دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

مشاور وزیر بهداشت در امور زنان منصوب شد

سه شنبه 29 بهمن 1398 ساعت 18:50
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی، فاطمه ناهیدی را به‌عنوان مشاور خود در امور زنان منصوب کرد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وبدا، سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی، فاطمه ناهیدی را به‌عنوان مشاور خود در امور زنان منصوب کرد.

متن این حکم به شرح زیر است:

خواهر گرامی سرکار خانم دکتر فاطمه ناهیدی

ایثارگر و آزاده سرافراز و دانشیار محترم دانشگاه علوم پزشکی

      با توجه به سوابق ارزنده علمی و اجرائی، بدین‌وسیله به‌عنوان مشاور این‌جانب در امور زنان منصوب می‌شوید.

امیداست با اتکال به خداوند بزرگ و معصومین (س) و پیروی از مشی اعتدال دولت تدبیر و امید در انجام امور محوله مؤید باشید. انتظار می‌رود در عرصه‌های ذیل همت گمارید.

1. با توجه به تخصص سرکارعالی در زمینه بهداشت باروری انتظار می‌رود تلاش بی وقفه در بحث پراهمیت جمعیت با همراهی برادر گرامی جناب آقای دکتر اکبری مبذول فرمائید.

فعالیت‌های درخشانی در اکثر حوزه‌ها شروع شده و تا اصلاح سیاست‌های جمعیتی و رفع نگرانی مقام معظم رهبری و دولت محترم گام‌های باقی‌مانده زیادی را باید بپیمائیم.

سلامت زنان، سیر دوران بارداری بی خطر، توسعه مراکز درمان ناباروری و اعتلای فرهنگ فرزند آوری نیازمند کار عمیق فرهنگی و اجرائی در این عرصه است که امید است مورد توجه ویژه قرار گیرد.

2. زنان به‌عنوان اصلی‌ترین عوامل مؤثر در سلامت جوامع همواره باید در مرکز توجه سیاستگذاران و مدیران ارشد کشور قرار گیرند و در هرگونه تصمیم گیری کلان الزاماً توجه به این قشر پراهمیت نباید مغفول بماند.

لذا انتظار می‌رود جهت اهمیت بخشیدن به نقش اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و بخصوص عرصه سلامت برای زنان کشورمان درون و برون از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با جلب مشارکت درون‌بخشی و  بین بخشی برنامه ریزی‌های منسجمی را پیگیری فرمائید.

بدیهی است در این راستا علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های موجود بازنگری در قوانین و ضوابط جاری در حمایت بیشتر از سلامت جسمی و معنوی زنان ضروری به نظر می‌رسد.

3. مشارکت زنان در نظام سلامت با توجه به مؤلفه‌های اجتماعی مؤثر بر سلامت در عصر کنونی بسیار حائز اهمیت است.

رویکرد جدید و پروژه "هرخانه یک پایگاه سلامت" را با تکیه بر نقش تأثیرگذار زنان به‌عنوان محور خانواده‌ها و سفیران سلامت کشور آغاز کرده‌ایم. همکاری و نظارت مستمر در اجرای پروژه مذکور علاوه بر تقویت نقش زنان در سلامت پشتوانه بی بدیلی برای ماندگاری و اعتلای شاخص‌های بهداشتی کشور خواهد بود.

4. تعداد زیادی از بانوان ارجمند به‌عنوان همکاران عزیزمان در مراکز بهداشتی درمانی شبانه روز به مردم شریف کشورمان ارائه خدمت می‌کنند. از سوی دیگر درصد بالایی از دانشجویان علوم پزشکی کشور به دختران و زنان هوشمندی تعلق دارد که آینده نظام سلامت در گرو سلامت جسم و روح آنهاست.

رسیدگی به وضعیت جسمی، روانی و معیشتی آنها ضرورت اجتناب ناپذیریست که انتظار می‌رود سرکار عالی با مشارکت معاونین محترم ذی‌ربط بدان پرداخته و با شیوه‌های مختلف بخصوص با بررسی وضعیت از نزدیک در راستای ارتقای کیفیت زندگی، معیشت و شرایط جسمی و روحی ایشان اقدام و نتیجه را به این‌جانب گزارش فرمائید.

5. تطبیق فضای ارائه خدمت بانوان عزیز با مقتضیات مورد انتظار ایشان از یک‌سو و رعایت موازین قانونی، شرعی و عرفی مقوله پراهمیت دیگریست که نیازمند مداقه، بازنگری و پیگیری مستمر است که با تلاش بی‌وقفه در عرصه‌های فرهنگی، اجتماعی و اجرائی محقق خواهد شد.

از سرکار عالی به‌عنوان بانوی گران‌قدری که علاوه بر کسب امتیازات علمی و فرهنگی، افتخار جانبازی و اسارت دوران دفاع مقدس را کسب نموده‌اید انتظار دارم از این ظرفیت ناب و تکیه بر فرهنگ ایثار و شهادت و احیای ارزش‌های بی بدیل دفاع مقدس و با رویکردی مبتنی بر صبر، نرم خوئی، مهربانی و کار فرهنگی سازمان یافته و مستمر در ترمیم گسست‌های گذشته و ایجاد پیوند درون جوش بانوان همکارمان با فرهنگ ناب ایرانی اسلامی به‌خصوص در محیط فعالیت بکوشید.

توفیق سرکار عالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

انتهای پیام/4127/

 

http://ana.ir/i/472908
بسیج ملی کرونا آغاز می‌شود/ اعزام سیصد هزار اکیپ از دو روز آینده

بسیج ملی کرونا آغاز می‌شود/ اعزام سیصد هزار اکیپ از دو روز آینده

نامه معاون وزیر درباره مبتلایان کرونا در ایران تکذیب شد

نامه معاون وزیر درباره مبتلایان کرونا در ایران تکذیب شد

شایع‌ترین بیماری‌های غیرواگیر در بین زنان ایرانی

شایع‌ترین بیماری‌های غیرواگیر در بین زنان ایرانی

انتصاب 3 مدیر زن در وزارت بهداشت/ مریم حضرتی معاون پرستاری  شد

انتصاب 3 مدیر زن در وزارت بهداشت/ مریم حضرتی معاون پرستاری شد