چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

بن‌سلمان نقشه فرار خود را هم آماده کرده است

شنبه 31 شهریور 1397 ساعت 19:45
گزارش‌ها درباره احتمال برکناری بن‌سلمان به تدریج بیشتر شده و نشریه تایمز هم اخیراً اعلام کرد که وی دیگر قدرت چندانی ندارد و پادشاه سعودی می‌تواند با یک حرکت قلم وی را برکنار کند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، گویا ستارهِ بخت بن‌سلمان ولیعهد جوان سعودی به سرعت در حال خاموش شدن است. گزارش‌ها درباره احتمال برکناری وی به تدریج بیشتر شده و نشریه تایمز هم اخیراً اعلام کرد که وی دیگر قدرت چندانی ندارد و پادشاه سعودی می‌تواند با یک حرکت قلم وی را برکنار کند.

«مضاوی الرشید» مخالف سرشناس سعودی و نوه آخرین حاکم از خاندان الرشید نیز اخیراً اعلام کرده بود «محمد بن‌سلمان» در معرض سقوط قرار گرفته است، آل‌سعود در آستانه فرسایش تدریجی مشروعیت خود است که ممکن است برای مدتی طولانی ادامه داشته باشد و انفجار جدی داخلی اتفاق بیفتد.

شاید بتوان علت این مسأله را شکست وی در جنگ یمن و کودتا علیه شاهزاده‌های سعودی دانست. البته اصلاحات نمایشی و عجولانه وی در این مسیر نیز در به وجود آمدن چنین شرایطی بی‌تأثیر نبوده است. حالا جزئیات تازه‌ای از اوضاع ناگوار بن‌سلمان منتشر شده است.

«مجتهد» افشاگر اسرار سعودی اعلام کرده محمد بن‌سلمان به خاطر درز اطلاعات حساس دفتر پادشاهی به شاهزاده احمد (عمویش) بسیار ناراحت است و در حال حاضر چند نفر مشکوک به درز این اطلاعات هستند. مجتهد تأکید کرده نگرانی و ترس بن‌سلمان در ماه‌های اخیر دوچندان شده است. این امر سبب شده همه وقت خودش را در کشتی تفریحی در حدفاصل جده و شهر نیوم در دریای سرخ بگذراند و اگر مجبور به حضور در جشن‌ها و مراسم یا دیدار با مسئولان خارجی شود، این کار را در جده انجام دهد، زیرا از شدت ترس نمی‌خواهد از دریا دور شود تا بتواند در صورت احساس خطر سریع فرار کند.

این افشاگر اسرار آل‌سعود درباره محافظان شخصی ولیعهد سعودی نیز نوشته: «بن‌سلمان به عناصر سعودی برای حفاظت مستقیم از خود دیگر اعتماد ندارد و درحال حاضر به مزدورانِ آموزش دیده در خارج و موساد مأموریت محافظت از ساختمان‌ها و تأسیسات مربوط به شاه و ولیعهد و خاندانش به گارد سلطنتی را سپرده است و فقط هنگامی که می‌خواهد از دریا برای حضور در جشن‌ها و مراسم‌ها بیایید، به طور مستقیم از گارد سلطنتی کمک می‌گیرد.

منبع: روزنامه کیهان

انتهای پیام/4028

http://ana.ir/i/312654
افزایش اختلافات و احتمال توطئه بن‌سلمان علیه پدرش

افزایش اختلافات و احتمال توطئه بن‌سلمان علیه پدرش