دوشنبه  01  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وقتی دانشجویان جور وزارت امور خارجه را می‌کشند؛

فریاد تظلم‌خواهی مسلمانان کشمیر در تهران/ مشق ظلم‌ستیزی دختر 2 ساله

دوشنبه 28 مرداد 1398 ساعت 07:15
انفعال وزارت امور خارجه کشور در قبال کشتار و سرکوب مسلمانان کشمیر سبب شد تا دانشجویان و طلاب به روند مطالبه‌گری خود ادامه دهند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، دولت هندوستان در روزهای گذشته در تصمیمی ناگهانی خودمختاری منطقه جامو و کشمیر را لغو کرده و پس از این اقدام مسلمانان کشمیر که در اراضی مورد مناقشه بین پاکستان و هندوستان قرار دارندشاهد سخت‌ترین شرایط انسانی بودند.

 

هدیه نمادین دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) به سفارت هندوستان

تعدادی از دانشجویان دانشگاه امام صادق (ع) با حضور در مقابل سفارت هندوستان هدیه نمادین خود را به سفارت این کشور تحویل دادند، این هدیه یک تابلوی کاریکاتور از نخست وزیر هندوستان بود که توسط دانشجویان طراحی و به سفارت این کشور تحویل داده شد.


دانشجویان همچنین ابراز کردند که نسبت به اقدامات دولت هند در ایالت کشمیر بسیار نگران بوده و از دولت و نخست وزیر این کشور درخواست کردند که از کشتار مسلمانان این منطقه و رفتار نژادپرستانه خود دست بردارند.

دانشجویان دانشگاه امام صادق(ع) در تشریح دلایل اقدام خود اعلام کردند که در برابر ادامه این اقدامات وحشیانه ساکت نخواهند نشست و دولت هند و نخست وزیر آن باید بدانند که دانشجویان این اقدامات را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و در صورت ادامه این رویه، پاسخی کوبنده تر و جدی تری دریافت خواهند کرد.

اعتراض دانشجویان ایرانی به سرکوب مردم کشمیر مقابل سفارت هندوستان در تهران

تعدادی از دانشجویان دانشگاه‌های کشور  هفدهم مردادماه 98، ضمن تجمع مقابل ساختمان سفارت هند در تهران علیه سیاست‌های دهلی نو در کشمیر شعار دادند. این دانشجویان ضمن محکوم کردن اقدامات اخیر هند در خصوص قتل و ضرب و جرح مردم کشمیر اشغالی، رفتار غیر انسانی نظامیان هندی را نقض آشکار حقوق بشر دانستند.

آنها ضمن محکوم کردن اشغال کشمیر توسط هند خواستار ورود سازمان ملل و مجامع جهانی مسئول به این معضل تاریخی شدند. این دانشجویان لغو قوانین 370 و 35 برای تغییر تناسب جمعیت کشمیر و اسکان غیرمسلمانان در این منطقه را مخالف توافقنامه‌های بین المللی دانستند که دهلی نو آنها را پذیرفته است. 

 

جای خالی حمایت از آرمان مستضعفین در دستگاه دیپلماسی

 

انفعال وزارت امور خارجه کشور در قبال کشتار و سرکوب مسلمانان کشمیر سبب شد تا دانشجویان و طلاب به روند مطالبه‌گری خود ادامه دهند؛ تعدادی از دانشجویان، طلاب و اقشار مردم در اعتراض به کشتار مردم مسلمان کشمیر روز گذشته، 27 مردادماه مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران تجمع کردند. این تجمع به دعوت جنبش عدالتخواه دانشجویی، بسیج دانشجویی و جمعی از طلاب حوزه علمیه صورت گرفته و اقشار مختلف مردم از جمله دانشجویان، طلاب و اساتید حضور داشتند.

تجمع دانشجویان و طلاب مقابل دفتر سازمان ملل

تجمع‌کنندگان با سر دادن شعارهایی از سازمان ملل متحد و کشورهای عضو آن خواستند نسبت وضعیت مسلمانان این منطقه رسیدگی کنند. دانشجویان و طلاب در این تجمع با سر دادن شعارهایی مبنی براینکه «منتظر فلسطین دیگر نباشید!» و «کشمیر تنها نیست» نسبت به سکوت مجامع بین‌المللی و کشورهای مسلمان در مقابل خشونت‌ها علیه مردم کشمیر اعتراض کردند.

