جمعه  24  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
نیویورک تایمز مطرح کرد؛

«آمریکا اول، آمریکا منفور، آمریکا تنها»

يكشنبه 24 تیر 1397 ساعت 19:35
ستون‌نویس روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در یادداشتی نوشت که ترامپ، آمریکا را با فاجعه‌ای تاریخی مواجه کرده است.

به گزارش گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در یادداشتی به قلم برت استفنز و تحت عنوان «آمریکا اول، آمریکا منفور، آمریکا تنها» نوشت: ترامپ قصد دارد تا نظم بین‌الملل لیبرال را به فروپاشی بکشاند.

در این یادداشت آمده است: دونالد ترامپ ریات جمهوری خود را صرف صدمه وارد کردن ذیل تابلوی «اول آمریکا» کرده است.

نیویورک تایمز نوشت: این آسیب و لطمه طی هفته جاری به اوج خود رسید، زمانی که رئیس جمهور آمریکا در نشست ناتو در بروکسل، آلمان را با حالت قهرآمیزی سرزنش کرد. در پی این اقدام ترامپ ترزا می، نخست وزیر انگلیس را طی مصاحبه‌ای با رسانه مردوخ تحقیر کرد. او احتمالا در گام بعدی پیشنهاد خواهد داد که پوتین مجدد عضو گروه هفت شود، علاوه بر آنکه او این کار را یک ماه پیش در کانادا انجام داد و همزمان با آن با کانادا، مکزیک و اتحادیه اروپا جنگ تجاری را شروع کرد.

یادداشت فوق افزود: تردیدی در این نیست که قصد ترامپ فروپاشی نظم بین الملل لیبرال، گروه هفت، ناتو، اتحادیه اروپا و سازمان تجارت جهانی است. این رفتار تاسف‌آور رئیس جمهور فقط محصول شخصیت معیوب او نیست، بلکه نتیجه یک ایدئولوژی خودسر و خودرای است.

ستون نویس نیویورک تایمز در ادامه نوشت: انتظار اینکه اعضای ناتو باید میزان بیشتری از تولید ناخالص داخلی خود را صرف ناتو کنند منصفانه است. اینکه تا 2024 دو درصد را افزایش دهند هم منصفانه است. اما این منصفانه نیست که آنها به 2 درصد افزایش تا ماه ژانویه برسند و بعد به چهار درصد افزایش دهند.

در ادامه این یادداشت آمده است: این یک فاجعه تاریخی برای آمریکاست. آمریکا فقط می‌تواند جهانی را هدایت کند که آماده باشد پیروی کند.

منبع: تسنیم

http://ana.ir/i/295431
نیویورک‌تایمز اتهام خیانت ترامپ را رد کرد

نیویورک‌تایمز اتهام خیانت ترامپ را رد کرد

نیویورک‌تایمز دشمن مردم آمریکا است

نیویورک‌تایمز دشمن مردم آمریکا است

ساعت شنی افول آمریکا کلید خورد

ساعت شنی افول آمریکا کلید خورد