جمعه  02  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
قاسمی در گفتگو با آنا:

فعالان جهادی برای محرومیت‌زدایی به کهگیلویه و بویر احمد سفر کنند

سه شنبه 22 مرداد 1398 ساعت 10:18
دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج گفت: از فعالان جهادی کشور درخواست دارم که برای محرومیت‌زدایی به مردم کهگیلویه و بویراحمد خدمت کنند.

محمدمهدی قاسمی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشجویی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به برگزاری اردوهای جهادی در تابستان اظهار کرد: اردو جهادی معین انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج از اول تا ۱۲ شهریورماه برگزار می‌شود.

وی افزود: فعالیت این گروه جهادی در حوزه فرهنگی، درمانی و عمرانی در منطقه دیشموک استان کهگیلویه و بویراحمد خواهد بود. از فعالان جهادی کشور درخواست دارم که برای محرومیت‌زدایی به مردم کهگیلویه و بویراحمد خدمت کنند.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج با بیان اینکه بیش از یک ماه از تابستان باقی مانده و جهاد همچنان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر گروه‌های جهادی در سراسر کشور شروع به فعالیت کرده‌اند لکن استانی که در کشور، کمتر کسی نام آن را به زبان می‌آورد، استان کهگیلویه و بویراحمد است.

قاسمی تصریح کرد: سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد را ظرفیت گردشگری فراگرفته و این استان که در همسایگی استان‌های توانمند فارس و اصفهان قرار دارد، به دلیل ظرفیت‌های گردشگری، پایتخت طبیعت ایران نامیده شده و با توجه به ظرفیت بالای استان در حوزه آب، نفت، گاز و عهده‌دار بودن  20 درصد از تولید نفت کشور، اما همچنان گرد و غبار محرومیت بر چهره استان مشاهده می‌شود.

وی با اشاره به اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد دارای یک درصد از جمعیت کشور و پنج درصد از جنگل کشور است، گفت: معادن شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده می‌تواند استان را از محرومیت نجات بدهد. مردان بخش‌های محروم این استان، عمدتا در استان‌های دیگر مشغول به کار هستند و اقتصاد روستایی بر دوش زنان است، درحالی که با بودجه بسیار اندک، توان راه‌اندازی شغل‌های زیادی برای مردان در همین استان است.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج عنوان کرد: بیش از 100 هزار نفر در یاسوج، حاشیه‌نشین هستند و بیشتر از اینکه نتیجه کمبود بودجه باشد، متوجه سوء مدیریت‌ها و عدم توجه مدیران ارشد این استان است. در بخش‌هایی از این استان به وفور یافت می‌شود که هنوز راه‌های مواصلاتی مردم روستا به شهرها خراب و حتی کمترین امکانات ارتباطی، بهداشتی و فرهنگی را ندارند.

قاسمی با بیان اینکه دختران زیلایی بعد از دوران ابتدایی به دلیل کمبود زیرساخت‌های آموزشی و فقر، ترک تحصیل می‌کنند، اظهار کرد: بیشترین آثار مخرب فقر بر روی شیرزنان و دختران استان بوده که اولین آثار آن، در بعد اجتماعی، فرهنگی و سیاسی قابل مشاهده است. بیش از 400 هزار دختر بازمانده از ازدواج در روستاهای استان شناسایی شده‌اند که این می‌تواند در آینده، خطرات جدی را متوجه استان کند.

وی تأکید کرد: بیش از هرچیز، استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند جهاد فرهنگی است تا بتواند با روشی صحیح، نیازمندی‌های خود را تشخیص داده و درصدد رفع آنها باشد.

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج در پایان خاطرنشان کرد: این تشکل دانشجویی از همه افرادی که در سطح کشور در حوزه‌های فرهنگی، پزشکی، عرانی، کشاورزی و... توانایی دارند دعوت می‌کند برای کارهای جهادی، این استان را انتخاب کنند تا در تابستان داغ، هم از هوای مطبوع کهگیلویه و بویر احمد استفاده کنند و هم نیازمندی‌های عمده استان را برطرف کنند.

انتهای پیام/4107/۴۱۱۸/

 

http://ana.ir/i/410180
پیام مقام معظم رهبری در بین اقشار بسیج تبیین و بررسی می‌شود

پیام مقام معظم رهبری در بین اقشار بسیج تبیین و بررسی می‌شود

مسئولان گروه‌های جهادی را جدی نمی‌گیرند/ کار جهادی باید در زندگی روزمره جریان داشته باشد

مسئولان گروه‌های جهادی را جدی نمی‌گیرند/ کار جهادی باید در زندگی روزمره جریان داشته باشد

جلسات اداری نباید مانع خدمت‌رسانی به مردم شود

جلسات اداری نباید مانع خدمت‌رسانی به مردم شود

حضور هزار و 700 دانشجوی خراسان‌رضوی در اردوهای جهادی مناطق محروم

حضور هزار و 700 دانشجوی خراسان‌رضوی در اردوهای جهادی مناطق محروم

اردوهای جهادی در رفتار دانشجویان اثرگذار است

اردوهای جهادی در رفتار دانشجویان اثرگذار است

اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر

اردوی جهادی دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی قائم‌شهر