دوشنبه  18  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون معماری و شهرسازی شهرداری:

فرآیند صدور پروانه ساختمانی تهران اصلاح شد

چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 16:48
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: فرآیند صدور پروانه ساختمانی با هدف سرعت‌بخشی به درخواست متقاضیان اصلاح شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، عبدالرضا گلپایگانی در ارتباط اصلاح فرآیند صدور پروانه ساختمانی اظهار کرد: در راستای تسهیل امور متقاضیان صدور پروانه ساختمانی و هم چنین افزایش میزان رضایت شهروندان، فرآیند صدور هوشمند پروانه ساختمانی توسط اداره کل تدوین ضوابط، نظارت و صدور پروانه این معاونت اصلاح شد.

وی با بیان این‌که هدف ما کاهش زمان صدور پروانه و توسعه خدمات الکترونیک شهرسازی است، افزود: فرآیند اصلاح شده صدور پروانه از 26 بهمن ماه 98 در سامانه شهرسازی اعمال شده است.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران تأکید کرد: در این فرآیند پروانه شهرسازی در چارچوب ضوابط طرح تفصیلی شهر تهران و به استناد پاکت حجمی و جدول سطح و سطوح ارائه شده توسط مهندس طراح ساختمان صادر می‌شود.

گلپایگانی تصریح کرد: در این فرآیند نیاز به بارگذاری نقشه معماری و استعلاماتی هم چون سازمان آتش نشانی و فضای سبز نیست و پس از دریافت عوارض قانونی برای دریافت پروانه ساخت با مهلت دوساله، پروانه صادر می‌شود.

گلپایگانی در ارتباط با اصلاح روند نقشه‌های ساختمانی گفت: در این روند ارائه کلیه نقشه‌ها اعم از معماری، سازه، پایدارسازی گود، تأسیسات مکانیکی و برقی الزامی است و باید کلیه ضوابط شهرسازی و مقررات ملی ساختمان در زمان دریافت پروانه ساخت رعایت شده باشد.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران تصریح کرد: چنانچه در فرآیند صدور پروانه ساخت، نقشه معماری بارگذاری شده در چارچوب ضوابط و مقررات طرح تفصیلی با جدول سطح و سطوح پروانه شهرسازی اختلاف داشته باشد عوارض نهایی بر اساس نقشه تأیید شده جدید محاسبه می‌شود و ما به التفاوت آن به قیمت روز دریافت می‌شود.

گلپایگانی افزود: هم چنین امکان صدور مجوز تخریب بنای موجود با نظر مهندس ذیصلاح در سامانه شهرسازی فراهم شده است.

وی با بیان این‌که هدف ما تسهیل فرآیند ساخت و ساز متقاضیان است، اذعان کرد: امکان صدور پروانه تخریب پس از صدور پروانه شهرسازی و به موازات فرآیند صدور پروانه ساخت ایجاد شده است.

انتهای پیام/4105/

http://ana.ir/i/473122
درخواست گواهی پایان کار آپارتمانی غیرحضوری شد

درخواست گواهی پایان کار آپارتمانی غیرحضوری شد

برخورداری پایتخت از اطلاعات لازم به‌منظور ساماندهی و یکپارچگی مکانی حریم

برخورداری پایتخت از اطلاعات لازم به‌منظور ساماندهی و یکپارچگی مکانی حریم

با هرگونه تسامح در مناطق دارای حریم برخورد جدی خواهد شد

با هرگونه تسامح در مناطق دارای حریم برخورد جدی خواهد شد

آغاز فرآیند صدور سند مالکیت پارکینگ‌های عمومی و تعهدی شهر تهران 

آغاز فرآیند صدور سند مالکیت پارکینگ‌های عمومی و تعهدی شهر تهران