چهارشنبه  13  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون شهردار تهران اعلام کرد

توسعه خط 7 متروی تهران به سمت واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد

جمعه 21 خرداد 1395 ساعت 12:20
معاون شهردار تهران با اشاره به پیشرفت 65 درصدی پروژه خط 7 مترو پایتخت، از بهره برداری 8 تا11 ایستگاه خط 7 برای امسال خبر داد‌.

به گزارش گروه اجتماعی آنا از شهرنوشت،‌سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه خط 7 مترو تهران با 27 کیلومتر و 23 ایستگاه از جنوب شرقی تهران از محدوده ورزشگاه تختی آغاز می‌شود، گفت: این خط با عبور از بزرگراه امام علی (ع)، خیابان شهید محلاتی، میدان قیام، خیابان مولوی و میدان هلال احمر به سمت شمال ادامه مسیر می‌دهد و به گیشا، برج میلاد، میدان صنعت و میدان کتابی می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه این خط سپس به سمت غرب و بزرگراه یادگار امام (ره) ادامه مسیر می‌دهد، بیان کرد: در این مسیر دو بخش تونل جنوبی- شمالی و تونل غربی-شرقی وجود دارد‌.فاز نخست این پروژه حدفاصل شهید محلاتی تا میدان صنعت به طول 18 کیلومتر در بخش تونل صددرصد پیشرفت فیزیکی داشته است و در تلاشیم هرچه سریع‌تر این بخش را تکمیل و آماده بهره برداری کنیم.

معاون شهردار تهران تصریح کرد: در فاز نخست 18 کیلومتر مترو طراحی شده که 8 ایستگاه آن در ابتدا به بهره برداری خواهد رسید. ایستگاه‌های محلاتی – تقاطع 17 شهریور، سعیدی ، میدان محمدی ، تقاطع خط 1 مترو – خیابان نواب، بریانک – نواب ، نواب-آذربایجان، گیشا و میدان صنعت 8 ایستگاه نخست بهره‌برداری در فاز یک خط 7 است.

تشکری هاشمی تصریح کرد: در تمام مسیر خط 7، تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌ایم این در حالیست که اکنون فاز نخست خط 7 متر در بخش تونل سازی 100 درصد و در بخش ایستگاه 45 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران تاکید کرد: برخی ایستگاه‌های خط 7 مترو اکنون در مرحله پایانی کار هستند و برخی دیگر در مرحله نازک کاری است‌.

وی با بیان اینکه اکنون 3 شیفت کاری در خط 7 مترو تهران فعال است، گفت: طبق برنامه‌ریزی‌ها قرار است که فاز نخست این خط با 8 تا 11 ایستگاه در سال 95 به بهره برداری برسد. فاز دوم پروژه نیز در نیمه نخست سال 96 به بهره برداری خواهد رسید‌.

معاون شهردار تهران از پیش بینی توسعه خط 7 مترو به سمت واحد علوم تحقیقات دانشگاه آ‌زاد اسلامی خبر داد و گفت: پیشنهاد توسعه این خط در شورای عالی هماهنگی ترافیک کشور در دست بررسی است‌.

به گفته تشکری هاشمی خط 7 عمیق‌ترین خط متروی تهران است که با خطوط 1، 2، 3، 4 و 6 تقاطع دارد. ضمن این که این خط با ایستگاه‌های با عمق 40 تا 45 متر از سطح زمین تقریباً از زیر تمام خطوط مترو خواهد گذشت.

http://ana.ir/i/92424
ایستگاه میدان امام حسین(ع) در خط 6 متروی تهران به بهره برداری رسید

ایستگاه میدان امام حسین(ع) در خط 6 متروی تهران به بهره برداری رسید