پنجشنبه  01  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
با حضور نمایندگان حشدالشعبی انجام شد؛

توزیع 200 بسته اهدایی شیعیان ترکمان عراق به مردم سیل‌زده لرستان+عکس

دوشنبه 14 مرداد 1398 ساعت 19:53
کمک‌های مردم ترکمان عراق که به همت حشدالشعبی جمع آوری شده بود، عصر امروز توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام در بین مردم سیل‌زده لرستان توزیع شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا سید امیرحسین مدنی نماینده ستاد اجرایی فرمان امام در آئین اهدای ۲۰۰ بسته لوازم‌خانگی به مردم سیل‌زده استان لرستان که با حضور نمایندگان حشدالشعبی و مجلس عراق در کوهدشت برگزار شد، گفت: سیل اخیر مخصوصاً در روزهای ابتدایی آن، آلام سختی بر دل مردم برجای گذاشت ولی در کنار دردهایی که اتفاق افتاد شیرینی‌های بسیاری هم داشت که این هم‌دلی و حضور خوب گروه‌های مردمی اقصی نقاط کشور در این مناطق یکی از این نمونه‌ها است.

وی افزود: در روزهای ابتدایی سیل پل‌دختر، به‌دلیل کمبود اتوبوس، گاهی نمی‌توانستیم برخی گروه‌های جهادی را به منطقه اعزام کنیم چون‌که اتوبوس سخت پیدا می‌شد و مردم در همه‌جا علاقه به حضور داشتند و این نمایش یک هم‌دلی بسیار ارزشمند بود.

مدیرعامل بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ادامه اظهار داشت: چندی پیش چندنفر از نمایندگان شیعیان ترکمان عراق در تماس با دکتر مخبر ریاست ستاد اجرایی فرمان امام اعلام کردند مایل هستند که جلسه‌ای را با موضوع سیل ایران داشته باشند، تعجب کردیم این چه نوع جلسه‌ای خواهد بود، نهایتاً جلسه با حضور نمایندگانی از حشدالشعبی و نمایندگان مجلس عراق با ریاست ستاد اجرایی فرمان امام برگزار شد و آن‌ها اعلام کردند مقداری کمک مردمی از شیعیان ترکمان عراق برای مناطق سیل‌زده ایران جمع‌آوری کرده‌اند که با توجه به عملکرد خوب ستاد اجرایی فرمان امام در امدادرسانی به سیل‌زدگان مایلند که از طریق این ستاد کمک‌ها به دست مردم برسد.

مدنی افزود: کمک‌های جمع‌آوری شده از شهرهای خورماتو، طوز خورماتو، آمرلی، بشیر و داقوق هستند که ماه‌ها در محاصره داعش بودند و ضربات مالی و جانی زیادی از تروریسم خوردهاند اما با این حال برای قدردانی از کمک‌های جمهوری اسلامی  مردم ایران و درمبارزه و شکست داعش، به‌محض اطلاع از حادثه سیل اقدام به هم‌دردی و هم‌دلی کردند.

وی افزود: پولی که توسط شیعیان ترکمان عراق جمع‌آوری‌ شده بود به‌ 200 پک لوازم‌خانگی تبدیل شد و امروز توسط ستاد اجرایی فرمان امام بین مردم سیل‌زده لرستان توزیع شد.

مدنی با اشاره به پذیرایی و خدمات‌دهی خالصانه عراقی‌ها از زوار ایرانی در مراسم باشکوه اربعین، بیان کرد: مرزها درنوردیده شده و این به برکت سفره احسان امام حسین (ع) است.

در پایان این مراسم ، پدر شهید هادیان به نمایندگی از مردم لرستان تابلوفرشی را به‌عنوان قدردانی از همدلی مردم ترکمان عراق به نماینده حشدالشعبی اهدا نمود.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/409031
بهره‌برداری از 9 دستگاه پل فلزی خرپایی در مناطق سیل‌زده لرستان

بهره‌برداری از 9 دستگاه پل فلزی خرپایی در مناطق سیل‌زده لرستان

سرلشکر سلامی برای بازدید از روند بازسازی مناطق سیل‌زده وارد لرستان شد

سرلشکر سلامی برای بازدید از روند بازسازی مناطق سیل‌زده وارد لرستان شد

بازسازی و تجهیز 5 سالن ورزشی سیل‌زده در شهرستان پلدختر

بازسازی و تجهیز 5 سالن ورزشی سیل‌زده در شهرستان پلدختر

اتوبوس سیار دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده لرستان مستقر شد

اتوبوس سیار دندانپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده لرستان مستقر شد