جمعه  04  بهمن  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
جامعه اسلامی دانشجویان:

16 آذر شاهدی بر دشمن‌شناسی دانشجویان و درگیری با پیشوایان کفر است

شنبه 16 آذر 1398 ساعت 18:02
اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه‌ای به مناسبت 16 آذر تأکید کرد: 16 آذر شاهدی بر دشمن‌شناسی دانشجویان و نشانه‌گیری رأس فتنه‌ها و درگیری با پیشوایان کفر است.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا،  اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با صدور بیانیه‌ای به مناسبت 16 آذر روز دانشجو تأکید کرد: 16 آذر شاهدی بر دشمن‌شناسی دانشجویان و نشانه‌گیری رأس فتنه‌ها و درگیری با پیشوایان کفر است.

متن بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به‌مناسبت ۱۶ آذر به شرح زیر است:

شانزدهم آذر سال 1332، روزی است که دانشجویانی از دانشگاه تهران در اعتراض به دخالت‌های آمریکا و انگلیس در امور ایران و سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به تهران، همراه دیگر دانشجویان به پا خواستند و سینه خود را آماج گلوله‌های رژیم پهلوی قرار دادند تا سندی دیگر از روح استکبارستیزی،‌ استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی فرزندان این سرزمین را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند. این روز شاهدی بر دشمن‌شناسی دانشجویان و نشانه گیری رأس فتنه‌ها و درگیری با پیشوایان کفر است.

حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد جنبش دانشجویی مسلمان ایران در مقاطع مختلف چهل سال اخیر به ویژه در سال‌های دفاع مقدس و رخدادهای شگرفی چون تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 و دیگر وقایع تأثیرگذار در انقلاب اسلامی همواره طلایه‌دار نقش‌پذیری‌ها و اقدام‌های تعیین کننده در هدایت نیروهای دلسوز و مشتاق پیشرفت و اقتدار کشور در دفاع از استقلال و کیان جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلاب و اسلام عزیز بوده و در این راه خطیر، رشادت‌ها و سلحشوری‌های فراوانی از خود نشان داده است که حتی تعداد کثیری از آنان نیز به فوز عظیم شهادت نائل آمده‌اند.

اکنون پس از گذشت چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نهال انقلاب، درخت تنومندی شده که ریشه‌های آن در اعماق جان‌های مردم خاورمیانه دویده است و صدای آزادی‌خواهی ملت ایران به گوش مردمان سایر کشورها نیز رسیده است. امروز مقاومت در برابر استکبار جهانی به آرزوی بسیاری از ملت‌ها تبدیل شده، در حالی که ایران سرافراز جلوه این مقاومت در سراسر دنیاست.

دانشجویان، نسل فرزانه و آگاه و برگزیده کشور هستند که استکبارستیزی، آزاداندیشی، آرمان‌گرایی، عدالتخواهی، روحیه جهادی و انقلابی، مطالبه‌گری و دفاع ازحقوق مظلومان و مستضعفان جهان از شاخصه‌های بارز آنها است، باید با تمسک به قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) همراه با بصیرت و پیروی از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی درجهت شکوفایی و تحقق این شاخصه‌ها گام بردارند.

لذا اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی ضمن بزرگداشت روز دانشجو و گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، اعلام می‌دارد که ضمن لبیک به ندای ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای و برافراشتن پرچم سرخ حسینی، ادامه دهنده راه شهیدان خواهد بود و خود را نماینده ملت در مسیر عدالت‌خواهی و مطالبه‌گری حقوق تضعیف شده اقشار مختلف در بحث‌های مهمی همچون معیشتی و دیگر موارد گله‌مندی مردم از مسئولان و سازمان‌‌ها و نهادهای گوناگون کشور می‌داند.

انتهای پیام/4118/

http://ana.ir/i/405830
بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان درباره حادثه هواپیمای اوکراینی

بیانیه جامعه اسلامی دانشجویان درباره حادثه هواپیمای اوکراینی

گرامیداشت روز دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

گرامیداشت روز دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی

16 آذر تداعی آغازی پرشکوه و مقتدرانه در رویدادهای حماسی است

16 آذر تداعی آغازی پرشکوه و مقتدرانه در رویدادهای حماسی است

جوانان فعال و مبتکر انقلاب اسلامی بودند

جوانان فعال و مبتکر انقلاب اسلامی بودند

نامزد‌های جشنواره نشریات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان مشخص شدند

نامزد‌های جشنواره نشریات اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان مشخص شدند

اوج‌گیری رسانه‌ها نیازمند عمل به شعار جوانگرایی است

اوج‌گیری رسانه‌ها نیازمند عمل به شعار جوانگرایی است

رژیم صهیونیستی از صحنه جهان حذف خواهد شد

رژیم صهیونیستی از صحنه جهان حذف خواهد شد