شنبه  17  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران:

وضعیت مراجعه به مراکز معاینه فنی عادی است+جدول مراکز فعال در تعطیلات عید فطر

شنبه 03 خرداد 1399 ساعت 14:15
مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران گفت: با توجه به افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در 2 سال اخیر، افزایش ساعت کاری و فعالیت چندین مرکز در ایام تعطیل وضعیت مراجعات به این مراکز عادی است.

حسین مقدم در گفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در ارتباط با میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی در شهر تهران اظهار کرد: روزانه در حدود 7 هزار و 300 خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه می‌کنند که با توجه به افزایش تعداد خطوط معاینه فنی در  2 سال اخیر، افزایش ساعت کاری و فعالیت چندین مرکز در ایام تعطیل وضعیت مراجعات به این مراکز عادی است.

وی تصریح کرد: تنها برخی از مراکز در بعضی از ساعات ممکن است میزان مراجعات بیشتری در مقایسه با سایر مراکز داشته باشند که حتی در آن مراکز اندک نیز شهروندان می‌توانند در کمتر از یک‌ساعت و نیم از خدمات معاینه فنی استفاده کنند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران ادامه داد: بیشتر مراکز واقع در جنوب تهران همچون چمران، الغدیر و شقایق بیار خلوت بوده و شهروندان می‌توانند بدون کمترین انتظار و صف معاینه فنی خودروی خود را در این مراکز انجام دهند. همچنین تهرانی‌ها می‌توانند با استفاده از نوبت‌دهی آنلاین بدون معطلی از خدمات معاینه فنی مراکز شهر تهران استفاده کنند.

مقدم با اشاره به امکان انجام نوبت‌دهی از طریق سامانه نوبت‌دهی در مراکز بیهقی، سراج، الغدیر، شقایق، نیایش، آبشناسان، چمران و دماوند، گفت: در مجموع بالغ بر50 درصد از ظرفیت نوبت‌دهی مراکز معاینه فنی خالی است.

وی تصریح کرد: توصیه می‌شود شهروندان جهت مدیریت زمان حتماً با وقت قبلی از طریق این سامانه به مراکز مراجعه کنند. ضمناً شهروندان می‌توانند با استفاده از سامانه نوبت‌دهی مدت انتظار، کنترل طول صف، میزان معطلی و خلوت‌ترین مرکز را برای انجام معاینه فنی انتخاب کنند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران در ادامه در ارتباط با ارائه هر چه بهتر خدمات در مراکز معاینه فنی نیز گفت: در چند روز اخیر این ستاد جهت تسهیل در ارائه خدمات نسبت به افزایش ساعت کاری در چندین مرکز و افزایش پذیرش خودروها با سامانه نوبت‌دهی اقدام کرده است که بر این اساس ساعت کاری سه مرکز دماوند، چمران و شقایق به مدت یک ساعت افزایش یافته است.

مقدم افزود: جهت تسریع در ارائه خدمات در این یک‌ ساعت افزایش از ساعت 17 تا 18 پذیرش صرفا اینترنتی و با نوبت دهی آنلاین انجام می شود و در صورت اقبال عمومی ساعت فعالیت و این نحوه پذیرش افزایش خواهد یافت.

وی در خصوص رعایت پروتکل‌های وزارت بهداشت به‌منظور جلوگیری از شیوع کرونا در مراکز معاینه فنی نیز عنوان کرد: این مجموعه برای صیانت و حفظ سلامت شهروندان و کارکنان تمام تلاش خود را در رعایت دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا به‌کار گرفته است و در این راستا اقداماتی نظیر ضدعفونی مستمر مراکز معاینه فنی، ضدعفونی کارت‌های بانکی قبل از مرحله پذیرش، استفاده از ماسک و دستکش یکبار مصرف برای هر خودرو توسط پرسنل، اجرای فاصله‌گذاری در محل‌های استقرار شهروندان، ارسال پیامک آموزشی و آگاهی‌بخشی به شهروندان را در دستور کار قرار داده است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران تصریح کرد: ارائه خدمات در مراکز معاینه فنی به نحوی است که تا هنگام  پذیرش خودرو  رانندگان در داخل خودروی خود حضور داشته و تنها در زمان آزمون و دریافت نتایج از خودرو خارج می‌شوند . در این ارتباط نیز محل‌های با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی  در مرکز نشانه گذاری شده که رانندگان در آن مدت زمان 10 دقیقه‌ای که خارج خودرو هستند در آن محل‌ها حضور پیدا می‌کنند.

گفتنی است بنابر اعلام ستاد معاینه فنی شهر تهران ساعات فعالیت مراکز معاینه فنی در روزهای تعطیلی عید سعید فطر (4 و 5 خرداد ماه) نیز به شرح جدول زیر  است.

انتهای پیام/4105

http://ana.ir/i/491615
فطریه خود را کجا و چگونه پرداخت کنیم؟

فطریه خود را کجا و چگونه پرداخت کنیم؟

بازگشایی اماکن مذهبی تهران بعد از عید فطر

بازگشایی اماکن مذهبی تهران بعد از عید فطر

خودروهای فاقد معاینه فنی از 15 اردیبهشت جریمه می‌شوند

خودروهای فاقد معاینه فنی از 15 اردیبهشت جریمه می‌شوند

شهرداری تهران در تعطیلی مراکز معاینه فنی تصمیم‌گیرنده نیست/ خودروهای تولید سال 94 مشمول معاینه فنی در سال جدید هستند

شهرداری تهران در تعطیلی مراکز معاینه فنی تصمیم‌گیرنده نیست/ خودروهای تولید سال 94 مشمول معاینه فنی در سال جدید هستند

کدام مراکز معاینه فنی در روز 22 بهمن فعال هستند؟

کدام مراکز معاینه فنی در روز 22 بهمن فعال هستند؟

مراکز معاینه فنی در روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل است

مراکز معاینه فنی در روزهای تاسوعا و عاشورا تعطیل است