چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

کشته شدن ۲۲ غیرنظامی در حمله ائتلاف آمریکا به الرقه و دیرالزور

چهارشنبه 22 شهریور 1396 ساعت 18:05
برخی منابع از کشته شدن ۲۲ غیرنظامیان دیگر در حملات ائتلاف آمریکایی به الرقه و دیرالزور سوریه خبر دادند.

به گزارش گروه رسانه‌های دیگر آنا به نقل از اسپوتنیک، هواپیماهای ائتلاف آمریکایی ۲۲ غیرنظامی را در الرقه و دیرالزور کشتند.

منابع سوری اعلام کردند: در حملات ائتلاف تحت رهبری آمریکا به شهر الرقه و حومه شمالی دیرالزور ۲۲ غیرنظامی کشته شدند. هواپیماهای ائتلاف آمریکایی یک منزل را در حاره البدو در شهر الرقه هدف قرار دادند که بر اثر آن ۱۱ غیرنظامی که بیشتر آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند کشته شدند. در حومه شمالی دیرالزور نیز ۱۱ غیرنظامی در بمباران روستای الشهابات کشته شدند.

گفتنی است که وزارت خارجه سوریه اخیرا در نامه های جداگانه ای به دبیر کل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت در مورد تداوم تجاوزهای وحشیانه ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا علیه ملت سوریه نوشت: جنگنده های ائتلاف روز ۱۶ آگوست ۲۰۱۷ بار دیگر مناطق مسکونی را در شهر رقه بمباران کردند که در این بمباران ۱۷ شهروند کشته شده و ده ها نفر دیگر که زخمی شدند.

وزارت خارجه سوریه افزود: جنگنده های ائتلاف همچنین به صورت عمدی در سه نوبت کلیسای «سیده بشاره» در محله الثکنه شهر رقه را نیز هدف قرار دادند که باعث تخریب کامل این کلیسا شد و این در حالی است که هیچ یک از عناصر تروریستی در این مکان حضور نداشتتند.

مهر گزارش داد؛ وزارت خارجه سوریه با اعلام اینکه حملات هوایی ائتلاف به محله های مسکونی رقه و هدف قرار دادن غیر نظامیان و استفاده از تسلیحات ممنوعه مانند بمب های حاوی فسفر سفید به یک روند هدفمند و عمدی برای این ائتلاف تبدیل شده است، افزود: ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا که یکی از اعضای دائمی شورای امنیت است، ساده ترین مفاهیم قوانین بین المللی و حقوق بشری را رعایت نمی کند.

پیش تر سازمان ملل متحد در واکنش به حملات جنگنده های ائتلاف بین المللی به رقه سوریه و کشته شدن شماری از غیرنظامیان در این شهر، اعلام کرد که اکنون این بخش از سوریه بدترین منطقه این کشور است.

http://ana.ir/i/212122
کشته شدن غیرنظامیان در جریان حمله آمریکا به مخفیگاه ابوبکر البغدادی

کشته شدن غیرنظامیان در جریان حمله آمریکا به مخفیگاه ابوبکر البغدادی