چهارشنبه  27  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:

11 شهر به برنامه ایمنی آب اضافه می‌شوند

سه شنبه 14 مهر 1394 ساعت 13:09
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، از اضافه شدن ۱۱ شهر کشور به برنامه ایمنی آب در سال جاری خبر داد و گفت: در این برنامه به موضوع ایمنی آب از منبع تا مصرف، توجه شده است.

به گزارش گروه اجتماعی آنا، دکتر خسرو صادق‌نیت در اولین همایش ملی آب‌های بسته‌‌بندی، با بیان اینکه موضوع آب‌های بسته‌بندی یکی از معضلاتی است که امروز با آن مواجه هستیم، اظهار کرد: تغییر رویه زندگی ما به موضوع آب‌های بسته‌بندی دامن زده و استفاده از این آب‌ها امروز بیشتر شده لذا باید به آن توجه بیشتری شود.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با بیان اینکه سلامت مواد غذایی و آب آشامیدنی کارخانه‌ها بر عهده سازمان غذا و دارو است، گفت: مواد غذایی و آشامیدنی در سطح عرضه توسط بازرسان بهداشت محیط مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

صادق‌نیت با بیان اینکه امسال ۱۱ شهر به برنامه ایمنی آب اضافه می‌شوند، خاطرنشان کرد: بنا داریم از سرمنشاء آلودگی آب‌های بسته بندی پیشگیری کنیم و نقش استادان و مراکز تحقیقاتی نیز در این زمینه موثر خواهد بود، زیرا بدون این حمایت‌ها و همکاری‌ها اتفاق ایده‌آلی در کشور رخ نخواهد داد.

در ادامه دکتر کاظم ندافی رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوا گفت: مصوبه جداسازی آب شرب از سایر مصارف آماده شده و وزارت نیرو موظف به اجرای آن در شهرها است.

وی افزود: آب آشامیدنی موضوع مهمی در تمام دنیا است و برای داشتن محصول مطمئن باید برنامه جامعی داشته باشیم.

رئیس مرکز تحقیقات آلودگی هوا گفت: پژوهشکده محیط زیست کامل‌ترین تحقیق را در زمینه کیفیت آب‌های بسته‌بندی شده کشور انجام داده است.

http://ana.ir/i/42427
جزئیات همایش بین‌المللی بهداشت محیط در زنجان/ 335 مقاله پذیرش شد

جزئیات همایش بین‌المللی بهداشت محیط در زنجان/ 335 مقاله پذیرش شد