يكشنبه  31  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل چه گذشت؟

عذرخواهی فتاح از اهالی رسانه/ حدادعادل: درانتخابات ۹۶بازی بُرده را باختیم / لاری: ندیدن دانشجویی بایک فکر دیگر عین بی‌عدالتی است

پنجشنبه 17 مرداد 1398 ساعت 06:00
بیستمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل اولین روز خود را با حضور غلامعلی حدادعادل، پرویز فتاح، رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و معاون فرهنگی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به پایان رساند.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، بیستمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با شعار «عقلانیت انقلابی، مقاومت هوشمندانه و عدالتخواهی اخلاق‌مدارانه» به میزبانی دانشگاه خوارزمی در حال برگزاری است.

غلامعلی حدادعادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و سیماسادات لاری معاون فرهنگی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میهمانان دانشجویان در بیستمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل بودند.

شخصاً وارد انتخابات ۹۸ نمی‌شوم!

غلامعلی حداد عادل عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام هم در این نشست با اشاره به انتخابات مجلس پیش رو گفت: شخصا وارد انتخابات ۹۸ نمی شوم.

وی دو جریان مهم سیاسی درجامعه امروزایران را جریان غربگرا واسلام‌گرا نامیده و افزود: دوجریان سیاسی در آغازدهه 70 تقابل خود را نشان دادند؛ جریان غربگرا درایران سکولاراست  و غربگرایی، اعتمادبه غرب است؛ در جریان مذاکرات برجام عده‌ای خود را دلواپس و عده‌ای دیگر نادلواپسان نامیدند، نادلواپسان با این اسم خواستار رای مردم بودند.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: قبل ازدولت اروپائیان نقش پلیس بد را بازی می‌کردند و الان پلیس خوب شده‌اند، اکنون خط مقاومت درمقابل مذاکره حقانیت پیدا کرده است، تفکرمقاومت قوت گرفته و شدت گرفتن نفرت به آمریکا یک فرصت برای جریان اسلام‌گرا است.

حدادعادل با اعلام اینکه 50 درصد شورایی که برای مجلس تشکیل داده ایم جوان هستند، مطرح کرد: عملکردهای خوب در قوه قضائیه همان فرصت خوب دراسلام گرایی است، ما درانتخابات ۹۸ فرصتی بنام جریان اسلام‌گرا داریم؛ درانتخابات ۹۶بازی بُرده را به دلیل تفرقه باختیم، ریشه اختلافات برای این است که کاربرای خدانیست بلکه برای خودمان است.

وی افزود: قبول دارم که جوانگرایی باید صورت بگیرد ولی شما باید به تجربه هم اعتقاد داشته باشیم و منظور من از جوانگرایی پیر زدایی است.

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به شعار اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل، تصریح کرد: عدالت خواهی اخلاق‌مدارانه شرط رسیدن به آرمان عدالت است.

حدادعادل در این نشست با انبوهی از سوالات دانشجویان مواجه شد؛ سوال در مورد اینکه با وجود حضور وی در شورای بازنگری کتب درسی در مدارس غیرانتفاعی وی کتاب‌های کمک آموزشی تدریس می‌شود؟ سبب شد تا حدادعادل از رسانه‌ها درباره سوالاتی که درباره مدارس وی مطرح می‌کنند گلایه کند.

حرکت جریان وابسته به خط اصیل اسلام ناب موفقیت آمیز بود

حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در افتتاحیه این مراسم گفت: زمانی که دوری از آرمان‌ها احساس شد، دانشجویان هویتی را برای خود تعریف کردند و پسوند مستقل را سرحوله خود قرار دادند.

وی ادامه داد: حرکت جریان وابسته به خط اصیل اسلام ناب موفقیت آمیز بود.

بی اعتمادی دانشجویان باعث بی‌تفاوتی شده است!

سیما سادات لاری معاون فرهنگی وزارت بهداشت هم در افتتاحیه بیستمین نشست سالانه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور با بیان اینکه نسل جدید می‌تواند معلم ما باشد خطاب به دانشجویان گفت: شماها یک افراد خاصی از دانشگاه هستید که علاوه بر اینکه در رشته خود حرفه‌ای می‌شوید، دغدغه جامعه را دارید و بنده به صورت ویژه بر روی همفکری شما حساب باز می‌کنم.

وی در ادامه سخنان خود بیان کرد: ذهن خودمان را پنجره کنیم ولی با عقلانیت آن را تجزیه و تحلیل کنیم؛ تشکل‌های دانشجویی وابستگی شان را به بیرون حذف کنند واستقلالشان را حفظ کند

لاری عنوان کرد: کم شدن فعالیت‌های سیاسی اجتماعی باعث شد دانشجویان به سمت کانون‌های ادبی بروند و نقش تشکل‌های دانشجویی دردانشگاه کمتربه نظرآید؛ بی اعتمادی دانشجویان باعث بی تفاوتی شده است و ندیدن دانشجویی با یک فکر دیگر عین بی‌عدالتی است.

