پنجشنبه  21  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
وزیر بهداشت:

پزشکان داروهای برند و خارجی را تجویز نکنند

دوشنبه 24 تیر 1398 ساعت 10:09
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: برای حمایت از تولید داخل اجازه ورود داروهای برند و خارجی را نمی‌دهیم بنابراین پزشکان نباید این داروها را تجویز و بیماران را سرگردان کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از وزارت بهداشت، سعید نمکی گفت: در حال تلاش هستیم داروهای اساسی و تجهیزات پزشکی با اولویت تولید داخل و کنترل واردات به نفع تولیدکنندگان داخل مدیریت شود.

وی افزود: در حال حاضر مشکل اساسی در تأمین دارو و تجهیزات پزشکی علیرغم تمامی فشارهای ناشی از تحریم‌های ظالمانه نداریم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: در مورد ذخیره و موجودی انبار داروهای کشور و تجهیزات موردنیاز گزارشی به کمیسیون بهداشت ارائه شد که بر این اساس خوشبختانه در حال حاضر مشکل اساسی در تأمین دارو و تجهیزات پزشکی باوجود تمامی فشارهایی که ناشی از تحریم‌های ظالمانه است نداریم و امیدواریم با همین رویه در آینده بتوانیم پیش برویم و مردم با مشکلی به نام کمبود داروهای اساسی و تجهیزات پزشکی مواجه نشوند.

وی در مورد تأمین ارز برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی، ادامه داد: خوشبختانه با کمک بانک مرکزی و دستور رئیس‌جمهور و کمکی که تمامی دستگاه‌ها به‌ویژه مجلس داشتند تا این لحظه مشکل اساسی در رابطه با ارز نداریم و مشکلی که داریم در رابطه با نقل و انتقالات پولی و مالی و راه‌های ورود است که خوشبختانه پیگیری‌های مستمری از راه‌های مختلف داشتیم که باعث شد تا این لحظه مشکل اساسی نداشته باشیم.

نمکی یادآور شد: مشکلی که ممکن است مردم ما به‌عنوان کمبود دارو در نسخه‌نویسی برخی همکاران حس کنند این است که برای دلیل حمایت از تولید داخل اجازه ورود داروهای برند و خارجی را نمی‌دهیم؛ ممکن است برخی پزشکان در نسخه‌ها داروی خارجی را نوشته و بیماران را سرگردان کنند بنابراین از پزشکان خواستیم که با توجه به وجود داروهای مشابه تولید داخل و به‌عنوان یک هموطن و حامی تولیدکنندگان داخلی، داروهای خارجی را تا حد امکان تجویز نکنند.

انتهای پیام/4087/

http://ana.ir/i/404606
دوران ماه‌ عسل وزارت بهداشت تمام‌ شده و در دوران سختی به سر می‌بریم

دوران ماه‌ عسل وزارت بهداشت تمام‌ شده و در دوران سختی به سر می‌بریم

داروهای خارجی ارجحیتی به داروهای ایرانی ندارد

داروهای خارجی ارجحیتی به داروهای ایرانی ندارد

 داروی ضد سالک ایرانی به‌جای داروهای کمیاب خارجی جایگزین شد

داروی ضد سالک ایرانی به‌جای داروهای کمیاب خارجی جایگزین شد

 80 درصد داروهای بیماران ام اس تولید داخل است

80 درصد داروهای بیماران ام اس تولید داخل است