سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

درخواست طلاب از آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی برای خنثی کردن توطئه‌ها

چهارشنبه 30 مرداد 1398 ساعت 10:12
بسیج طلاب حوزه علمیه مشکوه و صدر با ارسال نامه‌ای سرگشاده از آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی خواستند توطئه‌های دشمنان برای ایجاد اختلاف بین مسئولان را خنثی کنند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بسیج طلاب حوزه علمیه مشکوه و صدر با ارسال نامه‌ای سرگشاده از آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی خواستند توطئه‌های دشمنان برای ایجاد اختلاف بین مسئولان را خنثی کنند.

در ابتدای این نامه با اشاره به سخنانی از امام خمینی(ره) که اول فروردین سال 62 آمده است: «امروز برای حفظ اسلام باید ما از همه چیزهایی که در ذهنهایمان هست و کدورتهایی که فرض کنید یک وقتی داریم، دست برداریم، برای خدا با هم باشیم. اگر این‌طور شد شما حفظ خواهید شد و اسلام را خواهید صادر کرد به همه دنیا».

در ادامه این نامه خطاب به آیت‌الله محمد یزدی و آیت‌الله صادق آملی لاریجانی بیان شده است: همان طور که مستحضرید امروز انقلاب اسلامی پس از گذشت چهل سال با دشمنانی مواجه است که بعد از استفاده از انواع حیل علیه این نظام، دیگر خود را دست خالی و ناتوان در برابر این بنای عظیم می‌دانند؛ اکنون شیاطین عالم امید بسته‌اند تا بتوانند با جنگ روانی و دروغ‌نمایی، مردم را ناامید کنند تا بلکه این نهضت را از درون متوقف سازند. در همین راستا هر لحظه مترصدند تا از کوچکترین سوژه ها در جهت القای ناامیدی و یأس و سیاه‌نمایی استفاده کنند.

در بخش دیگری از این نامه اشاره شده است: در مباحثی که اخیرا میان دو استاد مطرح  شده است و با تأسف فرصت‌طلبان را به طمع انداخته، نکته‌ای به عنوان وجه مشترک کلام و اراده هر دو بزرگوار، توجه ما را به خود جلب کرد؛ لذا بر آن شدیم که هم صدا با شما اساتید عزیز این مطلب را بیان کرده و مطالبه کنیم. مطلب مهم آن است که هر دو استاد بر عمل طبق قانون تأکید داشته و خواستار رسیدگی هر چه سریعتر و قاطعانه از ناحیه دستگاه قضا به تخلفات در هر سطحی و از جانب هر شخصی هستند. طبیعتاً هرگاه رسیدگی به یک پرونده در دستگاه قضا به انجام برسد و نتایج آن اعلام شود، راه برای شایعه‌پراکنان و تفرقه‌اندازان بسته شده و عمق و گستره ی تخلفات مشخص خواهد شد و پاکی دامان مسئولین خدمتگزار اثبات و مفسدین نیز رسوا خواهند شد. بنابراین مادام که رسیدگی به این پرونده کامل نشده و نتایج آن اعلام نشده، عرصه برای شایعه پراکنان و عناصر نفوذی و تفرقه‌افکن باز بوده و به تشویش اذهان عمومی می‌پردازند.

طلاب حوزه علمیه مشکوة و صدر در ادامه نامه خود مطرح کردند: طبعاً برخورد با این خوش خدمتان به دشمنان انقلاب اسلامی، که امروزه کارویژه خود را در تفرقه انداختن میان بزرگان تعریف کرده‌اند، مجالی جداگانه می‌طلبد و از دستگاه قضا و ریاست آن  می‌خواهیم تا حتماً به آن رسیدگی کنند. اما ناگزیریم از عرض مطلبی شاگردانه، محضر اساتید ارجمند و آن اینکه ارادتمندان شما، شدیدا غمگینند از گردی که بر آبرو و اعتبار هر دو بزرگوار نشست، هرچند امیدواریم با تدابیر به موقعتان در اسرع وقت زایل شود؛ ای کاش مطالب ابتدایی اساساً بیان نشده بود؛ ای کاش از سوی طرف مقابل، به پاسخ گویی در خفا اکتفا شده بود یا لااقل تنها آنچه مناسب با مصالح ملت و انقلاب است مطرح شده بود. انتظار این بود که دو قاضی القضاة سابق تا روشن شدن تمامی ابعاد این پرونده‌ها تحمل می‌کردند و آنگاه درخصوص نقاط ابهام، با زبان لیّن به روشنگری می‌پرداختند و اتفاقا اولین مطالبه خود را، برخورد با عناصر نفوذی و معلوم الحالی بیان می‌کردند که مأموریتی جز القای نادرست و جهت‌دار ناگفته‌ها و گفته‌های خصوصی و زمینه‌سازی ضربه زدن به جبهه انقلاب در حوزه‌های علمیه را ندارند.

در ادامه این نامه آمده است: رسیدگی سریعتر به این پرونده نیازمند حمایت از قوه قضائیه است. لذا چنانچه همگی بر این نکته تأکید بورزیم و به حمایت از دستگاه قضا برآئیم به زودی شاهد پایان یافتن شایعات و این شادی‌های زودگذر دشمنان خواهیم بود. در ضمن، از آنجا که به نظر می‌رسد در جریانات اخیر، بی‌مهری‌هایی نسبت به خدمات، نقاط قوت و پیشرفت‌های قوه قضاییه در دوره سابق صورت پذیرفته باشد، متواضعانه از ریاست جدید قوه می‌خواهیم تا در صورت صلاحدید، به جبران نقص اطلاع‌رسانی در زمینه خدمات دوران سابق پرداخته و مردم را با قوت‌های میراثی که از پیش بجامانده، آشنا سازند.

در پایان این نامه عنوان شده است: کلام آخر آنکه هر دو فرد، تجربه مبارزه با مفاسد را داشته‌اید و بهتر از هر کس مستحضرید که دستگاه قضا و ریاست آن در این مسیر با چه فشارهایی مواجه خواهد شد؛ ما اطمینان داریم که شما بزرگواران نیز، همانطور که از بیاناتتان مستفاد است حامی ریاست قوه قضائیه در این مسیر هستید و این مرقومه را بهانه‌ای قرار دادیم تا ضمن تبیین این نکته برای عموم ملت بصیر، این مطالبه اساسی از آیت‌الله رئیسی، ریاست دستگاه قضا را به پشتوانه حمایت اساتید و بزرگان بیان کنیم تا با همتی مضاعف به این پرونده و نیز موارد مشابه آن رسیدگی کرده و هر چه سریعتر نتایج آن را برای عموم مردم انقلابی بیان کنند.

انتهای پیام/4115/

http://ana.ir/i/411529
همه ما در صف واحد و در خدمت رهبری نظام هستیم/ آیت‌الله یزدی منشأ خدمات در حوزه‌های علمیه هستند

همه ما در صف واحد و در خدمت رهبری نظام هستیم/ آیت‌الله یزدی منشأ خدمات در حوزه‌های علمیه هستند

آیت‌الله جنتی اختلاف بین آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی را حل کند

آیت‌الله جنتی اختلاف بین آیت‌الله یزدی و آملی لاریجانی را حل کند

 دعوای طلبگی در شورای نگهبان طبیعی است، دشمنان طمع نکنند

دعوای طلبگی در شورای نگهبان طبیعی است، دشمنان طمع نکنند

پاسخ صریح آیت‌الله آملی لاریجانی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح‌شده اخیر

پاسخ صریح آیت‌الله آملی لاریجانی به برخی ادعاها و اتهامات مطرح‌شده اخیر