چهارشنبه  20  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

کره شمالی یک افسر ارتش را به علت به تعویق انداختن آزمایشی تسلیحاتی اعدام کرد

چهارشنبه 29 آذر 1396 ساعت 11:22
یک منبع ژاپنی مدعی شد یک نظامی کره شمالی، که مسئول تاسیسات هسته‌ای پیونگ‌یانگ بود، به علت به تعویق انداختن آزمایشی تسلیحاتی در این کشور اعدام شده است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بر اساس ادعای یک منبع ژاپنی، یک افسر ارتش کره شمالی که مسئول تاسیسات هسته‌ای این کشور بوده، ظاهرا به علت به تعویق انداختن آزمایشی تسلیحاتی و همچنین بر سر فرو ریختن تونلی در «پونگی ری»، که تنها تاسیسات آزمایش هسته‌ای شناخته شده پیونگ‌یانگ در آنجا است، بدون محاکمه اعدام شده است.

منبعی روز سه‌شنبه در گفتگو با روزنامه ژاپنی «آساهی شیمبون» مدعی شد: آزمایش موشک بالستیک «هوآسونگ ۱۲» که ۱۵ سپتامبر انجام شد در ابتدا قرار بود در فصل بهار انجام شود، اما تخریب تونلی باعث به تاخیر افتادن آن شد و افسر مسئول در این خصوص به علت کوتاهی اعدام شد.

روزنامه «کوریا تایمز» نیز نوشت این افسر کره شمالی که اعدام شده است، مسئول یگان آموزشی ۱۳۱ و همچنین مسئول نگهداری تاسیسات دفاعی در «پونگی ری» و یک سایت پرتاب موشک در «دونگ چانگ ری» بود.

رسانه‌های کره جنوبی نیز هفته گذشته اعلام کردند «هوآنگ پیونگ سو»، ژنرال ۷۲ ساله کره شمالی، نیز به علت فساد مالی و به دستور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، اعدام شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

http://ana.ir/i/243635