يكشنبه  31  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
اسکندری مطرح کرد:

حضور فعالان گردشگری در نخستین جشنواره فرهنگی تصویر صادرات

چهارشنبه 26 تیر 1398 ساعت 18:15
مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران از حضور فعالان گردشگری در نخستین جشنواره فرهنگی تصویر صادرات خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از دبیرخانه جشنواره تصویر صادرات صنایع خلاق، محمود اسکندری در نشست تخصصی گروه کسب‌وکارهای نوین آی‌تی و گروه آفرینش‌های کارکردی از سلسله نشست‌های تخصصی نخستین جشنواره تصویر صادرات، گفت: سازمان توسعه تجارت در راستای وظایف خود به دنبال گسترش تجارت صنایع خلاق است.

وی افزود: شرایط حاضر بهترین زمان برای توسعه صادرات صنایع خلاق و خدمات به شمار می‌رود که باید به نحو احسن و بهترین وجه ممکن استفاده شود.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات محصولات دانش‌بنیان سازمان توسعه تجارت ایران تصریح کرد: در نخستین جشنواره تصویر صادرات به دنبال آن هستیم تا زوایای پنهان ارزآوری خدمات حوزه‌های فرهنگ، هنر و حوزه‌های وابسته، صنایع خلاق کشور را روشنگری و کشف کرده و معرفی کنیم.

اسکندری خاطرنشان کرد: براین باوریم باید جامعه به اهمیت بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف برای ارزآوری کشور پی ببرد.

به گفته وی همچنین درصدد هستیم تا اتاق فکر صادرات صنایع خلاق با حضور کارشناسان و متخصصان هر حوزه اعم از فرهنگی، هنری و دیگر صنایع خلاق شکل بگیرد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات محصولات دانش بنیان سازمان توسعه تجارت ایران از تدوین دستورالعملی برای تائید صدور خدمات به خارج از کشور خبر داد و گفت: با نهایی شدن این دستورالعمل که مراحل پایانی خودش را می‌گذراند بزودی هر فردی هر خدمتی در گذشته و حال داشته باشد و مدارک و اسناد آن را ارائه کند با تائید کارگروه ویژه این کار بلافاصله گواهی صادرات خدمات دریافت کرده و می‌تواند به جاهایی که نیاز است ارائه کند.

وی گفت: براین باوریم که صادرات فقط کالا نیست و بلکه خدمات و محصولات خلاق و فرهنگی و هنری نیز تعلق می‌گیرد.

مدیرکل دفتر توسعه صادرات خدمات محصولات دانش‌بنیان سازمان توسعه تجارت ایران تأکید کرد: در حوزه خدمات و صادرات کالاهای خلاق پتانسیل های فراوانی وجود دارد که باید با جدیت به آنها پرداخته شود زیرا آینده را باید خودمان بسازیم و نه دیگران. از این رو باید همگان دست در دست هم دهیم تا راه‌های توسعه صادرات صنایع خلاق را بازگشایی کنیم.

جشنواره تصویر صادرات با حلقه صنایع خلاق

در ادامه این نشست رئیس میز صنایع خلاق و نوآورانه با اشاره به جزئیات و ابعاد مختلف برگزاری این رویداد بزرگ فرهنگی و هنری و دیگر صنایع خلاق در کشور گفت: هدف اصلی ما این است که با کشف ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در عرصه‌های مختلف به ویژه فرهنگی و هنری، صنایع دستی، گردشگری، رسانه‌های دیجیتال و غیره ضمن برطرف کردن مسائل و مشکلات پشت پرده این محصولات در امر صادرات محصولات خلاق، به نوعی میان «هنر» و «صنعت» به معنای واقعی پیوند برقرار کنیم.

محمد ولی تأکید کرد: با پیوند میان صنعت و هنر بدون شک این دو و دیگر حوزه‌ها و عرصه‌ها و مجموعه‌های وابسته و مرتبط می‌توانند بهترین منابع و محل برای ارزآوری کشور برای جایگزینی نفت محسوب شوند.

دبیر اجرایی جشنواره تصویر صادرات صنایع خلاق با اشاره به برگزاری جشنواره تصویر صادرات در اسفند سال جاری، گفت: به دنبال آن هستیم که حلقه صنایع خلاق که مفقود باقی مانده است را پیدا کرده و در این زمینه گام‌های اساسی برای بهبود آن برداریم.

