يكشنبه  31  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بسیج اساتید سازمان انرژی اتمی:

شروط ۱۲ گانه پمپئو حتی در خواب هم محقق نخواهد شد

سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 ساعت 11:08
کانون بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی نوشت: شروط ۱۲ گانه پمپئو حتی در خواب هم محقق نخواهد شد.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، کانون بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی در بیانیه‌ای در حمایت از بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی نوشت: حمد و ستایش ذات اقدس جلّ و علا را به شکرانه نعمت با فضیلت ولایت، نظام مقدس اسلامی و آغاز گام دوم حیات و بالندگی انقلاب اسلامی و عزت روزافزون ملت ایران در پرتو هدایت‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله‌العظمی امام خامنه‌ای (مدظله‌العالی) و با درود به ارواح طیبه شهدای بلندمرتبه طریق حق و مقاومت و بنیان‌گذار نظام اسلامی حضرت امام خمینی (قدس الله نفسه الزکیه)، بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی ضمن حمایت از بیانیه اخیر شورای عالی امنیت ملی و در راستای احقاق حقوق حَقّه ملّت ایران با بانگ رسای توحیدی الله اکبر - خامنه‌ای رهبر- و مرگ بر آمریکا اعلام می‌کند: ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام راحل (رحمت‌الله علیه) و تجدید بیعت با مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، تقویت روحیه مقاومت و انقلابی‌گری برای حفظ نظام اسلامی را از اوجب واجبات دانسته، تأثیرناپذیری از وسوسه‌های دشمنان خارجی و خودباختگان داخلی، حفظ وحدت و انسجام ملی با تبعیت محض از منویات مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلامی را تنها راه غلبه بر دشمن عنود در جنگ ترکیبی شیطان بزرگ و اذنابش می‌دانیم.

در ادامه آمده است: آمریکا بداند با فشار، تهدید، قلدری و یا به راه انداختن جنگ‌های روانی؛ هرگز قادر نخواهد بود مانع فعالیت‌های هسته‌ای ایران شود. ایران مصمم است تا فعالیت‌های هسته‌ای صلح‌آمیز خود را در چارچوب برجام به سرانجام رساند و در این مسیر به هیچ قدرتی باج نخواهد داد و در مسیر منافع ملی خود حرکت خواهد نمود. به سران آمریکا خاصه رئیس‌جمهور نادان آن هشدار می‌دهیم که هرگونه تحرک و تهدید علیه ایرانِ همیشه سرافراز، با واکنش قاطع و مشت آهنین جوانان این سرزمین روبه‌رو و دشمن را با شکست مفتضحانه سنگینی به خاک مذلت خواهیم نشاند.

کانون بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی یادآور شد: آمریکا و متحدانش در منطقه غرب آسیا بدانند مسائل هسته‌ای، دفاعی، موضوعات منطقه‌ای و مسائل داخلی ایران، ربطی به آنان نداشته و ایران و ایرانی تسلیم فشارهای گسترده و روزافزون قلدرمآبانه و باج خواهانه آنان نخواهد شد و شروط ۱۲ گانه وزیر خارجه آمریکا (مایک پمپئو) نیز حتی در خواب هم محقق نخواهد شد.

این کانون تصریح کرد: چهل سال است ایران سلطه منطقه‌ای و جهانی آمریکا را به چالش کشیده است و از دگر سو آمریکا نیز با استفاده از همه توان و ظرفیت‌های جهانی و بین‌المللی خود، حاکمیت و تمامیت این سرزمین را در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، نظامی با فشار، تهدید و تحریم با بحران و چالش مواجه ساخته است و بسیار تلاش نموده است اجماع جهانی را علیه ایران بسیج و هدایت نماید و تا توانسته است با تحریم‌های یک‌جانبه توانایی‌های اقتصادی ایران را ضعیف و تحلیل دهد تا از این رهگذر امنیت و ثبات سیاسی و حاکمیت در ایران را سست و متزلزل نموده که هرلحظه نظام جمهوری اسلامی در حال فروپاشی است! اما ماحصل ۴۰ سال دشمنی آمریکا با مردم ایران ایستادگی مردم را با پیشرفت در زمینه‌های سیاسی، نظامی و حتی اقتصادی به همراه داشته است و لذا ایران توانسته است با راهبرد خود آمریکا را از گردونه بین‌المللی خارج سازد و این کشور را به عقب‌نشینی از مواضع تند، افراطی و غیراصولی‌اش مجبور نماید. پس دولتمردان آمریکا باید از دست ایران اسلامی عصبانی باشند که توانسته است معادلات آن‌ها را در دنیا دستخوش تغییر نماید و ناکارآمدی حربه چماق و هویج در ارعاب و تهدید جمهوری اسلامی ایران را کاملاً به جهانیان نشان دهد.

