمی‌دهند

دوشنبه 04 شهریور 1398 ساعت 11:05
اعضای تشکل‌های دانشجویی در نامه‌ای خطاب به روحانی تأکید کردند: مدیران دولت نه‌تنها فرصتی به دانشجویان برای طرح مطالبات مردم استان نمی‌دهند بلکه به‌وضوح در برابر هرگونه کنشی که در جهت کمک به استان از طرف دانشجویان انجام می‌پذیرد، سنگ‌اندازی می‌کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های استان چهارمحال و بختیاری به مناسبت هفته دولت به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور نامه‌ای نوشتند.

در ابتدای این نامه خطاب به رئیس‌جمهور آمده است: «اقَلُّ النَّاسِ وَفاءً الْمُلُوک» کمترین مردم از نظر وفای به عهد، سلاطین هستند (پیامبر اکرم). با نزدیک شدن به هفته دولت، مدیران و مسئولان استان چهارمحال و بختیاری سخت مشغول تدارک جشن 40 سالگی دانشگاه شهرکرد هستند. دانشگاهی که به لطف سیاست‌های وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکیِ دولت شما و در پی کالایی‌سازی آموزش و شانه خالی کردن وزرای حضرتعالی از وظایف قانونی- حاکمیتی، چنان ضربات مهلکی به آن وارد شده که جایگاه این نهاد علمی و حیثیت اجتماعی آن آسیبی عظیم دیده است؛ به‌گونه‌ای که کمتر رویدادی در طول تاریخ، هم‌تراز با این سیاست‌ها، توانسته شأن نهاد علمی دانشگاه را تضعیف کند و به لطف همین سیاست‌های مذکور سایر دانشگاه‌های استان نیز وضعیتی بهتر از دانشگاه شهرکرد ندارند.

اعضای تشکل‌های دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری در ادامه می‌افزایند: 40 سالگی دانشگاه شهرکرد اگرچه برای مدیران استانی شما، فرصتی برای جشن گرفتن است اما برای ما دانشجویان دانشگاه‌های استان که با مشکلاتی همچون کمترین امکانات رفاهی در همه دانشگاه‌های استان، کیفیت نامناسب آموزش، رقابت‌های غیرعلمی و مخرب میان دانشجویان و تبدیل دانشگاه‌ها از نهادی علمی به بنگاهی برای ترقی مدیران و شرکتی سهامی برای حداکثر نمودن مواهب مالی دست‌وپنجه نرم کرده‌ایم و در این فضا تحصیل و زیست می‌کنیم، نه‌تنها روزی برای جشن و سرور نیست بلکه روزی است که در آن با نگاه به آینده‌ای مبهم برای سال‌های ازدست‌رفته زندگی باید سوگواری کنیم.

در ادامه این نامه ذکر شده است: جناب رئیس‌جمهوری روزی که حضرتعالی چنین وزرایی را برای نهاد آموزش عالی و بهداشت برگزیدید آخرین ضربه را به پیکره نهاد مهم آموزش عالی در ایران وارد کردید، منصوبان اصلاح‌طلب و اصولگرای شما در استان چنان درگیر کسب قدرت و ثروت هستند که گوش شنوایی در برابر ندای حق‌خواهی و عدالت‌طلبی فعالان دانشجویی ندارند‌، طوری که تدبیر دولتتان برای آقایان، ثروت و مکنت داشت و برای ما غم نان و اشتغال، امید دولتتان برای آقازادگان، زندگی مرفه و تحصیل در فرنگ و برای ما آینده‌ای مبهم و ازدست‌رفته به همراه داشت.

این دانشجویان تأکید کردند: آقای روحانی واعجبا که گماشتگان دولت شما بر تمامی وعده‌های انتخاباتی دولت چشم‌بسته‌اند و نه‌تنها فضای دانشگاه‌ها در دولت دوم تدبیر و امید به سمت بهبود حرکت نکرده، بلکه مدیران خود را بی‌نیاز از شنیدن صدای دانشجویان می‌دانند، وااسفا که در جشن 40 سالگی دانشگاه شهرکرد که خانه دانشجویان است گماشتگان دولتی اجازه صحبت در برابر وزیر دانشگاهیان را به دانشجویان استان نمی‌دهند.

