يكشنبه  17  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out

استخدام در شهرداری ها ممنوع است

يكشنبه 22 مرداد 1396 ساعت 19:45
سخنگوی کمیسیون امور شوراهای مجلس گفت: در جلسه عصر امروز کمیسیون شوراها، وزرای پیشنهادی کشور و دفاع برنامه‌های خود را تشریح کردند.

به گزارش گروه رسانه های دیگر آنا از فارس، اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم و سخنگوی کمیسیون امور شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به نشست امروز کمیسیون متبوعش که با حضور وزرای پیشنهادی کشور و اطلاعات، اظهار داشت: عبدالرضا رحمانی‌فضلی و محمود علوی با حضور در صحن کمیسیون شوراها عملکرد خود را تشریح و برنامه آتی خود را ارائه کردند.

وی افزود: وزیر کشور گزارشی از نحوه برگزاری انتخابات سال 96 ارائه کرد و تأکید داشت که این انتخابات با کمترین حاشیه برگزار شد و همچنین تأکید داشت که در دوره وزارت او خانه احزاب احیا شد و 7 هزار انجمن مردم‌نهاد شکل گرفته است.

سلیمی با بیان اینکه وزیر کشور بر افزایش مشارکت مردم در انتخابات تأکید داشت، گفت: همچنین عنوان شد که شورای اجتماعی ماهانه در دولت برگزار شود و کمیسیون کلانشهرها تشکیل شده است، از سوی دیگر استخدام در شهرداری‌ها را ممنوع کرده‌اند چرا که 25 برابر ظرفیت شهرداری‌ها نیرو جذب شده است، در دوران تصدی وزارت کشور توسط بنده 55 هزار تاکسی فرسوده تعویض شد.

این نماینده مجلس با اشاره به حضور وزیر پیشنهادی اطلاعات در کمیسیون شوراها گفت: آقای علوی موضوعاتی چون مبارزه با فساد اقتصادی، دوتابعیتی‌ها، فساد اداری و غیره را مطرح کرد و تأکید داشت که وزارت اطلاعات سومین وزارتخانه محبوب و مورد اعتماد مردم است.

سلیمی با بیان اینکه وزیر اطلاعات گزارشی از مبارزه با تروریست در کشور نیز ارائه داد، اضافه کرد: وزیر پیشنهادی اطلاعات بر نگاه پدرانه به مردم و حل مشکلات از طریق گفت‌وگو تأکید داشت.

سخنگوی کمیسیون امور شوراها در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: فردا وزرای پیشنهادی ارشاد، راه و شهرسازی، اقتصاد و دارایی، آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، ورزش و جوانان، دفاع و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در کمیسیون شوراها حضور می‌یابند.

http://ana.ir/i/202801