يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
دبیر علمی همایش تازه‌های ایمونوانکلوژی:

روش های نوین درمان سرطان با استفاده از سیستم ایمنی بدن

پنجشنبه 03 اسفند 1396 ساعت 13:27
دبیر علمی همایش تازه‌های ایمونوآنکولوژی با اشاره به روش‌های نوین درمان سرطان، گفت: با روش درمانی ایمونولوژی می‌توانیم نتایج بسیار خوبی در سرطان‌های ریه، پوست، روده و مثانه داشته باشیم.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، دکتر علی یعقوبی جویباری در حاشیه همایش تازه‌های ایمونوآنکولوژی گفت: ما در حوزه درمان سرطان، تحقیقات پویایی داریم و تحقیقات بسیاری در حال انجام است که آینده روشنی را برای ما فراهم می‌کند.

وی افزود: درمان‌های هدفمند دو قطب را به همراه دارد. اول اینکه نتایج چشمگیری به دنبال دارد و دوم اینکه این نوع درمان عوارض کمتری را برای بیمار به همراه خواهد داشت.

دبیر علمی همایش تازه‌های ایمونوآنکلوژی تصریح کرد: در خصوص نسل‌های جدید داروهای سرطان، اظهار کرد: از سیستم ایمنی بدن برای فراهم کردن نتایج درمانی استفاده می‌شود. مهم‌ترین نقش ایمنی بدن از سال‌ها پیش برای بیماری‌های عفونی عنوان می‌شد ولی در طی سالیان اخیر مشخص شد سلول‌های ایمنی در فضای تومور، مهار می‌شوند و اگر بدانیم سلول‌های ایمنی بدن را در مواجهه با سلول‌های سرطانی قرار دهیم نتایج درمانی بسیار خوبی خواهیم داشت.

وی افزود: مطالعات زیادی انجام شده که نشان می‌دهد ما می‌توانیم از راه‌های مختلف سلول‌های ایمنی را در مواجهه با سلول‌های سرطانی قرار دهیم و هنگامی که این اتفاق بیفتد تشخیص سلول‌های سرطانی برای سلول‌های ایمنی بدن راحت‌تر خواهد بود.

دبیر علمی همایش تازه‌های ایمونوآنکولوژی ادامه داد: در نتایج درمانی سرطان، مشخص شده که می‌توانیم از نتایج درمانی ایمونولوژیست سود ببریم که امروزه این روش در سرطان‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد، از جمله این سرطان‌ها می توان به سرطان ریه، پوست، روده و مثانه اشاره کرد.

http://ana.ir/i/262715