شنبه  09  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
فرمانده مدیریت مقابله با کرونای شهر تهران:

مردم تلفن همراه خود را ضدعفونی کنند

چهارشنبه 07 اسفند 1398 ساعت 19:28
فرمانده مدیریت مقابله با کرونای شهر تهران با تأکید بر عدم حضور غیرضروری در فضاهای عمومی، گفت: مردم هنگام مراجعه به خانه حتماً گوشی تلفن همراه خود را ضدعفونی کنید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونای در شهر تهران، اظهار کرد: پیشگیری مهم‌ترین موضوعی است که باید مورد توجه قرار گیرد و مهم‌ترین نکته در اپیدمی کرونا، شکستن زنجیره انتقال است.

وی با تأکید بر پرهیز مردم از حضور در فضاهای عمومی با توجه به این‌که شانس انتقال ویروس افزایش پیدا می‌کند، افزود: مردم از سفرها و تردد غیرضرور در شهر خودداری کرده و یا آن را به حداقل برسانند؛ افرادی که می‌توانند از خانه خارج نشوند؛ ضمن اینکه مهم‌ترین فاکتور در پیشگیری از ابتلا به کرونا رعایت بهداشت فردی است. 

فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونا با تأکید بر اینکه مهم‌ترین موضوع در پیشگیری شستن دست‌ها با آب و صابون است، یادآور شد: اگر فردی از منزل خارج می‌شود و مجدد برمی‌گردد، ابتدا باید لباس خود را درآورده و پس از شستن دست‌ها، حتما موبایل خود را با ضدعفونی‌کننده‌ها ضدعفونی کند.

زالی با اشاره به همکاری این ستاد با سایر دستگاه‌ها، خاطرنشان کرد: عصر امروز جلسه‌ای با حضور معاونت‌های بهداشت و درمان و روسای دانشگاه‌های مستقر در شهر تهران برگزار می‌شود و مجموعه اقداماتی که باید صورت گیرد و اعمال وحدت رویه در سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران اعلام خواهد شد.

وی یادآور شد: فردا جلسه‌ای با حضور استانداران و مدیران ارشد استان در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود تا به یک توافق جمعی در خصوص موضوع کرونا دست پیدا کنیم؛ ضمن اینکه از امکانات ارتش، سپاه، بنیاد شهید، بنیاد مستضعفان و تأمین اجتماعی نیز استفاده خواهیم کرد.

فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونای شهر تهران درباره مراکز بهداشتی و درمانی خاص در ارائه خدمات به بیماران کرونا در شهر تهران، گفت: در فاز اول با توجه به میزان مراجعات و نقاطی که ابعاد درمانی دارند، فعالیت کرده‌ایم و در سطح شهر نیز بسیاری از مراکز درمانی تحت پوشش سه دانشگاه علوم پزشکی فعال هستند؛ ضمن اینکه غربالگری لازم نیز صورت می‌گیرد.

زالی متذکر شد: بیمارستان مسیح دانشوری، شهدای گمنام، طرفه به عنوان بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه شهید بهشتی، بیمارستان شهدای یافت‌‌آباد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایران و بیمارستان سینا  در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی تهران در نظر گرفته شده است.

وی از افزایش تعداد بیمارستانها برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونا ظرف 48 ساعت آینده خبر داد و افزود: در روزهای جاری تعدادی از بیماران مرخص شده اند؛ البته این افرد نباید به جامعه باز گردند و باید در منزل قرنطینه باشند؛ چراکه تا دوهفته امکان سرایت وجود دارد.

فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونا شهر تهران  با تأکید بر استفاده بهینه از امکانات دانشگاه‌های علوم پزشکی در تهران، خاطرنشان کرد: با هماهنگی با ارتش و سپاه از امکانات درمان آنها استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌۴۰۷۶

http://ana.ir/i/474512
تعویق زمان برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس

تعویق زمان برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه پنجمین جشنواره هنری دانشجویی ققنوس

راه‌اندازی خطوط جدید تولید مواد ضدعفونی‌کننده در کشور

راه‌اندازی خطوط جدید تولید مواد ضدعفونی‌کننده در کشور

خانه کتاب از برگزاری مراسم تقدیر جایزه کتاب سال صرف‌نظر کرد

خانه کتاب از برگزاری مراسم تقدیر جایزه کتاب سال صرف‌نظر کرد