چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نامه 400استاد به فرمانده سپاه؛

معماری نوین سپاه در چهل ساله دوم انقلاب ضرورتی تاریخی است

يكشنبه 08 اردیبهشت 1398 ساعت 13:07
400 استاد دانشگاه در نامه‌ای به فرمانده سپاه پاسداران معماری نوین ملی و بین­‌المللی سپاه را در چهل ساله دوم انقلاب ضرورتی تاریخی دانستند.

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، جمعی از استادان و فرهیختگان دانشگاه‌های کشور با انتشار نامه‌ای راهبردی از فرمانده جدید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درخواست کردند؛ ضمن توجه کردن به حفظ و تعمیق «سرمایه حقوقی» سپاه، بازاندیشی، بازمهندسی و معماری تمدنی ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در افق چهل‌ساله دوم را به همراه طراحی مکتب امنیتی متعالیه ایران در اولویت کاری این نهاد انقلابی قرار دهد.

اساتید دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور بیان کردند: به گمان ما، جمعی از استادان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور، این انتصاب ان‌شاءالله به دلایل زیر موضوعی حائز اهمیت و موجد برکات گسترده برای ایران و جهان خواهد بود.

در این نامه آمده است: جناب‌عالی از استادان دانشگاه عالی دفاع ملی و جزو نظریه‌پردازان ضرورت گسترش عمق استراتژیک انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و دشمنان ایران و اسلام شما را با این ویژگی‌ها از جمله تعقیب و تنبیه متجاوز تا اعمال خاک دشمن می‌شناسند.

در ادامه تأکید شد: انقلاب اسلامی ایران به دهه پنجم خود وارد شده و در آغاز چهل سالگی دوم خود به دوره شبکه‌ای شدن و تمدن‌ساز بودن در سطوح ملی و بین‌المللی نقل مکان می‌کند، گو اینکه زمان؛ زمان طراحی و ساخت مکتب امنیتی متعالیه ایران مبتنی بر کرامت فطری و اسلامی انسان به‌دور از تشویش و اضطراب‌های پدید آمده از تمدن غرب و مکاتب امنیتی-میلیتاریستی آن است.

اساتید دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور تصریح کردند: آغاز انتصاب آن استاد بسیجی با افول هژمونی ژاندارم نظام سلطه جهانی؛ آمریکای جنایتکار در سیاست داخلی و خارجی این دولت زورگو و انحصارطلب همراه شده است. به‌رغم جنگ روانی اخیر دولت جنایتکار آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این نهاد با توجه به دستاورد جهانی‌اش در سرکوب تروریسم مصنوع آمریکا و اروپا در منطقه و نیز در ارائه خدمات اجتماعی به ایرانیان در اوج محبوبیت خویش قرار دارد، اینک علاوه بر افزایش سرمایه اجتماعی سپاه وطن، خود این نهاد مردم‌گرا به‌وسیله وحدت بین جریانات سیاسی و اقوام ایرانی تبدیل شده است.

در این نامه بیان شده است: چهارگانه مورد اشاره، ظهور قدرت‌های جدید در جهان، ناپدید شدن رژیم جعلی اسرائیل تا 21 سال آینده و هندسه نوپدید جهانی با توجه به افول هژمونی ارتش بی‌انگیزه، خسته و آدمکش آمریکا و نیز ازهم‌گسیختگی ساخت‌های درونی و اجتماعی آمریکا از سویی و همچنین زایش و نشاط حاکم بر نظریه انقلاب اسلامی می‌طلبد که نقشه راه آینده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان مهمترین نیروی حافظ اسلام و ایران برای چهل‌ساله دوم حیات خود با کمک عالمان و متخصصین انقلابی، مورد بازاندیشی و معماری نوین قرار گیرد.

این اساتید در ادامه تصریح کردند: بازاندیشی و معماری نوین ساخت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سطوح ملی و بین‌المللی بیش از الزامات کنونی، به دلایل زیر، مأموریتی تاریخی و برآمده از نص صریح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و سیاست‌های کلی نظام است. اصل یکصدوپنجاهم قانون اساسی به دلیل هم‌زمانی حیات نهادی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و پیروزی انقلاب بزرگ ملت ایران، بر تداوم نقش این نیروی انقلابی و ملی در «نگهبانی از انقلاب» و «دستاوردهای» آن اصرار کرده است.

در این نامه تأکید شد: اصل یازدهم قانون اساسی به‌حکم آیه کریمه «ان هذه اُمتُکُم وَاحدَهً وَ أنَا رَبکُم فَاعبُدون» (انبیاء 92) دولت جمهوری اسلامی ایران را به ائتلاف و اتحاد با ملل اسلامی فرمان داده است، این فرمان واقعی و با توجه به روندهای ظالمانه سیاست و قدرت در نظام سلطه جهانی در قانون اساسی پیش‌بینی شده است. در بند 16 از اصل سوم قانون اساسی نیز به حمایت بی‌دریغ از مستضعفان جهان حکم شده است؛ بی‌شک این حمایت تشریفاتی نبوده و به پیش‌نیازهایی در صحنه عمل نیازمند است. در اصل یکصد و پنجاه و سوم و اصل یکصد و پنجاه و چهارم قانون اساسی نیز به حمایت از مبارزه حق‌طلبانه مستضعفین در برابر مستکبرین در هر نقطه از جهان فرمان داده شده است.

