چهارشنبه  22  آبان  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان:

در صورت تأمین اعتبار مدرسه دانش‌سرا مرمت و بازسازی می‌شود

پنجشنبه 24 مرداد 1398 ساعت 14:27
مدیرکل میراث فرهنگی گیلان با بیان این‌که مدرسه دانش‌سرا آسیب جدی دیده است، گفت: در صورت تأمین اعتبار مرمت و بازسازی را این بنای ملی در دستور کار قرار می‌گیرد.

 به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرود امیر انتخابی در ارتباط با آسیب‌دیدگی مدرسه دانش سرا (رشیدی قدیم) در استان گیلان اظهار کرد: وارث این بنا در خارج از کشور حضور دارد و همین موضوع باعث شده تا رسیدگی‌های لازم به این بنای ملی انجام نشود.

وی با بیان این‌که به‌دلیل فرسودگی، شرایط اقلیمی و بارش باران‌های سیل آسا این بنا آسیب‌های جدی دیده و نیاز به مرمت و بازسازی دارد، از آمادگی اداره کل میراث فرهنگی گیلان برای مرمت و بازسازی مدرسه دانش‌سرا خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان تصریح کرد: پیگیری‌ و رایزنی‌هایی به‌منظور تسریع در روند بازسازی این بنای ملی انجام شده که از آن جمله می‌توان به مکاتباتی که از سوی این اداره کل با آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه استان انجام شده اشاره کرد که تاکنون نتیجه‌ای در این خصوص حاصل نشده است.

امیر انتخابی افزود: اداره کل میراث فرهنگی گیلان پیگیری‌هایی را نیز با مالکان جهت تعیین تکلیف بنا انجام داده است و همچنین ضمن تداوم رایزنی ها با سازمان‌های ذیربط به‌دنبال آن هستیم تا در صورت تأمین اعتبار احتمالی مرمت و بازسازی مدرسه دانش سرا در دستور کار قرار گیرد.

انتهای پیام/4105/

http://ana.ir/i/410624
ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی منجر به کسب اعتبارات خارجی می‌شود

ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی منجر به کسب اعتبارات خارجی می‌شود

ماسوله و قلعه رودخان در آستانه ثبت جهانی

ماسوله و قلعه رودخان در آستانه ثبت جهانی

11 هزار گردشگر در تعطیلات عید فطر از موزه‌های گیلان دیدن کردند

11 هزار گردشگر در تعطیلات عید فطر از موزه‌های گیلان دیدن کردند