چهارشنبه  01  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

مهم‌ترین عوامل طلاق در کشور اعلام شد

پنجشنبه 06 خرداد 1395 ساعت 13:29
رئیس ستاد فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با توجه به افزایش آمار طلاق در کشور، گفت: اعتیاد یکی از مهم‌ترین عوامل طلاق در کشور است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، حسین اسد بیگی، رئیس ستاد فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در همایش آسیب‌های اجتماعی طلاق که در سالن همایش استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: طبق آمار مدیرکل بهزیستی تهران اعتیاد، خیانت، عدم مسئولیت‌پذیری همسر و درآمد ناکافی از مهم‌ترین عوامل طلاق از دید زوجین است.

وی افزود: در کشور آمار طلاق در حال افزایش است که در سال گذشته 163 هزار و 765 طلاق در کشور ثبت شده که از این میزان 2 هزار و 667 طلاق متعلق به قزوین بوده است.

رئیس ستاد فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، تصریح کرد: آمار آسیب‌های اجتماعی باید اطلاع‌رسانی شود چرا که وقتی این آمار به اطلاع برسد بهتر می‌توانیم در حوزه‌ کنترل و بهبود آسیب‌های اجتماعی گام برداریم.

اسد بیگی ادامه داد: اعتیاد یکی از مهم‌ترین عوامل طلاق در کشور است و این در حالی است که طلاق در کشور نسبت به سال‌های گذشته رشد 53 درصدی داشته است که بالاترین میزان علل طلاق مرتبط با اعتیاد است.

وی با اعلام اینکه در بسیاری از موارد طلاق بهترین راهکار است، اضافه کرد: نمی‌توان همیشه طلاق را اشتباه و غلط دانست بلکه در مواقعی راه‌حل مناسب برای نجات زوجین و فرزندان است.

رئیس ستاد فوریت‌های اجتماعی سازمان بهزیستی کشور، تصریح کرد: در بعضی مواقع وابستگی زوجین به یکدیگر موجب می‌شود زوجی که به مراقبت از همسر معتاد خود می‌پردازد دچار بیماری‌های متعددی شود.

اسد بیگی از همه‌ دستگاه‌ها خواست تا تعاملات خود با یکدیگر را افزایش دهند و در راستای برطرف کردن آسیب‌های اجتماعی گام‌های مؤثری بردارند.

وی در پایان به لغو و عدم برگزاری برخی کنسرت‌ها اشاره کرد و گفت: لغو و عدم برگزاری کنسرت‌ها به گسترش اعتیاد جوانان در جامعه دامن خواهد زد.

http://ana.ir/i/88605