می‌خواهم دخترم نیز فردی ظلم‌ستیز و حق‌طلب شود

تجمع دانشجویان و طلاب مقابل دفتر سازمان ملل

زینب پازوکی دانشجوی فیزیک دانشگاه صنعتی شریف که با دختر خردسال خود در جمع تجمع‌کنندگان مقابل دفتر نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران حضور داشت به خبرنگار آنا گفت: با دختر خردسال خود به تجمع حمایتی از مردم مظلوم کشمیر آمده‌ام تا به ظلم‌هایی که علیه این مردم می‌شود، اعتراض کنیم.

وی تأکید کرد: امیدوارم دخترم نیز زمانی که بزرگ شد، فردی ظلم‌ستیز و حق‌طلب شود. بچه‌هایی که در محیط روضه امام حسین(ع) و فعالیت‌های انقلابی بزرگ می‌شوند، از همان مراحل کودکی با راه سیدالشهدا(ع)، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری آشنا می‌شوند و می‌توانند راه این بزرگواران را ادامه دهند.

حوزه علمیه باید جلودار مسلمانان در دفاع از کیان مسلمین باشد

تجمع دانشجویان و طلاب مقابل دفتر سازمان ملل

حجت‌الاسلام محمدتقی سیفایی، فعال حوزه بین‌الملل و از طلبه‌هایی است که به منطقه کشمیر سفر کرده و وضعیت مردم این منطقه را از نزدیک مشاهده کرده است درباره وضعیت مسلمانان کشمیر به خبرنگار آنا بیان کرد: مسئله کشمیر همان‌طور که امام خمینی(ره) در سال 43 فرمودند، شبیه مسئله‌ای است که در فلسطین اتفاق افتاده. کفار وارد سرزمین اسلامی شدند و در سایه مراقبت نکردن مسلمانان، حاکم شده و الان مسلمین باید مبارزه کنند تا سرزمین غصب شده خود را پس بگیرند.

وی در ادامه سخنان خود عنوان کرد: امروز در کشمیر چنین مسئله‌ای اتفاق افتاده است. با اینکه اکثریت غالب کشمیر مسلمان هستند و حکومت کشمیر نیز هیچ‌موقع زیر نظر هندوستان نبوده و پس از سال 1880 به عنوان یک منطقه خودمختار با حفظ حقوق خود زیر پرچم حکومت هندوستان زندگی می‌کنند، اکنون حقوق اولیه آنها نادیده گرفته می‌شود. یکی از حقوق و قوانین کشمیر این است که فرد غیرکشمیری نمی‌تواند در آن سرزمین، زمین خریده و مالک شود. کشمیر برای کشمیری‌ها است و با با لغو خودمختاری این منطقه، این قوانین و حقوق لغو می‌شود.

سیفایی تأکید کرد: با توجه به این قوانین و حقوق، اکنون فشارها و بی‌حرمتی‌های فراوانی هر روز در کشمیر اتفاق می‌افتد. ناموس مسلمین در خطر است و به آنها تجاوز می‌شود. جوان‌ها قتل عام می‌شوند. در سه دهه گذشته بیش از 8 هزار جوان مفقودالاثر شده و 100 هزار نفر نیز کشته شده‌اند.

این فعال حوزه جهان اسلام خاطرنشان کرد: در کشمیر فضا را به مسیری برده‌اند که راهی جز مقاومت و ایستادگی الهام گرفته از انقلاب اسلامی باقی نمی‌گذارد. امروز مردم کشمیر با پیامی که از امام خمینی(ره) گرفته‌اند، مقابل کفار ایستاده‌اند. مردم کشمیر مقاومت می‌کنند و شهید می‌دهند و با وجود فشارهای مختلف پا پس نکشیده‌اند بلکه مقاوم‌تر از گذشته ایستاده‌اند اما پرسشی که مطرح می‌شود این است که وظیفه ما چیست؟

وی اذعان کرد: متأسفانه به علت فضای مبتذل رسانه‌ای که در کشور و مخصوصاً سیاست خارجی دولت حاکم است، مسئله کشمیر جزء 10 اولویت اول ما نیست. در حالی که این ملت از ایرانیان الگو گرفته‌اند و در جای جای کشمیر نشانی‌هایی از الهام گرفتن آنها از امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی وجود دارد. در بین مردم آن منطقه سبک ایرانی مقاومت رواج دارد اما اتفاق خاصی در ایران برای آنها صورت نمی‌گیرد.