بدنه جوان در بنیاد مستضعفان تقویت می‌شود

پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان نیز در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره  « عقلانیت انقلابی، مقاومت هوشمندانه و عدالت طلبی اخلاقمدارانه» به عنوان شعار این نشست گفت: برای این شعار خردمندانه که انتخاب کردید تشکر کنم. این شعار خوب نشانه عقلانیت شماست و اگر برنامه ریزی بلند مدت و راهبردی را بر اساس همین شعارتان بنویسید خوب است.

وی ادامه داد: به ۲۰سال رسیدید و حتما به میمنت همین بیست سالگی نمره بیست به ما هم می‌دهید. این درخت تنومند انجمن اسلامی مثل انقلاب به چهل سالگی خواهد رسید.

فتاح افزود: من باید خدا را شکر کنم که مورد اعتماد رهبر انقلاب قرار گرفتم.

رئیس بنیاد مستضعفان خطاب به دانشجویان ادامه داد: شما باید انتقاد پذیر و منظم باشید و بعضی موقع خودتان را هم باید نقد کنید و این نیست که همیشه مسئولین و بقیه را نقد کنید.حضرت آقا با آن مشغله ای که دارند با نطم هستند و تجسم و الگو نظم هستند و در جلسات نیز، زودتر و با نظم می آیند.

وی تصریح کرد: در بنیاد مستضعفان بدنه جوان را تقویت خواهیم کرد و این فرهنگ انقلابی است. تیم ما سعی کرد ارزشی وارد شود. تغییر رفتار سازمانی از سخت ترین کارهاست و ما فکر کنم توانستیم یک خورده تغییر دهیم من در طول چهار سال ۱۷۰ سفر رفتم و الان افسوس می خورم چرا بیشتر نتوانستم بروم.

فتاح تاکید کرد: ما سعی کردیم با مردم صادق باشیم آنچه عمل نکردیم را نگفتیم. ما با ساختار نظام کار می کنیم و رابطه خوب با دولت داریم و ما با دولت کار خواهیم کرد. چه این دولت و چه آن دولت و ما از ارکان دولت به نفع محرومان استفاده خواهیم کرد.

وی در خصوص آغاز فعالیت در بنیاد مستضعفان هم گفت: همانطور که در کمیته امداد سیاسی عمل نکردیم و وارد انتخابات نشدیم، در بنیاد مستضعفان هم وارد انتخابات نخواهیم شد و سیاسی عمل نخواهیم کرد چون این را به صلاح بنیاد مستضعفان نمی‌دانیم.

فتاح گفت: ما از شعار شما در بنیاد استفاده می کنیم خیلی کلمات پر مغزی در شعار شماست.

ما کارهایی که در شان بنیاد نیست و با روحیه بنیاد سازگاری ندارد انجام نخواهیم داد ما به مناطق محروم بیشتر می‌رسیم و بنیاد علوی را تقویت خواهیم کرد.

وی ادامه داد: جوانان انقلابی و ارزشی باید در بنیاد بیشتر استفاده شوند که خداراشکر بنیاد تا الان این کار را انجام داده است.

رئیس بنیاد مستضعفان اظهار داشت: باید از آتش به اختیاری درست و باعقلانیت استفاده ببرید. با احساس و با عقلانیت که جواب بدهد. حضور شما در هر جا چون جوان هستید به جامعه شور می دهد. رهبر انقلاب هم اصرار دارند که شما در ارکان نظام وگروهای جهادی وارد شوید.

فتاح با بیان اینکه رهبر انقلاب ما اسوه کتابخوانی است، افزود: ما باید عمق سواد خود را بالا ببریم. این فعالیتهای شما نباید باعث شود درسهایتان رانخوانید. شریف رابطی نخبه بوده ما بایداز شهدا الگوبگیریم اینگونه باید بیایم بالا.

وی با بیان اینکه ظرفیت کشور بالاست و امکانات زیادی داریم، گفت: ماخیلی امیدواریم با همت شما و هدایت رهبر انقلاب جلو برویم. یک عزیزی می گفت که هیچ چیز سر جای خود نیست و من به او گفتم همه چیز سرجای خود است خدا، حق، قران، امام، رهبری، شهدا و مردم. مسئولین سرجای خودنیستند و این درد ماست. اصل عدالت این است که همه بروند سرجای خودشان، یعنی نیروهای ارزشی وفادار، انقلابی، جان برکف بیایند سرکار.

رئیس بنیاد مستضعفان با تأکید بر شفاف‌سازی در امور بنیاد در واکنش به احتمال حضور وی در انتخابات هم گفت: سعی می‌کنم در همین سنگر پاسداری کنم و اگر همین مسئولیت را به خوبی انجام دهم خدا را شکر خواهم کرد.

