شنبه  16  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
ابتکار تاکید کرد؛

توانمندسازی زنان روستایی در دستور کار دولت دوازدهم

چهارشنبه 01 فروردین 1397 ساعت 12:38
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از اقدام مشترک این معاونت و وزارت جهاد کشاورزی برای توانمندسازی زنان روستایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در کانال تگرامی خود نوشت: «جلسه مشترک با مسئولین وزارت جهاد کشاورزی در آخرین روز کاری سال ۹۶ و در پیگیری اقدامات قبلی با موضوع توانمندسازی زنان روستایی با تاکید بر تقویت صندوق‌های اعتباری روستایی تشکیل شد.

ابتکار در ادامه این پیام تلگرامی ارتقاء وضعیت زنان روستایی را از مهم‌ترین برنامه‌های معاونت در دولت دوازدهم دانست و افزود: به این منظور علاوه بر کارگروه زنان روستایی و عشایر که در معاونت تشکیل و فعال است، ستادی فرابخشی برای تنظیم یک برنامه ملی و تقسیم کار دستگاهی در ابعاد مختلف مسایل فرهنگی، اجتماعی، کار آفرینی و بهداشتی را دنبال می‌کند.

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده همچنین در این پیام تاکید کرد: هویت‌بخشی به صندوق‌های اعتباری زنان روستایی، ایجاد کارگروهی اختصاصی با موضوع زنان روستایی و صندوق‌های اعتباری ذیل کارگروه‌های ستاد ملی زن و خانواده، استفاده از ظرفیت مروجین زن روستایی در پیشبرد برنامه‌های توسعه روستایی و ضرورت تدوین برنامه ملی بهبود و ارتقاء زنان روستایی مورد بحث قرار گرفت و مقرر شد پیگیری و اجرایی شود».

بر اساس این گزارش، در این جلسه مشترک بین معاونت ریاست جمهور در امور زنان و خانواده و جهاد کشاورزی؛ اسکندر زند، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، خانم بنی‌هاشم و تعدای از مدیران معاونت و وزارت جهاد کشاورزی حضور داشتند.

http://ana.ir/i/269051
130 هزار زن روستایی و عشایری از طریق صندوق‌های اعتباری شاغل شده‌اند

130 هزار زن روستایی و عشایری از طریق صندوق‌های اعتباری شاغل شده‌اند

اجرای 610 طرح توانمندسازی در 2180 روستای کشور

اجرای 610 طرح توانمندسازی در 2180 روستای کشور