ولی با تشریح جزئیات و روند شکل این جشنواره، اظهار کرد: این جشنواره در هشت گروه برگزار می‌شود که بخش رسانه‌های دیجیتال با پویانمایی، شبکه‌های اجتماعی و تولید محتوا با کارکردهای ویژه آن در این جشنواره حضور خواهد داشت.

رئیس میز صنایع خلاق و نوآورانه و دبیر اجرایی جشنواره تصویر صادرات تصریح کرد: باید به مالکیت فکری و معنوی ارج بنهیم تا جشنواره صنایع خلاق به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی اظهار کرد: معرفی توانمندی‌های صادراتی صنایع کشور در حوزه خلاقیت‌ها هدف اصلی برگزاری این جشنواره است.

ولی اظهار کرد: در این جشنواره در بخش استانی ۳۱ محصول از تمامی استان‌های کشور به نمایش درمی‌آید که قرار است هر استان مزیت‌های خود را به دیگران معرفی و برترین استان در صنایع خلاق اعلام شود.

رئیس میز صنایع خلاق و نوآورانه افزود: برپایی کارگاه‌های تخصصی استفاده از ابزارهای تبلیغاتی مؤثر برای صادرکنندگان یکی از موارد برنامه‌ریزی شده برای هم اندیشی و همفکری برای تبادل تجارب است.

دبیر اجرایی جشنواره تصویر صادرات صنایع خلاق گفت: قرار است دیپلمات‌های خارجی حاضر در تهران در یک از روزهای برگزاری این جشنواره بازدید کنند ضمن اینکه با تمرکز بر فعالیت‌ها رایزن‌های اقتصادی و بازرگانی ایران در خارج از کشور صنایع برتر به خارج از جمهوری اسلامی معرفی شوند.

در ادامه این نشست اعضای حاضر به بیان نکته نظرات، ارائه پیشنهادت و راهکارهای رسیدن به توسعه تجارت و صادرات برای ارزآوری برای کشور و جایگزینی دیگر صنایع به جای نفت پرداختند.

نخستین جشنواره تصویر صادرات صنایع خلاق با حضور حوزه‌های مختلف فرهنگی، هنری، تجسمی، رسانه‌های دیجیتال، صنایع دستی و گردشگری، سینما، تئاتر و دیگر فعالیت‌ها در این راستا و مرتبط، اسفندماه ۹۸ برگزار می‌شود.

انتهای پیام/4105/

http://ana.ir/i/405326
جاذبه‎های گردشگری کارون به برند تبدیل شده‎اند

جاذبه‎های گردشگری کارون به برند تبدیل شده‎اند

طرح‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد بررسی شد

طرح‌های دانش‌بنیان و سرمایه‌گذاری دانشگاه آزاد اسلامی بروجرد بررسی شد

ثبت زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله تا پایان تابستان 98

ثبت زنجان به‌عنوان شهر جهانی ملیله تا پایان تابستان 98

خلیج گرگان و آشوراده احیا و به ظرفیت‌های گردشگری تبدیل شوند

خلیج گرگان و آشوراده احیا و به ظرفیت‌های گردشگری تبدیل شوند

قیمت آپارتمان در جنوب تهران+جدول
تسهیلات وزارت نیرو برای فرصت مطالعاتی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها در صنعت آب و برق
از تشکیل کمیته انقلاب تا تأسیس نیروی پهپادی/ ساختار نیروی نظامی و امنیتی ایران بعد از انقلاب اسلامی چگونه است؟
وزارت آموزش آمریکا برای حذف مفاهیم ضدصهیونیستی از برنامه مطالعاتی دانشگاه‌ها وارد عمل شد/ فشار برای کمرنگ کردن جنبه‌های مثبت اسلام
وزارت دفاع روسیه: اف 35 برای مالیات‌دهندگان آمریکایی نامریی است!
سخنگوی وزارت امور خارجه: اتهامات واهی عربستان وجاهت قانونی ندارد
محصولی دانش‌بنیان برای حمایت از تولید ملی و سلامت جامعه/ با رنگ‌های خوراکی شیمیایی خداحافظی کنید
سرچشمه شعری حافظ و شهریار مشترک است/ راز محبوبیت شاعر حیدربابا چیست؟
مدیران کشور آثار تهدیدات بر مردم را به حداقل ممکن کاهش دهند/ سیمایی‌صراف: امروز دانشگاه‌های کشور نسبت به حضور درصحنه دلگرم شده‌اند
کلیات بودجه دانشگاه آزاد اسلامی در سال جدید تحصیلی تصویب شد