يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس سازمان اوژانس کشور اعلام کرد؛

 آمادگی تیم‌های عملیاتی ویژه برای خدمت رسانی به مبتلایان احتمال به کروناویروس

چهارشنبه 07 اسفند 1398 ساعت 19:20
رئیس سازمان اوژانس کشور گفت: مردم باید شست‌و‌شوی مکرر دست‌ها را جدی بگیرند، اگر کسی علائم سرما خوردگی، تب، سرفه و بدن درد دارد، به خودی خود، نکات بهداشتی را رعایت کرده و از دیگران فاصله بگیرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وبدا، پیرحسین کولیوند درخصوص جدیدترین اقدامات و تمهیدات اورژانس کشور برای مقابله با کروناویروس جدید، بیان کرد: در راستای خدمت رسانی سریع به مردم در ارتباط با کروناویروس جدید، علاوه بر دستورالعمل‌های پیشگیری که از طریق وزارت بهداشت به اطلاع عموم مردم و ادارات رسیده، تیم‌های عملیات ویژه نیز تشکیل شده است. برای مثال، در این راستا، در تهران 50 آمبولانس و 50 تیم عملیاتی تدارک دیده شده است.

وی افزود: این تجهیزات کاملاً مجهز بوده و امکانات لازم برای خدمت رسانی به مردم را داشته و هرجایی که لازم باشد، افراد را از بیمارستانی به بیمارستانی دیگر، از منزل به بیمارستان و از مراکز جامع سلامت به بیمارستان، منتقل می کند.

وی با بیان اینکه خدمت رسانی توسط تیم ویژه علاوه بر 115، از طریق خطوط تلفنی مستقل انجام می شود، اظهار کرد: همچنین، در هر شهری بیمارستان ویژه کروناویروس تجهیز شده که آمادگی پذیرش و خدمت رسانی به موارد مثبت کروناویروس را دارد.

وی با بیان اینکه در تهران 18 مرکز درمانی به کروناویروس اختصاص پیدا کرده است، گفت: همزمان با بیمارستان‌هایی که درحالت آماده باش هستند، دو بیمارستان نظامی هاجر و بعثت در تهران نیز در این رابطه آمادگی پذیرش بیماران را داشته و در اختیار وزارت بهداشت قرار دارد.

دکتر کولیوند با اشاره به همکاری کلیه دستگاه ها در موضوع کروناویروس، بیان کرد: در حال حاضر، تعدادی از بیماران مداوا شده و مرخص شده اند و می توان گفت، همکاران ما در حوزه سلامت، به طور شبانه روزی کار می کنند.
 
رییس سازمان اوژانس کشور خاطرنشان کرد: امروز نیز با حضور نمایندگان برخی دستگاه های اجرایی، جلساتی درخصوص مدیریت تجمعات و شرایط کنترل و پیشگیری در زندان ها، راه آهن ها، فرودگاه ها، متروها و سایر موارد، برگزار شد و در این جلسه، دستورالعمل هایی صادر شده که ابلاغ خواهد شد.
 
وی با بیان اینکه پیشگیری از کروناویروس بسیار ساده است، گفت: مردم باید شست و شوی مکرر دست‌ها را جدی بگیرند، اگر کسی علائم سرما خوردگی، تب، سرفه و بدن درد دارد، به خودی خود، نکات بهداشتی را رعایت کرده و از دیگران فاصله بگیرد.

کولیوند با بیان اینکه ماسک در افراد سالم ضرورتی ندارد، اما بیماران حتماً از ماسک استفاده کنند، گفت: لازم است مردم در این راستا آرامش خود را حفظ کنند و با سیستم بهداشت و درمان همکاری کنند و چنانچه در مورد کروناویروس سؤالی دارند، با شماره 190 تماس بگیرند. این سامانه پاسخگوی تمامی سؤالات مردم است. شماره انتقال بیمار در شرایط اضطرار نیز، 115 است.

وی گفت: برای آموزش طلبه‌ها نیز برنامه ریزی ویژه‌ای انجام خواهد شد تا در ایام ماه رجب و رمضان که برای سخنرانی به نقاط مختلف می‌روند، اطلاعات لازم درخصوص پیشگیری از ابتلا به کروناویروس را به مردم انتقال دهند.

کولیوند درخصوص بازدید از بیمارستان‌ها اظهار کرد: در بیمارستان‌ها وضعیت خدمت رسانی مطلوب است، تعدادی از بیماران بستری در بیمارستانی‌های قم مرخص شده‌اند و در بیمارستان مسیح دانشوری نیز تعدادی از بیماران از بخش مراقبت‌های ویژه به قرنطینه منتقل شده‌اند.

وی با تأکید براینکه بهترین راهکار، رعایت بهداشت فردی و اجتماعی است، درپاسخ به سؤالی مبنی براینکه  چنانچه فردی علائمی در خود مشاهده کرد، باید چه کند؟ گفت: مردم می‌توانند از طریق شماره 190 اطلاعات لازم را دریافت کنند، افرادی که علائمی مانند تنگی نفس، تب یا تندی تنفس را در خود مشاهده می‌کنند، به مطب‌ها و مراکز جامع سلامت مراجعه کنند. در این مراکز تیم‌های عملیاتی ویژه برای این خدمات درنظر گرفته است و چنانچه بیمار نیاز به انتقال داشته باشد، از مراکز به بیمارستان‌های مرجع منتقل می شوند و در بیمارستان از آنها تست گرفته می‌شود. یا اینکه با سامانه 115 تماس بگیرند. اما خواهش ما این است که این سامانه را زیاد مشغول نکند، چراکه 115 برای فوریت‌های پزشکی درنظر گرفته شده و چناچه مشغول باشد، ممکن است بیمار دیگری که وضعیت اورژانسی تری دارد، از خدمت بازبماند. بنابراین افراد می‌توانند به مطب‌ها و مراکز جامع سلامت و اورژانس بیمارستان‌ها مراجعه کنند.

انتهای پیام/4127/

http://ana.ir/i/474588
اورژانس همه موارد کرونا را پوشش می‌دهد/ آماده‌باش شبانه‌روزی با امکانات کامل

اورژانس همه موارد کرونا را پوشش می‌دهد/ آماده‌باش شبانه‌روزی با امکانات کامل

اعلام ممنوعیت انتقال بیماران مشکوک به کرونا با آمبولانس خصوصی

اعلام ممنوعیت انتقال بیماران مشکوک به کرونا با آمبولانس خصوصی

حوادث هفته گذشته بیش از یک‌هزار نفر مصدوم برجای گذاشت

حوادث هفته گذشته بیش از یک‌هزار نفر مصدوم برجای گذاشت

شمار کشته شدگان مراسم تشییع شهید سلیمانی به 56 نفر رسید

شمار کشته شدگان مراسم تشییع شهید سلیمانی به 56 نفر رسید