پنجشنبه  14  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور خبر داد؛

افزایش 14 درصدی بارش‌های امسال در مقایسه با سنوات گذشته/ پنج شنبه 20 استان شاهد بارندگی خواهند بود

دوشنبه 28 بهمن 1398 ساعت 15:54
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به افزایش میزان بارش‌ها نسبت به سنوات گذشته گفت: در بازه زمانی بلندمدت (30 ساله) به‌طور میانگین 14 درصد افزایش میزان بارش‌ها را در کشور داشته‌ایم.

صادق ضیائیان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با وضعیت هوای کشور در هفته جاری اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های انجام شده ما امروز بارش را در مناطق شمال غربی کشور و همچنین استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، گیلان، مازندران و بخش‌هایی از خراسان شمالی درگیر خواهد بود.

وی افزود: روز سه‌شنبه  به جز شمال خراسان رضوی و استان‌هایی همچون کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال وبختیاری در سایر نقاط کشور بارشی نخواهیم داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور ادامه داد: روز چهارشنبه موج بارشی جدیدی از سمت شمال غرب، کشور را تحت تأثیر قرار داده و استان‌های  آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، کردستان، کرمانشاه و تا حدودی  ایلام، لرستان، چهارمحال وبختیاری، کهگیلویه وبویراحمد و بخش‌هایی از استان خوزستان را درگیر خواهد کرد.

ضیائیان با بیان این‌که در روز پنج‌شنبه بارش‌ها شدیدتر و مناطق وسیع‌تری در کشور درگیر می‌شود، افزود: این سامانه بارشی در روز پنج‌شنبه 20 استان را تحت تأثیر قرار خواهد داد. در برخی از مناطق همچون استان‌های لرستان، منتهی الیه غرب استان اصفهان، چهارمحال وبختیاری و ارتفاعات شمال خوزستان میزان بارش‌ها به 60 میلی‌متر هم خواهد رسید و بر همین اساس احتمال سیلاب و آب‌گرفتگی در این استان‌ها قابل پیش‌بینی است.

وی تصریح کرد: روز پنج‌شنبه در ارتفاعات رشته کوه البرز واقع در استان‌های سمنان، تهران، قزوین و البرز نیز بارش‌های خوبی پیش‌بینی شده است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در پاسخ به این سؤال مبنی بر این‌که آیا میزان بارش‌های امسال کشور در مقایسه با سنوات گذشته افزایش داشته است نیز گفت: در بازه زمانی بلندمدت (30 ساله) به‌طور میانگین 14 درصد افزایش میزان بارش‌ها را در کشور داشته‌ایم هر چند این میزان افزایش در همه استان‌ها به یک اندازه نبوده و در برخی از استان‌ها شاهد روند کاهشی بوده‌ایم.

انتهای پیام/4105/
 

http://ana.ir/i/472580
خروج سامانه بارشی از روز چهارشنبه/ سامانه جدید روز جمعه به کشور وارد می‌شود

خروج سامانه بارشی از روز چهارشنبه/ سامانه جدید روز جمعه به کشور وارد می‌شود

هشدار زودهنگام مدیریت بحران به استانداران/ همه آماده باشند

هشدار زودهنگام مدیریت بحران به استانداران/ همه آماده باشند

ورود سامانه بارشی به کشور از روز یک‌شنبه/ کاهش محسوس دما در  سراسر کشور

ورود سامانه بارشی به کشور از روز یک‌شنبه/ کاهش محسوس دما در سراسر کشور

وزش باد با سرعت 100 کیلومتر در شرق کشور

وزش باد با سرعت 100 کیلومتر در شرق کشور

سرمای شدید، کشور را فرا می‌گیرد/ کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا

سرمای شدید، کشور را فرا می‌گیرد/ کاهش 10 درجه‌ای دمای هوا