چهارشنبه  20  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

مردم به اهدای مستمر خون توجه کنند

يكشنبه 09 مهر 1396 ساعت 14:45
دبیر و عضو هیأت مدیره انجمن تالاسمی ایران گفت: تبلیغ پویش‌های غیرمتعارف اهدای خون، ضمن دامن زدن به چند دستگی در جامعه ایران موجب نگرانی در سلامت خون‌های اهدایی و دریافت‌کنندگان مستمر خون شده‌است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، محمدرضا مشهدی، دبیر و عضو هیأت مدیره انجمن تالاسمی ایران اظهار کرد: اخیراً کمپینی تحت عنوان اهدای خون شیعه تشکیل‌ شده که ضمن دامن زدن به چند دستگی در جامعه ایران موجب نگرانی در سلامت خون‌های اهدایی و دریافت‌کنندگان مستمر خون شده است.

عضو هیأت مدیره انجمن تالاسمی ایران گفت: ورود افرادی نام آشنا با بدن‌های خالکوبی و تتو شده که از مصادیق معافیت در اهدای خون است، در این کمپین دقیقاً مغایر اهداف و برنامه‌های سازمان انتقال خون و انجمن‌های حمایتی حامی اهدای خون سالم است.

وی گفت: لذا ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری و شهادت سالار شهیدان، انجمن تالاسمی ایران به عنوان نماینده مصرف‌کنندگان خون از آحاد شهروند جامعه می‌خواهد که اهدای خون را تنها به روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکرده و در تمام ایام سال با اهدای مستمر خون و احترام به دستورالعمل‌های شناخته شده و علمی انتقال خون که ضامن سلامت خون‌های اهدایی است به یاری عزیز تالاسمی بشتابند.

http://ana.ir/i/217139