پنجشنبه  02  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بسیج دانشجویی استان فارس:

عزم جدی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در شیراز وجود ندارد

سه شنبه 28 خرداد 1398 ساعت 14:15
شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس تأکید کرد: عزم جدی برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در مسئولان شهری شیراز وجود ندارد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس خطاب به عنایت‌اله رحیمی استاندار فارس نامه‌ای ارسال کرد.

در ابتدای این نامه خطاب به استاندار فارس آمده است: همانگونه که کم و بیش در جریان امور هستید مرگ یک خانم کارتن‌خواب در دی‌ماه سال گذشته در محله سنگ‌سیاه شهر شیراز بر اثر کم‌توجهی و بی‌توجهی جمعی از مسئولان شهری و استانی مدخلی شد که دانشجویان بسیجی شهر شیراز در مسیر عمل به تکلیف شرعی و انقلابی خود بر اساس نقوش تعریف شده برای این تشکل از جانب مقام معظم رهبری(مدظله) به بحث مشکلات و معظلات کارتن‌خواب‌ها در جهت بررسی، مطالبه و رفع حداکثری آسیب‌های شایع از این موضوع ورود کنند.

در ادامه ذکر شده است: در طول چند ماه دانشجویان بسیجی شیراز، با برگزاری چند جلسه با مدیران مسئول، سرکشی میدانی از محله‌های پرآسیب، کمپ‌های ترک اعتیاد، مرکز ماده 16، مراکز دی آی سی، شیلترهای زیرمجموعه سازمان بهزیستی و ... به موانع موجود و راهکارهای مؤثر و کارآمد جهت حل و فصل حداکثری این آسیب مؤثر اجتماعی واقف شدند که در طول جلسات ثانویه به اطلاع مقامات مسئول و تصمیم‌گیر رسانده شد، اما متأسفانه عزم لازم در بسیاری از این عزیزان به چشم نمی‌خورد و انفعال فزاینده‌ای را در مواجهه با این مشکل شاهدیم حتی در موردی خاص، اداره کلی با ناهماهنگی و بی‌خردی فاحش در مسیر کاملاً معکوس و مخرب در حال فعالیت است.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس در این نامه می‌افزاید: البته مقتضی است به‌عنوان گزارش فعالیت به استحضار مردم عزیز و شریف شهر شیراز و جنابعالی برسانیم که پیرو مطالبه‌گری دانشجویان بسیجی در چند ماه گذشته، با پیگیری‌های ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان موجب شد که شاهد پیشرفت در این زمینه باشیم، بر این اساس که هر ساله در پایان سال و با شروع تعطیلات نوروز با اجرای طرحی هماهنگ در سراسر کشور اعتباراتی از جانب ستاد هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کشور به مراکز استان جهت جمع‌آوری معتادین متجاهر از سطح شهرها و نگهداری سه‌ماهه آنان در کمپ‌های ترک اعتیاد اختصاص می‌یافت که امسال با پیگیری‌های صورت‌گرفته سهمیه استان فارس به دو هزار نفر افزایش رسید و همچنین بازه زمانی نیز از سه ماه به شش ماه ارتقا یافت که همین امر باعث شده است تا میزان بسیاری از آسیب‌های ناشی از این موضوع در سطح شهر کنترل و کاهش یابد و زمینه هدایت و بازپروی این عزیزان تا حدوی فراهم شود.

در ادامه تأکید شده است: اما جناب استاندار باز هم این مشکل به صورت کامل و اساسی مرتفع نشده است و پس از پایان این طرح شش‌ماهه در ابتدای فصل پاییز و اتمام اعتبارات در نظر گرفته شده و خروج این دوستان از کمپ‌ها بدون دریافت حمایت و پشتیبانی‌های پس از خروج و همچنین هم‌زمانی آن با شروع فصل سرما و کاهش برودت هوا، خطر تجربه مجدد خاطرات تلخ سال گذشته چندان دور از ذهن نیست.

در این نامه ذکر شده است: بنابراین لازم است از هم‌اکنون تدابیر و تصمیمات لازم و راهگشا جهت آمادگی دستگاه‌های مسئول برای حل و فصل ریشه‌ای این مشکل آن هم یک‌بار برای همیشه اتخاذ شود. از همین رو جهت همکاری و هم‌فکری با جنابعالی و مجموعه تحت امرتان در مسیر انتقال تجربیات، اطلاعات و دانش به دست آمده و ارائه الگوی پیشنهادی خود جهت مقابله با موضوع مذکور، تقاضای جلسه خصوصی و تخصصی با آن مقام محترم را داریم.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان فارس در این نامه تأکید کرده است: جناب استاندار در پایان لازم است اعلام داریم که اینجانبان برای شما به‌عنوان نماینده دولت قانونی جمهوری اسلامی احترام و جایگاه ویژه‌ای قائل هستیم اما مطابق با هشدارهای اعلام شده اگر امسال نیز شاهد اهمال دستگاه‌های دولتی و نتیجتاً هزینه شدن جان انسان دیگری برای این بی‌توجهی‌ها باشیم، مسئولیت و خون‌بهای جان آن انسان را بر عهده استاندار فارس می‌دانیم و یقیناً از مراجع قضایی پیگیری‌های لازم را تا حصول نتیجه انجام خواهیم داد. لذا شایسته است شخصاً به این موضوع ورود کنید و مانع از چرک‌آلود شدن صورت زیبای شهرمان و تنزل شأن و جایگاه شهر شیراز در افکار عمومی شوید.

انتهای پیام/4107/4118/

http://ana.ir/i/399070
شهید بهشتی سال‌ها پیش از انقلاب، به فکر کادرسازی و تربیت نیروهای انقلابی بود

شهید بهشتی سال‌ها پیش از انقلاب، به فکر کادرسازی و تربیت نیروهای انقلابی بود

تکذیب خبر مدفون شدن 2 کارتن‌خواب در جنوب تهران

تکذیب خبر مدفون شدن 2 کارتن‌خواب در جنوب تهران

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز همراه با کارتن‌خواب‌ها بودند

بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز همراه با کارتن‌خواب‌ها بودند

مردم آمادگی پذیرش کارتن‌خواب‌ها را در محله‌های خود دارند

مردم آمادگی پذیرش کارتن‌خواب‌ها را در محله‌های خود دارند

شناسایی و ساماندهی کارتن خواب‌ها با آغاز فصل سرما

شناسایی و ساماندهی کارتن خواب‌ها با آغاز فصل سرما

«ناشناس» روایتی از مردی کارتن خواب

«ناشناس» روایتی از مردی کارتن خواب