چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
اکونومیست:

جنگ یمن موجب ننگ بن‌سلمان و هم‌پیمانانش است/ حماقت او عربستان را ویران می‌کند

جمعه 26 مرداد 1397 ساعت 21:47
یک رسانه غربی، سیاست‌های محمدبن‌سلمان ولیعهد سعودی را بی‌ثبات و غیرقابل پیش‌بینی توصیف کرد و نوشت که حماقت او به ویرانی عربستان منجر می‌شود.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر خبرگزاری آنا، مجله انگلیسی اکونومیست در گزارشی نوشت: حماقت محمدبن‌سلمان ولیعهد سعودی به کشورش آسیب می‌رساند.

این مجله از هم‌پیمانان غربی ولیعهد سعودی خواست تا او را به آرامش و دست برداشتن از ویران کردن کشورش و وجهه آن نصیحت کنند و اگر هم نتوانستند، از فروش سلاح به او خودداری کنند.

اکونومیست با اشاره به واکنش غیرمنتظره و خشونت‌آمیز ولیعهد سعودی در قبال کانادا در ماه جاری میلادی، سیاست‌های بن‌سلمان را غیرقابل پیش‌بینی توصیف کرد که ملتش در داخل و سرمایه‌گذاران و هم‌پیمانانش در خارج را از او دور می‌کند.

این مجله نوشت: خشم بن‌سلمان به کانادا آسیب زیادی وارد نخواهد کرد بلکه به دانشجویان و بیماران سعودی و در درازمدت به وجهه کشورش آسیب خواهد زد.

اکونومیست با اشاره به برخورد اخیر بن‌سلمان با کانادا و بازرگانان سعودی در سال گذشته و محاصره قطر نوشت: سرمایه‌گذاران، ساده بودن پیش‌بینی سیاست‌های کشورها را می‌پسندند اما بن‌سلمان برخلاف آن را به سرمایه‌گذاران ارائه می‌دهد.

این مجله در واکنش به بازداشت بازرگانان سعودی نوشت: بازداشت بازرگانان، این برداشت را به دست می‌دهد که حقوق مالکیت در عربستان، بستگی به هوا و هوس شاهزاده دارد.

اکونومیست افزود: اقدام بن سلمان در زندانی کردن فعالان زن سبب می‌شود که وی تایید زنان و مردان مدافع اصلاحاتی را که بن‌سلمان آن را راهبرد خود برای حکومت‌داری در عربستان در این برهه قرار داده است؛ از دست بدهد. همچنین بازداشت سعد حریری نخست‌وزیر لبنان ضروری نبود و قدرتی خارجی را از او و کشورش گرفت. جنگ بن‌سلمان علیه یمن نیز که کشور همسایه را ویران کرد و ننگ را برای هم‌پیمانانش نظیر آمریکا و انگلیس به همراه آورد، چنین تاثیری داشت.

این مجله نوشت: عربستانی‌ها شجاعت ندارند که به ولیعهد سعودی بگویند اشتباه می‌کند؛ لذا هم‌پیمانان خارجی او باید حرف بزنند؛ اما آنها هم سکوت کرده‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ن

http://ana.ir/i/304660