پنجشنبه  21  فروردین  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
عضو شورای شهر تهران:

سرای محلات نباید انتفاعی اداره شود/ اقدامات اولیه برای حل مشکلات شهری باید از سراهای محله آغاز شود

يكشنبه 29 دی 1398 ساعت 10:56
عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: سرای محلات برای مشارکت اجتماعی شهروندان و گروه‌های مختلف اجتماعی است و نباید صرفاً انتفاعی اداره شود.

به گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، افشین حبیب‌زاده در جلسه امروز شورای اسلامی شهر تهران در ارتباط با تعیین و تکلیف سرای محلات عنوان کرد: حدود ۵ ماه از انتخابات شورایاری‌ها گذشته و در این مدت از گروه‌های مختلف اجتماعی و شورایاران نظرخواهی شده و سه الگوی پیشنهادی برای آن مورد بررسی قرار گرفته که امیدوارم در جلسه آینده شورا به آن پرداخته شود.

وی ادامه داد: سرای محلات برای مشارکت اجتماعی شهروندان و گروه‌های مختلف جامعه است و نباید صرفاً انتفاعی اداره شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: با اختصاص ردیف بودجه‌ای برای سرای محلات، مشکلات پرداخت قبوض و کسری مالی تأمین و فعالیت‌های غیرانتفاعی جایگزین فعالیت‌های انتفاعی می‌شود.

حبیب‌زاده با اشاره به این مطلب که کارگروهی تخصصی متناظر با کمیسیون‌های شورای شهر نامگذاری شده تا موضوعات شهری به‌صورت تخصصی هم‌سو با اهداف شورای شهر برررسی کند، گفت: کارگروه نوآوری، فناوری و ایده‌پردازی با توجه به نقش نظارتی شورایاران جایگزین کارگروه حقوق و نظارت شده است.

وی افزود: پس از برگزاری انتخابات در سطح منطقه یک نفر به‌عنوان رابط هیئت رئیسه شورایاری جهت ارتباط نزدیک با مدیران اجرایی منطقه انتخاب شده تا تصمیمات شورایاران را به مدیران شهری ارجاع دهد.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: پس از بررسی مشکلات در حوزه‌های تخصصی و ارجاع به مدیران ذی‌ربط با توجه به مصوبات، ردیف بودجه برای آن در نظر گرفته خواهد شد در غیر این صورت در بودجه سال آینده برای آن ردیف بودجه‌ای تعریف می‌شود.

حبیب‌زاده در پایان گفت: بنده به‌عنوان عضو کمیسیون عمران و حمل و نقل نماینده‌ای را در سطح مناطق معرفی کرده تا موضوعات عمرانی محلات منطقه را به‌صورت جدی پیگیری کند. حل مشکلات شهری باید از کف محلات آغاز و با بررسی نظرات کارشناسی اولویت‌بندی شده و درکارگروه‌های تخصصی مطرح و از طریق رابط شورایاری منطقه از مدیران شهری مطالبه شود.

انتهای پیام/4105/

http://ana.ir/i/467041
امکان بومی‌سازی و پاسخ به نیاز کشور در حوزه آسانسور و پله برقی وجود دارد

امکان بومی‌سازی و پاسخ به نیاز کشور در حوزه آسانسور و پله برقی وجود دارد

عدم تکمیل پارکینگ امیرکبیر باعث خطر ریزش املاک مجاورش شده است

عدم تکمیل پارکینگ امیرکبیر باعث خطر ریزش املاک مجاورش شده است

آتش‌نشانان عضو صندوق بازنشستگی شهرداری، 20 ساله بازنشسته می‌شوند

آتش‌نشانان عضو صندوق بازنشستگی شهرداری، 20 ساله بازنشسته می‌شوند

اعتراض به نحوه واگذاری زمین برای جایگاه‌های سوخت در تهران

اعتراض به نحوه واگذاری زمین برای جایگاه‌های سوخت در تهران