دوشنبه  05  اسفند  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
امیر پوردستان :

ارتش برنامه‌هایی را برای مقابله با جنگ نرم تدارک دیده است

دوشنبه 17 مهر 1396 ساعت 15:21
جانشین فرمانده کل ارتش با بیان اینکه رویکرد دشمن در جنگ، ترکیبی از تهدیدات نرم و سخت است، گفت: ارتش برنامه‌هایی را برای مقابله با جنگ نرم دشمن تدارک دیده است.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا، امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع پرس اظهار داشت: امروز دشمن رویکرد خود را از جنگ سخت به جنگ ترکیبی تغییر داده است و در این راستا از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه جنگ ترکیبی شامل جنگ سخت و نرم می‌شود، عنوان کرد: فضای مجازی یکی از فضاهای مهم در این جنگ است و دشمن در این فضا با استفاده از ابزار و تکنولوژی، اقدام به بمباران اطلاعاتی می‌کند.

امیر پوردستان با اشاره به جنگ نرم، بیان داشت: دشمن در این حوزه اگر بیشتر از جنگ سخت سرمایه‌گذاری نکرده باشد، کمتر نیست. لذا دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی کشور وظایف بسیار مهمی در مقابله با جنگ نرم دشمن بر عهده دارند و باید با قوت و قدرت بیشتری در این صحنه ظاهر شوند.

جانشین فرمانده کل ارتش گفت: دشمن در حوزه جنگ نرم هزینه‌های زیادی کرده است و با راه اندازی روز افزون شبکه‌های ماهواره‌ای و سایت‌های اینترنتی جوانان، خانواده‌ها و باورهای اعتقادی آنان را هدف قرار داده است.

امیر پوردستان در پایان گفت:‌ سازمان عقیدتی سیاسی ارتش ساز و کارهای خوبی را فراهم کرده و برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده است تا کارکنان و سربازان ارتش و خانواده‌هایشان از جنگ نرم دشمن مصون بمانند.

منبع : دفاع پرس

http://ana.ir/i/219859
هدف جنگ هیبریدی علیه ایران ایجاد شکاف اجتماعی است

هدف جنگ هیبریدی علیه ایران ایجاد شکاف اجتماعی است