چهارشنبه  07  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

دستگاه ضدعفونی‌کننده «دتراید» توسط محققان ایرانی تولید شد

يكشنبه 17 فروردین 1399 ساعت 18:05
فناوران پارک علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس به منظور کنترل و مبارزه با ویروس کرونا موفق به تولید دستگاه ضدعفونی‌کننده دتراید شدند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، «دستگاه ضدعفونی‌کننده دتراید» توسط تیمی متخصص، فناورانه و بین‌رشته‌ای طراحی و ساخته‌شد؛ این دستگاه قابلیت‌‌های متنوعی ازجمله ضدعفونی کردن هوشمند دست به‌وسیله محلول، ایجاد جذابیت فضایی و برقراری تعامل میان افراد و دستگاه دارد.

طراحی ارگونومیک و منحصربه‌فرد دستگاه دتراید امکان استفاده راحت را برای کاربران فراهم آورده و همچنین تجهیزات نوری و سنسوری که در این دستگاه تعبیه‌شده است، در عین ایجاد جذابیت محیطی، این امکان را برای کارفرما ایجاد می‌کند تا از اتمام منبع ذخیره مایع ضدعفونی‌کننده نیز مطلع شوند. حجم‌‌های متنوع محلول، بر اساس نیاز فضای مدنظر طراحی‌شده و همچنین طراحی و ساخت بدنه دستگاه به صورتی است که قابلیت قرارگیری در محیط‌های مختلف با استحکام و ماندگاری بالا را دارا است.

«شرکت بارکاو پویا بینش» امیدوار است تا با همکاری سازمان‌‌های ذی‌ربط و تحت عنوان برند «دتراید» بتواند بهترین کالا و خدمات را در این شرایط در اختیار سازمان‌‌ها و شرکت‌‌ها قرار داده و به آن‌ها و ملت شریف ایران در مقابله با «کرونا ویروس جدید ۲۰۱۸» یاری برساند.

در شرایط حساس کنونی کشور و درحالی‌که اکثر کشورهای دنیا نیز در حال دست‌وپنجه نرم کردن با شیوع و گسترش سریع و خطرناک ویروس کرونا جدید ۲۰۱۹ (معروف به COVID-19) هستند، استفاده از ظرفیت و پتانسیل شایان توجه شرکت‌‌های دانش‌‌بنیان و مستقر در پارک‌‌های علم و فناوری می‌تواند کمک بزرگی برای مقابله با این وضعیت باشد.

شرکت «بارکاو پویا بینش» از شرکت‌‌های فناوری است که در پارک علم و فناوری مدرس و در مرحله رشد قرار داشته و توانسته از سال ۱۳۹۶ مجموعه فعالیت‌‌های گسترده و عملیاتی را با همکاری بسیاری از برندها، سازمان‌‌ها و شرکت‌ه‌های خصوصی و دولتی به انجام برساند. در پایان سال ۱۳۹۸ شمسی (ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی) و در مواجهه کشور عزیزمان در برابر بحران کرونا، مجموعه این شرکت تصمیم گرفت با همراهی نیروی متخصص و حرفه‌‌ای خود که مجموعه‌‌ای از دانش‌آموختگان و فارغ‌‌ا‌‌لتحصیلان از بهترین دانشگاه‌‌های ایران هستند، برند «دتراید» (DeterAid) را در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی خود پایه‌‌گذاری کند.

پس از محدودیت‌‌های سنگین ایجادشده بر روی رفت‌وآمدها و همچنین تعطیلی موقت مراکز عمومی، تجاری و تفریحی، بسیاری از این برندها و شرکت‌‌ها به دنبال اعتمادسازی و جلب اطمینان مشتریان خود ازنظر تأمین بهداشت و سلامت در محیط‌‌های عمومی این شرکت‌‌ها و سازمان‌‌ها هستند. همچنین برای سایر برندها و سازمان‌‌ها نیز ایفای نقش مسئولیت اجتماعی کمک به مردم برای عبور از شرایط کنونی به یکی از اولویت‌‌های آن‌ها تبدیل‌شده است. لذا برای مساعدت به این سازمان‌‌ها و شرکت‌‌ها، برند «دتراید» تصمیم به تولید اولین محصول خود تحت عنوان «دستگاه ضدعفونی‌کننده دست دتراید» در حوزه بهداشت گرفت.

انتهای پیام/4076/

http://ana.ir/i/481203
عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس به‌عنوان استاد نمونه کشوری معرفی شد

عضو هیئت علمی دانشگاه تربیت مدرس به‌عنوان استاد نمونه کشوری معرفی شد

 مدیریت و کنترل شیوع ویروس کرونا در شهرستان عسلویه

مدیریت و کنترل شیوع ویروس کرونا در شهرستان عسلویه

چگونه وسیله نقلیه و خودروی خود را در برابر کرونا ضد عفونی کنیم؟

چگونه وسیله نقلیه و خودروی خود را در برابر کرونا ضد عفونی کنیم؟

نحوه تهیه ماده ضدعفونی سطوح به روش خانگی

نحوه تهیه ماده ضدعفونی سطوح به روش خانگی

ضد عفونی محلات جنوب شرق تهران

ضد عفونی محلات جنوب شرق تهران

الکل تأثیری بر نابودی ویروس کرونا ندارد

الکل تأثیری بر نابودی ویروس کرونا ندارد

خطر انتقال ویروس کرونا از طریق خوراکی وجود ندارد

خطر انتقال ویروس کرونا از طریق خوراکی وجود ندارد