سیفایی اعلام کرد: وظیفه حوزه علمیه در درجه اول این است که از سرزمین اسلامی و کیان مسلمین دفاع کند. این وظیفه خطیر در درجه اول بر عهده حوزه علمیه است که جلودار مسلمانان در دفاع از کیان مسلمین باشد. اگر حوزه جلودار می‌بود، کشمیر اکنون وضعیت بهتری داشت. ما طلاب حوزه علمیه که خودمان را فرزندان امام خمینی(ره) در عصر حاضر می‌دانیم این پیام خمینی کبیر(ره) را فراموش نکردیم و متوجه مسئولیت تاریخی خود در دفاع از ملت کشمیر هستیم.

وزارت امور خارجه و قوه قضائیه باید زیرساخت‌های لازم برای حمایت از مستضعفین را طراحی می‌کردند!

امیرحسین عباسی‌زاده، مسئول دفتر مقاومت جهانی مستضعفین بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) نیز در گفتگویی با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا مطرح کرد: آنچه باعث می‌شود ما نسبت به مسئله کشمیر حساسیت نشان دهیم که مقابل دفتر سازمان ملل و سفارت هندوستان تجمع کنیم، جنایت وحشتناکی است که در کشمیر علیه ملت مظلوم و بی‌دفاع آنها صورت می‌گیرد.موضوع کشمیر ریشه تاریخی دارد و 70 سال است که مسلمانان تحت ظلم هندوها هستند و از همان ابتدا دست انگلیس در ایجاد چنین بحرانی کاملاً مشهود است.

وی ادامه داد: هدف ما از تجمع در ابتدا نشان دادن اعتراض‌مان به دولت هند و حزب راست افراطی هندوی این کشور است تا متوجه باشند اقدامات‌شان بدون پاسخ نیست. هدف دیگر نیز مطالبه از دستگاه سیاست خارجی کشور در حمایت از مستضعفین عالم است.

مسئول دفتر مقاومت جهانی مستضعفین بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) اعلام کرد: وزارت امور خارجه و قوه قضائیه در این چند سال باید زیرساخت‌های لازم برای حمایت از مستضعفین را طراحی می‌کردند.

انتهای پیام/4115/

http://ana.ir/i/411172
خاطره‌ کمتر شنیده شده‌ از مجید مجیدی درباره سفرش به کشمیر+فیلم

خاطره‌ کمتر شنیده شده‌ از مجید مجیدی درباره سفرش به کشمیر+فیلم

کشمیر از اشغال تا شکنجه و هتک حرمت / ایران در پوشش رسانه‌ای تحولات کشمیر از ترکیه و قطر عقب ماند

کشمیر از اشغال تا شکنجه و هتک حرمت / ایران در پوشش رسانه‌ای تحولات کشمیر از ترکیه و قطر عقب ماند

منشور سازمان ملل متحد توسط هندوستان در کشمیر نقض می‌شود

منشور سازمان ملل متحد توسط هندوستان در کشمیر نقض می‌شود

جای خالی حمایت از آرمان مستضعفین در دستگاه دیپلماسی/ شماره 157 نشریه فتح منتشر شد

جای خالی حمایت از آرمان مستضعفین در دستگاه دیپلماسی/ شماره 157 نشریه فتح منتشر شد

حمایت دانشجویان و طلاب از مردم کشمیر مقابل دفتر سازمان ملل

حمایت دانشجویان و طلاب از مردم کشمیر مقابل دفتر سازمان ملل

دولت باید از مردم کشمیر حمایت کند/ سازمان‌های حقوق بشری در برابر جنایت‌ها سکوت کرده‌اند

دولت باید از مردم کشمیر حمایت کند/ سازمان‌های حقوق بشری در برابر جنایت‌ها سکوت کرده‌اند