دوشنبه  12  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
رئیس اورژانس کشور در گفتگو با آنا:

ایران در مسیر پیاده‌روی اربعین بیمارستان‌های تخصصی «بیوتروریسم» احداث می‌کند/ استقرار 25 هزار نیروی اورژانس در مرزهای 4 گانه

چهارشنبه 27 شهریور 1398 ساعت 13:41
رئیس اورژانس کشور گفت: درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های سیار در مسیر پیاده‌روی اربعین تشکیل‌ می‌شوند که هم بیمارستان‌های سیار و هم بیمارستان‌های تخصصی مخصوص حوادث بیوتروریسم هستند.

پیرحسین کولیوند در گفتگو با خبرنگار حوزه بهداشت و پزشکی گروه اجتماعی خبرگزاری آنا گفت: در مراسم اربعین امسال 25 هزار نیروی اورژانس در مرزها و مسیر پیاده روی اربعین مستقر می‌شوند.

وی افزود: مانند سال گذشته بین 900 تا یک‌هزار آمبولانس برای پوشش مراسم اربعین به عراق اعزام می‌شوند و با فاصله‌های 10 کیلومتر تا 5 کیلومتر، اتوبوس آمبولانس و دستگاه‌های آمبولانس‌ها مستقر خواهند شد.

رئیس اورژانس کشور از حضور 9 بالگرد در اربعین امسال در مرزها خبر داد و افزود:‌ درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های سیار در مسیر پیاده‌روی اربعین تشکیل‌ می‌شوند که هم بیمارستان‌های سیار و هم بیمارستان‌های تخصصی مخصوص حوادث بیوتروریسم هستند.

کولیوند از اضافه شدن 3 هزار نیرو در سال جدید به بدنه اورژانس کشور خبر داد و اضافه کرد:‌ این افزایش نیرو در دو مرحله صورت خواهد گرفت که در مرحله اول یک هزار نفر و در مرحله دوم 2 هزار نفر جذب سازمان اورژانس می‌شوند.

وی در خصوص تربیت نیروی تکنسین خانم در اورژانس تصریح کرد: قرار است چند پایگاه اورژانس ویژه خواهران راه‌اندازی شود تا در مواقع خاص این نیروها به محل حادثه‌ای که برای بانوان رخ داده، اعزام شوند.

رئیس اورژانس کشور از راه‌اندازی دانشکده فوریت‌های پزشکی گفت: در حال انجام مذاکره با دانشگاه‌ها هستیم تا این دانشکده در دل یکی از دانشگاه‌ها احداث شود.

وی در ادامه افزود: تفاهم‌نامه مشترکی را همراه با وزارت امور خارجه با کشور آلمان منعقد کردیم که بر اساس آن ما تجربیات خود در خصوص سیل و زلزله را در اختیار طرف آلمانی قرار دهیم و در عوض آن‌ها راهکارها و اقدامات خود را در حوزه مسائل ترافیکی را به ما آموزش دهند.

انتهای پیام/4087/

http://ana.ir/i/416130
سهم برخی از شهر‌های حاشیه‌ای پایتخت از جذب نیروی اورژانس «صفر» است

سهم برخی از شهر‌های حاشیه‌ای پایتخت از جذب نیروی اورژانس «صفر» است

وقتی برق آزادی به کودک 8 ساله رحم نکرد/ مقصر مرگ «عماد» چه کسانی هستند؟

وقتی برق آزادی به کودک 8 ساله رحم نکرد/ مقصر مرگ «عماد» چه کسانی هستند؟

اورژانس کشور در حال هوشمندسازی است

اورژانس کشور در حال هوشمندسازی است

تمهیدات اورژانس برای راهپیمایی روز اربعین

تمهیدات اورژانس برای راهپیمایی روز اربعین