دوشنبه  18  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
آقاجانی:

سلامت مردم در گرو فعالیت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی است

سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 ساعت 18:18
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: سلامت مردم و آینده آموزش عالی کشور در گرو فعالیت‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی است.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، محمد آقاجانی در نشست تشکل‌ها، کانون‌ها و شورای صنفی دانشجویی با مسئولان دانشگاه، با بیان این که شرایطی که امروز در کشور با آن مواجه هستیم، شرایطی استثنایی است، گفت: مسئولان دانشگاه، استادان، کارکنان و به‌خصوص دانشجویان رشته‌های مختلف، امروز بیش از هر روز دیگری نیاز به همفکری، همراهی و همدلی با یکدیگر دارند.

وی با اشاره به وضعیت آموزش عالی پزشکی و در راستای آن ارائه خدمات درمانی و بهداشتی که ذاتاً وظیفه دانشگاه علوم پزشکی است، گفت: این دانشگاه عهده‌دار مسئولیت تربیت و آموزش بیش از ۱۴ هزار دانشجو در بیش از ۲۵۰ رشته مقطع و ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به بیش از پنج و نیم میلیون نفر جمعیت است؛ این مهم، کاری عظیم و مسئولیتی خطیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی عزم جدی، اتحاد و درک موقعیت موجود را، راه حل مناسبی برای غلبه بر مشکلات و بحران‌های اقتصادی کشور دانست و گفت: اگر همه ما با هم باشیم، شاید آسیب‌هایی ببینیم، اما اگر با هم متحد نباشیم مسلماً آسیب‌های بسیار بزرگی خواهیم دید.

آقاجانی با بیان اینکه سلامت مردم، آینده آموزش عالی و آینده پزشکی کشور به فعالیت دانشگاه‌های علوم پزشکی گره خورده است، یادآور شد: اطمینان خاطر دارم که به حول و قوه الهی کشور عزیز و مردم فداکار ما سربلند و باافتخار از این پیچ خطرناک هم عبور خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اما نمی‌توانیم واقع‌بین نباشیم و به مشکلات پیش رو بی‌توجه باشیم و فکر کنیم که هیچ اتفاقی نیفتاده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به یکی از فرمایش‌های مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دشمن آرایش جنگی گرفته است، افزود: این سخن باید سرلوحه تصمیمات ما باشد و من از این فرمایش مقام معظم رهبری این گونه برداشت کردم که ما هم باید آرایش جنگی بگیریم؛ معنا ندارد که دشمن آرایش جنگی داشته باشد و ما مطابق شرایط صلح رفتار کنیم.

وی تاکید کرد: پس ما هم باید آرایش جنگی بگیریم و مهمترین اصل در آرایش جنگی تدبیر، اتحاد، جو وحدت و مودت است که در جنگ تحمیلی نیز توانست ما را به افتخارات بزرگ برساند.

آقاجانی با تأکید بر اینکه به خاطر از خود گذشتگی شهدا، جانبازان و ایثارگران یک وجب از این خاک عزیز در جنگ تحمیلی از دست نرفت و ارزش‌های ملی و مذهبی انقلاب پا برجا ماند، یادآور شد: البته مقام معظم رهبری فرمودند که جنگ به معنای جنگ نظامی نخواهد بود، اما در سایر حوزه‌ها واقعاً جنگ جدی است.

وی با آرزوی موفقیت برای دکتر خدادوست معاون جدید دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: از دوست و برادر عزیزم دکتر کدخدازاده معاون سابق دانشجویی و فرهنگی بسیار تشکر می‌کنم و امیدوارم که دکتر خدادوست در این مسند اوضاع فرهنگی دانشگاه را ارتقا داده و برای وضعیت رفاهی دانشجویان نیز برنامه‌های خوبی را اجرا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یادآور شد: باید بدانیم اوضاع، اوضاع متفاوتی است و همگی باید تحملمان را افزایش دهیم، مقداری از خواسته‌هایمان را در همه سطوح کم کنیم تا ان‌شاءالله کشورمان از این شرایط مهم و سرنوشت‌ساز تاریخی به خوبی عبور کند.

در بخش دیگری از این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین فرهادزاده، رئیس نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه این نشست رویکردی علاج‌جویانه دارد و برای حل مشکل تشکیل می‌شود، گفت: اگر چه ممکن است مشکلاتی هم وجود داشته باشد، اما هیچ جایی بدون مشکل نیست، اما این جلسه یک جلسه درون‌خانوادگی است و مشکلات باید در آن گفته شود.

وی ادامه داد: مسئولان نسبت به خیلی از مشکلات آگاهی دارند، اما باید پیشنهادهای دانشجویان نیز شنیده شود و امیدواریم در این جلسه با تدبیر و اندیشه برای مشکلات گفته شده راه حل‌هایی پیدا شود.

فرهادزاده گفت: امیدواریم در جلسه سال آینده، از حل شدن برخی مشکلات در این جلسه خرسند باشیم.

در پایان این جلسه نمایندگان تشکل‌ها، شوراهای صنفی و انجمن‌های دانشجویی به بیان نظرات و پیشنهادهای خود در حوزه‌های مربوط به دانشگاه و دانشجویان پرداختند.

انتهای پیام/4115/پ

http://ana.ir/i/381364
شورای صنفی دانشجویی به‌صورت قانونی پیگیر مطالبات دانشجویان است

شورای صنفی دانشجویی به‌صورت قانونی پیگیر مطالبات دانشجویان است

تشکل‌ دانشجویی بهانه‌ای برای کار تیمی در دانشگاه آزاد شاهین‌شهر

تشکل‌ دانشجویی بهانه‌ای برای کار تیمی در دانشگاه آزاد شاهین‌شهر

ایستگاه دوچرخه‌سواری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد

ایستگاه دوچرخه‌سواری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد

هیئت دانشگاه شهید بهشتی برای ماه رمضان برنامه‌های ویژه‌ای دارد

هیئت دانشگاه شهید بهشتی برای ماه رمضان برنامه‌های ویژه‌ای دارد

اعتکاف رمضانیه برای نخستین بار در دانشگاه بهشتی برگزار می‌شود

اعتکاف رمضانیه برای نخستین بار در دانشگاه بهشتی برگزار می‌شود

عباس مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور شد

عباس مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور شد

خط امید به احیای مذاکره با استکبار پیش گرفته شده است

خط امید به احیای مذاکره با استکبار پیش گرفته شده است