اساتید دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی و پژوهشی کشور خاطرنشان کردند: از سویی دیگر با توجه به دلالت صریح قانون اساسی بر ایفای نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حفاظت از دستاوردهای انقلاب ملت بزرگ ایران و با توجه به پیچیدگی‌ها و چندلایگی اقدامات دشمنان علیه ملت ایران و اسلام ناب محمدی (ص)، شایسته است در بازمهندسی جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در افق چهل‌ساله دوم، ضمن حفظ و تعمیق «سرمایه حقوقی» این نهاد ملی و بین‌المللی، در هم آوردی سیاستگذاری‌های علمی، نخبگی، تکنیکی و لجستیکی، پیشگامتر و به‌هنگام‌تر از دشمنان ایران، به برنامه‌ریزی و اقدامات بازدارنده و پیش‌دستانه مبادرت شود.

در ادامه عنوان شده است:  به‌خصوص اینکه در معماری چهل‌ساله دوم سپاه، بسیج مستضعفین باید بر تارک این هندسه و معمای نوین، درخشیده تا استعدادها و نیروهای لایزال ملت بیش از گذشته و با نشاطی بیشتر برای اعتلای تمدن اسلامی به حرکت و جوشش درآیند؛ گو اینکه به‌جز سرزندگی و نشاط مردم‌سالارانه بسیج در محیط ملی، جای این نیروی فرهنگی و مدنی در مناسبات رسمی ملت‌های جهان و در گفتگوهای بین فرهنگ‌ها از منظر «دیپلماسی عمومی» خالی است؛ ازاین‌رو شجره طیبه‌ای که با خواست قلبی ایرانیان به دست مبارک معمار کبیر انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی رضوان‌الله علیه شکل گرفت اینک در دوران زعامت تفصیلی، شبکه‌ای و تمدنی رهبر فرزانه انقلاب اسلامی مدظله‌العالی با عنایت به تجارب گرا‌ن‌سنگ به‌دست‌آمده در نیروی فداکار قدس سپاه، باید زمینه عینی بسیج بین‌الملل را در تعامل با مستضعفان جهان در حوزه خدمات اجتماعی و الهیات اسلامی و رهایی‌بخش فراهم نماید.

در پایان این نامه آمده است: بر خود فرض می‌دانیم از مجاهدت‌های خالصانه، مؤمنانه، انقلابی و مردم‌گرایانه سردار سرلشگر بسیجی محمدعلی جعفری در طول سال‌های متمادی فرماندهی سپاه سپاسگزاری نموده و آرزوی موفقیت ایشان را در مسئولیت جدید از خدای بزرگ خواستاریم. توفیق روزافزون جناب‌عالی در اعتلای سپاه و بسیج را در افق تمدنی ایران اسلامی از خدای بزرگ مسئلت نموده و ضمن درخواست از قوای سه‌گانه کشور و مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تدارک لازم در تأمین پیش‌نیازهای معماری نوین سپاه در چهل‌ساله دوم انقلاب، آمادگی خویش را برای کمک‌های علمی و پژوهشی در تدوین نقشه راه سپاه در چهل‌ساله دوم انقلاب و طراحی و ساخت مکتب جامع امنیتی متعالیه ایران اعلام می‌نماییم.

انتهای پیام/4126/ 4007/

http://ana.ir/i/377014
وزیر دفاع با سرلشکر سلامی دیدار کرد

وزیر دفاع با سرلشکر سلامی دیدار کرد

حجت‌الاسلام رستمی انتصاب فرمانده جدید کل سپاه را تبریک گفت

حجت‌الاسلام رستمی انتصاب فرمانده جدید کل سپاه را تبریک گفت

سپاه امید محرومان و مظلومان ملت‌هاست

سپاه امید محرومان و مظلومان ملت‌هاست

انتصاب سلامی نویدبخش ورود سپاه به دوره‌ای جدید از حیات طیبه است

انتصاب سلامی نویدبخش ورود سپاه به دوره‌ای جدید از حیات طیبه است

اعطای درجه سرلشکری به فرمانده کل جدید سپاه پاسداران

اعطای درجه سرلشکری به فرمانده کل جدید سپاه پاسداران

دانشگاه آزاد در کنار سپاه، تهاجم‌های نرم دشمن را مدیریت خواهد کرد

دانشگاه آزاد در کنار سپاه، تهاجم‌های نرم دشمن را مدیریت خواهد کرد

«جمنا» هم انتصاب سلامی را تبریک گفت

«جمنا» هم انتصاب سلامی را تبریک گفت

انتصاب سلامی به عنوان فرمانده سپاه پیام روشنی به آمریکاست

انتصاب سلامی به عنوان فرمانده سپاه پیام روشنی به آمریکاست