چهارشنبه  01  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
تشریح اقدامات هلال احمر در اربعین؛

برپایی ۱۱ چادر پزشکی در مسیر نجف - کربلا/ حضور متخصص قلب و ارائه ‌خدمات آزمایشگاهی در مسیر

سه شنبه 06 مهر 1395 ساعت 10:25
رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با بیان اینکه در پیاده‌روی اربعین بین نجف و کربلا ۱۱ چادر پزشکی برپا می‌شود، از حضور متخصص قلب و ارائه ‌خدمات آزمایشگاهی به زائران خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از جمعیت هلال احمر، سیدعلی مرعشی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت نکات بهداشتی را در خصوص پیاده‌روی اربعین در بروشورهایی در اختیار زائران قرار خواهد داد زیرا لازم است اطلاع‌رسانی گستره و مناسبی در این خصوص صورت گیرد، افزود: زائران توجه داشته باشند که به دلیل گرمای هوا از مصرف مایعات زیاد غفلت نکنند و حتماً نزدیک غروب به چادر اقامت خود برگردند.

وی ادامه داد: زائران از کوله و کفش مناسب پیاده‌روی استفاده و از پیاده‌روی با پای برهنه پرهیز کنند. همچنین توجه داشته باشند که مدت زمان پیاده‌روی به اندازه و مناسب باشد زیرا در غیر این صورت پا دچار زخم‌ها و تاول‌های زیادی شده و برای طی کردن ادامه مسیر با مشکل مواجه می‌شوند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه افرادی که بیماری‌های زمینه‌ای همچون دیابت دارند حتما از کفش راهپیمایی مناسبی استفاده کنند، یادآور شد: پارسال یک هزار و ۲۵۰ پزشک به مراسم اربعین اعزام شدند و امسال با توجه به افزایش تعداد زائران تعداد پزشکان را نیز افزایش داده‌ایم.

به گفته وی، امسال سعی کرده‌ایم نسبت به سال گذشته خدمات را با کیفیت بهتری ارائه دهیم به این صورت که تعداد چادرها تیم پزشکی کم شده است اما از چادرها بزرگتر و خدمات باکیفیت‌تری استفاده می‌کنیم.

مرعشی گفت: امسال بین نجف و کربلا ۱۱ چادر پزشکی برپا می‌شود. همچنین امسال متخصص قلب، عمومی، کادر پرستاری، امداد و نجات، ‌خدمات آزمایشگاهی، نوار قلب و شوک الکترونیکی را خواهیم داشت.

وی اعلام کرد: در هر چادر متخصص قلب و دیگر رشته‌ها، دستگاه الکتروشوک، نوار قلب و دستگاه آزمایشگاهی برای اخذ آزمایش‌های اولیه وجود خواهد داشت.

مرعشی با تأکید بر اینکه امسال خدمات از کیفیت بیشتری نسبت به سال‌های گذشته برخوردار است، بیان کرد: ۶ اتوبوس آمبولانس را به داخل عراق منتقل کرده و ارائه خدمات چادرهای بهداشتی درمانی بین راه نجف و کربلا تخصصی تر خواهد بود.

وی عنوان کرد: بر اساس میزان مصرف دارو در اربعین سال گذشته و حضور بیشتر جمعیت در اربعین امسال، میزان داروها تخمین زده شده، خریداری و مراحل اداری را برای انتقال به کشور عراق طی می‌کند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر درباره ارائه خدمات امدادی به زائران به صورت ۲۴ ساعته اظهار کرد: خدمات امسال برخلاف سال گذشته به صورت ۲۴ ساعته ارائه شده و ارائه این خدمات از دهم صفر آغاز می‌شود.

http://ana.ir/i/121096
۲۵ متخصص هلال احمر در روز عاشورا در کربلا خدمت‌رسانی می‌کنند

۲۵ متخصص هلال احمر در روز عاشورا در کربلا خدمت‌رسانی می‌کنند