چهارشنبه  01  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
توضیحات کمیته امداد پیرامون انتشار یک خبر در فضای مجازی؛

کاشت ماری‌جوانا در دنا ارتباطی با تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان ندارد

شنبه 03 شهریور 1397 ساعت 20:25
روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی اعلام کرد که انتشار خبری در خصوص کاشت ماری‌جوانا با استفاده از تسهیلات اشتغال‌زایی کمیته امداد، در منطقه دنا، صحت ندارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، یک خبرگزاری و در پی آن، برخی رسانه‌های رسمی و مجازی از قول رئیس جهاد کشاورزی منطقه دنا اعلام کرده بودند که یک مددجوی تحت پوشش، پس از این‌که مبلغ 400 میلیون تومان وام اشتغال‌زایی، برای کشت گلخانه‌ای، از کمیته امداد دریافت کرده، اقدام به کاشت ماری‌جوانا در منطقه دنا کرده است. این خبر که بازنشر گسترده‌ای در فضای مجازی داشت، باعث شد تا روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی با ارائه توضیح، اصل موضوع را تکذیب کند.

در توضیحات روابط عمومی کمیته امداد آمده است: «مطالبی که توسط رئیس جهاد کشاورزی دنا منعکس‌شده است، هیچ‌گونه ارتباطی با طرح‌های اشتغال‌زایی کمیته امداد ندارد. بر اساس بررسی‌های انجام‌شده توسط ناظران فنی اشتغال این نهاد در شهرستان دنا، از سال ۹۰ تاکنون هیچ طرح اشتغال‌زایی درزمینهٔ کشت گلخانه‌ای توسط کمیته امداد اجرا نشده است.»

در ادامه این توضیحات آمده است: «ذکر این نکته ضروری است که در سال ۹۷، سقف تسهیلات اشتغال برای مددجویان کمیته امداد ۷۵ میلیون تومان و برای کارفرمایان ۱۰۰ میلیون تومان تعیین‌شده و تاکنون بیش از این مبلغ تحت هیچ عنوانی به مددجو یا کارفرما پرداخت‌ نشده است. شایسته ذکر است، رئیس جهاد کشاورزی دنا ضمن تکذیب این خبر در مصاحبه‌ای اعلام کرده است کاشت این گیاه هیچ ارتباط موضوعی با تسهیلات اعطایی از طرف کمیته امداد ندارد.»

انتهای پیام/4009/

http://ana.ir/i/306579
ثبت اطلاعات 8 هزار و 500 متقاضی طرح اشتغال عمومی در مناطق سیل‌زده

ثبت اطلاعات 8 هزار و 500 متقاضی طرح اشتغال عمومی در مناطق سیل‌زده