در ادامه این نامه آمده است: جناب رئیس‌جمهور، نامه را خطاب به جنابعالی تدوین کردیم، زیرا دانشجویان استان مدت‌هاست که از مدیران دولت امید شما ناامید شده‌اند. حضرتعالی در تاریخ 29/1/1392 در سفر انتخاباتی به استان گفتید: «سفرهای انتخاباتی خود را از استان چهارمحال و بختیاری شروع کردم چون می‌خواستم صدایم از بام ایران به گوش هم‌وطنان عزیز برسد» امروز فعالان دانشجویی استان نیز از بام ایران با شما سخن می‌گویند تا صدایشان به شما و همه دلسوزان کشور برسد. استان چهارمحال و بختیاری در شاخص فلاکت، بیکاری و رفاه اجتماعی در صدر محروم‌ترین استان‌های ایران است، مدیران ارشد استان چنان بی‌توجه به معضلات و مشکلات استان هستند که قلب هر هم‌وطنی را به درد می‌آورد، گویی مدیران ارشد هیچ گوش شنوا و عزم و اراده‌ای برای سامان بخشیدن به این وضعیت اسفناک ندارند، تعلق‌خاطری هم به وعده‌های انتخاباتی دولت یا وعده‌های جنابعالی در سفر به استان ندارند. به‌وضوح مشخص است که هیچ‌کدام از وعده‌های دولت در استان محقق نشده، مدیران دولت نه‌تنها فرصتی به دانشجویان برای طرح مطالبات مردم استان نمی‌دهند بلکه به‌وضوح در برابر هرگونه کنشی که درجه‌ات کمک به استان از طرف دانشجویان انجام می‌پذیرد سنگ‌اندازی می‌کنند.

اعضای تشکل‌های دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری می‌افزایند: جناب رئیس‌جمهور چنان‌که وظیفه قانونی شما پاسداری از قانون اساسی است، به‌عنوان فعالان دانشجویی استان از جنابعالی دعوت می‌کنیم به مناسبت هفته دولت به استان چهارمحال و بختیاری سفرکرده و میهمان دانشجویان باشید تا بتوانید از دریچه مجاهدان راستین کشور مشکلات را مشاهده بفرمایید و نه از چشم مدیران ارشد. در اصل سی‌ام قانون اساسی آمده که دولت موظف است وسایل آموزش‌وپرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه فراهم سازد و وسایل تحصیلات عالی را تا سر حد خودکفایی کشور به‌طور رایگان گسترش دهد.

اعضای تشکل‌های دانشجویی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه شهرکرد، مجمع اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، مجمع اسلامی آزاداندیش دانشگاه شهرکرد، جمعی از فعالان شورای صنفی استان و بیش از 250 نفر از دانشجویان و ادوار دانشجویی استان چهارمحال و بختیاری این نامه را امضا کرده‌اند.

گفتنی است؛ وزیر، معاونان وزیر، استاندار و سفیران چند کشور خارجی 5 شهریورماه در دانشگاه دولتی شهرکرد برای حضور در جشن 40 سالگی قرار است در دانشگاه حضور پیدا کنند ولی به تشکل‌های دانشگاهی اجازه صحبت داده نشده است.

انتهای پیام/4107/4118/

http://ana.ir/i/412261
مهدی‌پور: رئیس‌جمهور قصد ندارد صدای جنبش دانشجویی را بشنود

مهدی‌پور: رئیس‌جمهور قصد ندارد صدای جنبش دانشجویی را بشنود

غیبت رئیس‌جمهور در سخت‌ترین روزهای ملتی که به وی اعتماد کردند

غیبت رئیس‌جمهور در سخت‌ترین روزهای ملتی که به وی اعتماد کردند

غیبت لاریجانی و فرار روحانی از پاسخگویی به دانشجویان!

غیبت لاریجانی و فرار روحانی از پاسخگویی به دانشجویان!