دوشنبه  25  شهریور  1398
دوشنبه , 20 خرداد 1398 ساعت 13:44

باغخانی به آنا اعلام کرد:

سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران تداعی‌کننده مذاکره بر سر توان نظامی

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی گفت: سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به جمهوری اسلامی تداعی‌کننده مذاکره بر سر توان نظامی ایران است.

محمدصابر باغخانی در گفتگو با خبرنگار حوزه تشکل‌های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، با اشاره به سفر قریب‌الوقوع نخست‌وزیر ژاپن به ایران اظهار کرد: از ابتدای انقلاب اسلامی تا الآن هیچ‌یک از نخست‌وزیران ژاپن به جمهوری اسلامی سفر نکرده‌اند و سفر شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن به ایران برای نخستین بار در 40 سال گذشته اتفاق خواهد افتاد.

وی افزود: این سفر احتمالاً با سفارش آمریکایی‌ها و کشورهای عضو برجام انجام‌شده است که می‌خواهند میانجی‌گری کرده و ایران را پای میز مذاکره بکشانند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی با بیان اینکه ژاپن کشوری پیشرفته است که همه حرف‌های استکبار جهانی را اجرا می‌کند و برای دفاع از خود ارتش ندارد، خاطرنشان کرد: سران کشورهای جهان می‌دانند که اگر آمریکا اراده کند، می‌تواند ژاپن را نابود کند و این مدل پیشرفته بودن ژاپن فایده‌ای برای این کشور ندارد.

باغخانی تصریح کرد: سفر نخست‌وزیر ژاپن به ایران در این برهه حساس کنونی، اقدامی هوشمندانه از سوی دشمنان ملت ایران بوده که مسئولان جمهوری اسلامی دانسته یا ندانسته با این سفر موافقت کردند و در روزهای آینده شاهد سفر شینزو آبه به تهران هستیم و مسئولان باید در این زمینه به‌طور شفاف و دقیق به مردم پاسخ بدهند.

وی با اشاره به حضور وزیر خارجه آلمان در تهران، افزود: مقامات آلمان نیز مانند ژاپن به دنبال میانجی‌گری و کشاندن ایران به پای میز مذاکره هستند. سفرهای نخست‌وزیر ژاپن و وزیر خارجه آلمان به تهران نشان می‌دهد که قرار است اتفاقی از جنس میانجی‌گری برای مذاکره بر سر توان نظامی ایران بیفتد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی‌های اخیر خود به گفتمان مقاومت و نفی مذاکره با آمریکا تأکید کرده‌اند، بنابراین مسئولان دولت رویکرد درستی را در پیش نگرفته‌اند که با سفرهای وزیر خارجه آلمان و نخست‌وزیر ژاپن به ایران موافقت کرده‌اند.

گفتنی است باغخانی در واکنش به سفر شینزو آبه نخست‌وزیر ژاپن و هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان به ایران در صفحه توئیتری خود نوشت: این روزها نخست‌وزیر ژاپن و وزیر خارجه آلمان قصد سفر به ایران را دارند آیا این نوع سفرها تداعی‌کننده مذاکره بر سر توان نظامی ایران است؟! حاشا که ساکت بمانیم و روشنگری نکنیم. مقاومت با غیرت و سختی به از مذاکره با ذلت و بدبختی!

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در توئیتی که به همراه فیلمی از اظهارات مرحوم هاشمی رفسنجانی منتشرشده، تصریح کرده است: سه سال پیش هاشمی رفسنجانی از کشورهای پیشرفته بدون نیروی نظامی همچون ژاپن و آلمان یاد کرد و گفت این راه در ایران باز است و مطمئن بود در دولت روحانی ایران به آنجا می‌رسد؛ یعنی ایران بدون ارتش و سپاه! میان کلام مرحوم (هاشمی رفسنجانی) و سفر ژاپنی‌ها و آلمانی‌ها چه ارتباطی است؟ هشدار می‌دهیم.

انتهای پیام/4115/4118/پ

http://ana.ir/i/397155
آب به آسياب ترامپ نريزيد!

آب به آسياب ترامپ نريزيد!

تبعات برگزار نکردن جلسات شورای انقلاب فرهنگی برای کشور آسیب‌زاست

تبعات برگزار نکردن جلسات شورای انقلاب فرهنگی برای کشور آسیب‌زاست

جنبش دانشجویی نگران تصویب لوایح استعماری است

جنبش دانشجویی نگران تصویب لوایح استعماری است

9 دی امسال پاسخ محکمی به دشمنان است

9 دی امسال پاسخ محکمی به دشمنان است

نگاه به غرب موجب استیصال می‌شود/ جریان‌سازی یأس مصداق خیانت است

نگاه به غرب موجب استیصال می‌شود/ جریان‌سازی یأس مصداق خیانت است

غرب‌ستیزی و مبارزه با استکبار محور سخنان دیدار با رهبر انقلاب

غرب‌ستیزی و مبارزه با استکبار محور سخنان دیدار با رهبر انقلاب

20/03/1398 04:30:15 ب.ظ
لعنت به عزم سست و موضع انفعالی مسئولین
20/03/1398 03:14:59 ب.ظ
خواهش می کنیم لطفا کارخانه ماشین سازی تویوتا رو به ایران بیاورید.