در ادامه بیان شد: دنیا و اروپاییان بدانند ناقض برجام و ناقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، آمریکا بوده است و این اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران در چارچوب حقی بوده است که در بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام، گنجانده و دیده شده است. ملاک عمل قرار دادن منویات مقام معظم رهبری مدظله‌العالی، بی‌اعتمادی مطلق به بیگانگان، تسلیم نشدن در برابر زیاده‌خواهی‌های استکباری مجامع بین‌المللی، اقدام جهادی در برابر آرایش جنگی دشمن و مقابله قاطع با پدیده شوم تورم و گرانی و پرهیز از اشرافی‌گری را مطالبه به‌حق و جدی ملت از مسئولان می‌دانیم.

کانون بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای خاطرنشان کرد: توقف اجرای برخی تعهدات جمهوری اسلامی ایران ذیل برجام، در سالگرد خروج آمریکا از برجام، از سوی رئیس‌جمهور و شورای عالی امنیت ملی، روز چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۸ صورت پذیرفت تا شاید این اقدام متقابل که با دادن فرصت ۶۰ روزه به سه کشور اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان در چارچوب برجام انجام شده است، آنان را بیدار نماید. این اقدام ضروری بود تا اروپاییان بدانند خویشتن‌داری جمهوری اسلامی ایران از بدعهدی‌های آنان به پایان رسیده و اروپا باید از حرف، شعار و صدور بیانیه‌های سیاسی بی‌ارزش دست بردارد و در راستای مفاد بیانیه برجام که عهدنامه‌ای بین‌المللی است؛ در عمل به تعهدات خود پایبند باشد و به وظایفش عمل کند.

در ادامه تأکید شد: با عنایت خاصه به وضعیت فعلی نیاز به وحدت و همدلی در بین اقشار مختلف جامعه بیش از گذشته احساس می‌شود. تحریم‌ها بنیان و ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را نشانه رفته و به‌موازات آن دشمن به دنبال بحران‌سازی جعلی در کشور است. باید مواضع دوستان و دشمنان را رصد کرد و با هوشیاری در این برهه حساس با موضوعات برخورد نمود. از برجام خارج نمی‌شویم اما با قاطعیت و در چارچوب مندرجات برجام به احقاق حقوق خود اقدام خواهیم کرد.

در این بیانیه آمده است: اروپا بداند برای ایفای نقش تاریخی خود در برجام، ایران ۶۰ روز وقت اضافی به آن‌ها داده است و امیدواریم قدر این فرصت را بدانند و تعهدات خودشان را نسبت به کشور ایران عملی سازند و بدانند ایران در مطالباتش جدی است و قدمی عقب نخواهد گذاشت و این مطالبات را حق مشروع خود می‌داند. امید آنکه ایران اسلامی در وقت اضافه ۶۰ روزه به اروپا، پیروز میدان باشد و در صورت ادامه تعلل اروپا در انجام تعهداتش دولت محترم جمهوری اسلامی ایران مقتدرانه و بدون هیچ‌گونه فوت وقت و با اتکال به ذات اقدس الهی و سرلوحه قرار دادن رهنمودهای روشنگرانه رهبری معظم (حفظهم الله) مراحل بعدی کاهش تعهدات را اجرایی نماید.

در پایان این بیانیه تأکید شده است: در خاتمه بسیج اساتید پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای سازمان انرژی اتمی به نمایندگی جامعه متخصصین متعهد هسته‌ای با توکل به حضرت حق و اقتدار آمادگی کامل خود را در همکاری جهادی و مشارکت بسیجی‌وار در اجرای گام‌های بعدی حوزه هسته‌ای به مسئولین محترم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه دولت جمهوری اسلامی اعلام می‌دارد.

انتهای پیام/4107/4126/ن

http://ana.ir/i/382872
پرونده هسته‌ای به شورای امنیت برود از برجام خارج می‌شویم

پرونده هسته‌ای به شورای امنیت برود از برجام خارج می‌شویم

اروپا تلاش می‌کند توان اتمی رژیم صهیونیستی را افزایش دهد

اروپا تلاش می‌کند توان اتمی رژیم صهیونیستی را افزایش دهد

رئیس سازمان انرژی اتمی مهمان کمیسیون امنیت ملی می‌شود

رئیس سازمان انرژی اتمی مهمان کمیسیون امنیت ملی می‌شود

کارمند 2 تابعیتی اطلاعات شهدای هسته‌ای را به بیگانگان داده بود

کارمند 2 تابعیتی اطلاعات شهدای هسته‌ای را به بیگانگان داده بود

ایران به 15 کشور رادیودارو صادر می‌کند

ایران به 15 کشور رادیودارو صادر می‌کند