وی گفت: شماعلاوه براینکه صریح هستید و انقلابی می گویید، اخلاقی نیز باشید، هرچه انسان با وضو باشد بهتراست. یک خواهش دیگر هم اینکه به پدر و مادر خوداحترام بگذارید.

رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه ما باید اخلاق مدارباشیم، اظهار داشت: مقام اصلی ما مقام گوشه خرابات است. رهبری فرمودند مقام؛ رئیس بنیاد نیست، رئیس امداد نیست، وزرات نیست، ریاست جمهوری نیست، مقام اصلی ما گوشه خرابات است.

وی در ادامه خطاب به دانشجویان گفت: اگر ما در بنیاد مستضعفان خطایی کردیم گذشت و چشم پوشی نکنید اما اگر دیدید که کار درستی انجام می‌دهیم و ما را می‌زنند شما از ما حمایت کنید.

فتاح در پایان درباره حواشی مربوط به دانشکده خبر هم گفت: از اینجا می‌گویم مخلص اصحاب رسانه هستیم. قصد جسارت نداشتیم اگر اشکالی به عوامل ما از نظر رفتاری برمی‌گردد عذرخواهی می‌کنم. این یک تلنگر برای کسانی بود که باید پیغام را می‌گرفتند.

انتهای پیام/4115/

http://ana.ir/i/409483
دبیر جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور انتخاب شد

دبیر جدید اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های کشور انتخاب شد

پیاده شدن عده‌ای از قطار انقلاب برای اعتلا لازم است/به نام انقلاب در کاخ شاه نشسته‌اند

پیاده شدن عده‌ای از قطار انقلاب برای اعتلا لازم است/به نام انقلاب در کاخ شاه نشسته‌اند

تحریم‌‌های پی در پی آمریکا به معنای التماس برای مذاکره است

تحریم‌‌های پی در پی آمریکا به معنای التماس برای مذاکره است

تکمیل بیمارستان ۶۴ تختخوابی مراوه‌تپه تا پایان امسال

تکمیل بیمارستان ۶۴ تختخوابی مراوه‌تپه تا پایان امسال

اعتراض دادستان کل کشور به فیفا/ حسینی: نامزد انتخابات نمی‌شوم / اعضای شورای مرکزی انجمن مستقل انتخاب شدند / استقبال از تغییر رویکرد امارات

اعتراض دادستان کل کشور به فیفا/ حسینی: نامزد انتخابات نمی‌شوم / اعضای شورای مرکزی انجمن مستقل انتخاب شدند / استقبال از تغییر رویکرد امارات

رسالت هیئت دانشجویی پرورش چمران‌ها در دانشگاه است

رسالت هیئت دانشجویی پرورش چمران‌ها در دانشگاه است

بیستمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل برگزار می‌شود

بیستمین نشست سالیانه اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل برگزار می‌شود

بی‌توجهی دانشکده خبر به اخطارها/ زکریایی: حضور دانشکده در ساختمان بنیاد براساس تفاهم‌نامه است/ امید: دانشکده خبر به ما ربطی ندارد

بی‌توجهی دانشکده خبر به اخطارها/ زکریایی: حضور دانشکده در ساختمان بنیاد براساس تفاهم‌نامه است/ امید: دانشکده خبر به ما ربطی ندارد

مستأجری که هم اجاره نمی‌دهد هم زبانش دراز است/ «دانشکده خبر» یک محفل آموزشی است نه محمل سیاسی‌بازی!

مستأجری که هم اجاره نمی‌دهد هم زبانش دراز است/ «دانشکده خبر» یک محفل آموزشی است نه محمل سیاسی‌بازی!

حدادعادل:  تقوای رهبری مثال‌زدنی است

حدادعادل:  تقوای رهبری مثال‌زدنی است

ساعت رسمی کشور امشب به عقب کشیده می‌شود/ چرا تغییر ساعت 31 شهریور صورت نمی‌گیرد؟
بانوی کوهنورد آسمانی شد/ تسلیت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ورامین - پیشوا
روسیه درباره هرگونه تعدی آمریکا به ایران هشدار داده است / نارضایتی کاخ سفید از مسکو و تهران به دلیل اصرار بر سیاست مستقل
ثبت‌نام حضوری متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی قم
افزایش ۱۵ درصدی ظرفیت متروی تهران از اول مهرماه/ کاهش سرفاصله حرکت قطارهای مترو به کمتر از 4 دقیقه
تسهیلات وزارت نیرو برای فرصت مطالعاتی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها در صنعت آب و برق
سعه‌صدر و تکریم ارباب رجوع مهم‌ترین ارکان رفتار در دانشگاه هستند
بوریس جانسون و امیر قطر پیرامون حمله به آرامکو در لندن گفتگو کردند
جنبش در حوزه مهارت افزایی نیازمند نگاه جدیدی است/ هاشمی: سازمان فنی و حرفه‌ای باید محل رجوع صنایع از طریق شستا شود
راهنمای پذیرفته‌شدگان دوره بدون آزمون کارشناسی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی منتشر شد