شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
شورابی در گفتگو با آنا:

جهت‌گیری فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به سمت آرمان‌های انقلاب است

چهارشنبه 22 خرداد 1398 ساعت 23:53
دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: جهت‌گیری فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی به سمت آرمان‌های انقلاب است.

وحید شورابی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، در اجلاس رؤسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در گرامیداشت سی‌وهفتمین سالگرد تأسیس این دانشگاه گفت: در دو سال گذشته که تغییرات مدیریتی دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاده از لحاظ جهت‌‌گیری مسئولان یعنی کسانی که در رأس امور فرهنگی دانشگاه قرار دارند و در سطح واحدهای دانشگاهی، از جهت جهت‌گیری به سمت آرمان‌های انقلاب اسلامی، جهت‌گیری صحیحی است.

وی افزود: نگاه‌شان کمک به جریان مؤمن انقلابی درون دانشگاه است، نگاه‌شان به تشکل‌های انقلابی نگاه خوبی است و رویکرد، رویکرد همگامی با انقلاب اسلامی است؛ از لحاظ جهت‌گیری اتفاقات خوبی افتاده و این مسئله خیلی مسیر را برای رسیدن به مقصد هموار می‌کند، اهداف را خوب تشخیص داده‌اند و از این لحاظ خوب است اما از لحاظ اینکه سرعت حرکت چقدر بوده و به سمت این جهت‌گیری که تعیین شده مسیر حرکت با چه سرعتی طی شده، اینجا محل بحث وجود دارد.

دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بیان کرد: انتظارات از دانشگاه آزاد اسلامی و اتفاقاتی که در حوزه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی رخ می‌دهد بالاست البته مشکلات و موانع را هم می‌دانیم، بالاخره 37 سال باوجود تمام ویژگی‌های مثبتی که داشته و خدماتی که ارائه کرده است، دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه فرهنگی با یک نگاه خاصی اداره شده، حداقل در حوزه فرهنگی اولویت و ضریب نداشته و محجور بوده اما چون توقع ما از مجموعه دانشگاه بالاست، احساس می‌کنیم با اینکه جهت‌گیری صحیحی است اما سرعت لازم را نداشته است.

شورابی عنوان کرد: در مجموع آن چیزی که می‌توانیم به آن خوشبین باشیم این است که جهت‌گیری خوب است اما باید دائم نگاه مسئولان دانشگاه نگاه تحولی باشد که بتواند موارد مورد نیاز را دائم اصلاح کرد و با یک برنامه زمان‌بندی دقیق. انتظار هم نداریم در طی دو یا سه سال اتفاق خاصی بیفتد، بالاخره فرهنگ یک موضوع دیربازده است و موضوعی است که اثراتش سال‌های بعد مشخص می‌شود، همانطور که این مظاهر بد فرهنگی در دانشگاه هم یکی دو ساله که اتفاق نیفتاده است.

وی خاطرنشان کرد: با یک برنامه‌ریزی منسجم و حرکت درست می‌توانیم ریل‌گذاری خوبی در مسائل فرهنگی دانشگاه  آزاد اسلامی داشته باشیم و نکته مهم‌تر در حوزه فرهنگی، تمام تشکل‌های دانشجویی، تمام نهادهای فرهنگی درون دانشگاه، عناصری که مأموریت‌شان کار فرهنگی است، مثل معاونت فرهنگی، تشکل‌ها، بسیج، نهاد نمایندگی، کانون‌ها و سایر بخش‌ها اینها بالاترین تأثیرگذاری که می‌توانند در دانشگاه داشته باشند 30 درصد است. بیش از 70 درصد تأثیرگذاری فرهنگی در دانشگاه را اساتید خواهند گذاشت که در این حوزه متأسفانه اتفاق محسوسی نیفتاده و می‌توانیم بگوییم بدون تغییر بوده است.

دبیر شورای هماهنگی بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد: جذب اساتید انقلابی بسیار مهم است. فراخوان‌هایی داده شده، نگاه جذب اساتید انقلابی در دانشگاه حاکم است اما متأسفانه سرعت بسیار پایین است؛ اتفاق اصلی باید اینجا بیفتد و از سویی اگر مسئولان نگاه‌شان اصلاح دانشگاه است، رکن اصلی تحول، نیروی انسانی است. ما تا نیروی انسانی معتقد به انقلاب نداشته باشیم، تا استادی نداشته باشیم که قائل به گفتمان انقلاب اسلامی باشد، تربیت نیرو هم بر آن مبنا اتفاق نمی‌افتد. لذا این حوزه، حوزه‌ای است که بسیار حساس است و جریانات انقلابی به این حوزه نگاه دارند می‌کنند و عملکرد مسئولان دانشگاه را در این حوزه می‌سنجند و دائم به آنها گوشزد می‌کنند که حرکت‌شان در این حوزه، حرکت کُندی است و باید سرعتش بیشتر از این‌ها باشد.

انتهای پیام/4115/4084/

http://ana.ir/i/397809
هسته‌های علمی و مطالبه‌گر در بسیج دانشجویی شکل می‌گیرد

هسته‌های علمی و مطالبه‌گر در بسیج دانشجویی شکل می‌گیرد

حمایت از تشکل‌های دانشگاهی یک واجب فرهنگی است

حمایت از تشکل‌های دانشگاهی یک واجب فرهنگی است

دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در تلاش است

دانشگاه آزاد اسلامی برای تحقق گام دوم انقلاب اسلامی در تلاش است

مدارس سما در سال97 رشد کمی و کیفی خوبی داشت

مدارس سما در سال97 رشد کمی و کیفی خوبی داشت

تحول گفتمانی در دانشگاه آزاد ازطریق ارتباط مستقیم مدیران شدنی است

تحول گفتمانی در دانشگاه آزاد ازطریق ارتباط مستقیم مدیران شدنی است

سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد بر اساس بیانیه گام دوم رهبر انقلاب است

سیاست‌های کلی دانشگاه آزاد بر اساس بیانیه گام دوم رهبر انقلاب است

نظام موضوعات زنان در دانشگاه آزاد اسلامی درحال تدوین است

نظام موضوعات زنان در دانشگاه آزاد اسلامی درحال تدوین است

آخرین آمار مبتلایان ویروس کرونا تا روز شنبه 17 خرداد/ کل مبتلایان 169425 و بهبودیافتگان 132038 نفر +جزئیات
جزئیات جلسه قرعه کشی ایران‌خودرو/ 39 هزار نفر حذف شدند
بذر افوربیا ویگوری برای نخستین‌بار در کشور تجاری‌سازی شد/ برآورد تولید بیش از 100 هزار عدد بذر
ترکیب پرسپولیس مقابل سایپا مشخص شد/ بیرانوند نیمکت نشین شد
انسان‌ها در قیامت وارد دوزخ می‌شوند/ اقامت در دوزخ به قدر رفع ناپاکی برای ورود به بهشت
فروپاشی ایالات‌متحده به نفع آمریکایی‌ها و جهان است/کاخ سفید در مسیر سقوط جدی
جذب نخبگان و ارتباط با صنعت کمک شایانی به تولید علم می‌کند/ ارتباط و همکاری محدود اساتید با انجمن‌های علمی
لیگ‌های کاراته هفته آینده تعیین وضعیت می‌شوند/ حضور نماینده دانشگاه آزاد در جلسه تصمیم‌گیری
بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران از بیمارستان فرهیختگان
۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر از دارندگان سهام عدالت فوت کرده‌اند/ منتظر اطلاعیه‌ انتقال سهام باشید