دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
بعد از تیراندازی با سلاح گرم

سه فعال میراث فرهنگی بانه در درگیری با قاچاقچیان زخمی شدند +تصاویر

سه شنبه 14 دی 1395 ساعت 13:38
دو نفر از کارشناسان و یک نفر از اعضای انجمن میراث فرهنگی شهرستان بانه در درگیری با حفاران و غارتگران مواریث فرهنگی در شهرستان بانه به شدت زخمی شدند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا از خبرگزاری مهر، شامگاه روز دوشنبه ۱۳ دی ماه طی بازدید کارشناسان اداره میراث فرهنگی شهرستان بانه از محل حفاری غیرمجاز صورت گرفته در آثار تاریخی مربوط به روستای شرگه از توابع این شهرستان، با آثار مربوط به جرم مواجه شدند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان گفت: این کارشناسان برحسب وظیفه قانونی خود اقدام به ضبط آثار مربوط به حفاری غیر مجاز کردند و پس از صورتجلسه کردن آنها شرح واقعه و ضبط ابزارآلات غارتگران آثار فرهنگی و تاریخی، در حین بازگشت با کمین غارتگران روبه رو شدند.

سید محسن علوی ادامه داد: پس از درگیری شدید مسلحانه دو نفر از کارشناسان اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری بانه و یک نفر از اعضای انجمن میراث فرهنگی در حین انجام ماموریت به شدت زخمی می‌شوند و حال دو تن از آنان به دلیل شدت جراحات وارده وخیم است.

وی اضافه کرد: غارتگران پس از زخمی کردن کارشناسان میراث فرهنگی اقدام به واژگونی خودرو آنان کرده و طی همین درگیری هم علاوه بر تخریب ماشین، متاسفانه دو انگشت دست عضو انجمن میراث فرهنگی بانه قطع می‌شود.

وی اعلام کرد: غارتگران مواریث فرهنگی و تاریخی شناسایی شده و اقدامات اولیه برای دستگیری این افراد در حال انجام است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کردستان افزود: همچنین کارشناسان آسیب‌دیده هم‌اکنون در بیمارستان صلاح‌الدین ایوبی این شهرستان بستری هستند.

http://ana.ir/i/148043