يكشنبه  11  خرداد  1399
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران:

پویش تصویرگری تهران با حضور 9 هزار کودک و نوجوان برگزار شد

يكشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 18:47
مهلت ارسال آثار به بزرگ‌ترین پویش تصویرگری تهران با موضوع "شهری که من دوست دارم " با حضور بیش از 9 هزار و 400 کودک و نوجوان به پایان رسید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرداری تهران، مهلت ارسال آثار به بزرگ‌ترین پویش تصویرگری تهران با موضوع "شهری که من دوست دارم " با حضور بیش از 9 هزار و 400 کودک و نوجوان به پایان رسید.

مجتبی دانشور با اعلام این خبر افزود: 11 گروه سنی کودک و نوجوان از 4 تا 14 سال، آثار خود را در خصوص مسائل و موضوعات پیرامون زندگی در کلان‌شهر تهران اعم از محیط‌زیست و فضای سبز، حمل‌ونقل و ترافیک، خدمات شهری، مباحث فرهنگی و اجتماعی، امکانات تفریحی، ورزشی و سرگرمی و... برای دبیرخانه نخستین دوره مسابقه نقاشی کودکان تهران ارسال کردند و مجموع آمار مشارکت‌کنندگان، حاکی از استقبال خوب کودکان و نوجوانان ساکن محلات 352 گانه شهر تهران از این پویش فرهنگی – آموزشی است.

وی برگزاری این مسابقه را اقدامی در راستای ایجاد چالش ذهنی برای کودکان و نوجوانان تهرانی جهت طرح مطالبات و خواسته‌هایشان از مدیران شهری، عنوان داشت و تصریح کرد: برای ساختن شهر دوستدار کودک باید زمینه‌ها و بسترهای لازم جهت طرح دیدگاه‌ها و نیازهای کودکان و نوجوانان را فراهم کنیم و بسیاری از متخصصان علوم اجتماعی و روان‌شناختی استفاده از زبان تصویر و نقاشی را یکی از بهترین روش‌ها برای شناخت بهتر افکار و انتظارات کودکان از شهری که دوست دارند، می‌دانند.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران در ادامه تصریح کرد: این دوره از مسابقه نقاشی کودکان تهران از سوی این اداره کل و با مشارکت و همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، ستاد مدیریت محله و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران در سطح محلات 352 گانه شهر تهران برگزار شد و بنا بر زمان اعلام شده در فراخوان، مهلت اولیه ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه، هفتم شهریور بود که تا 15 شهریور نیز تمدید شد.

وی اظهار کرد: آثار ارسالی در دو مرحله توسط هیئت انتخاب و هیئت داوری مورد ارزیابی نهایی قرار خواهد گرفت و از برترین‌های هر گروه سنی با اهدای لوح و جوایز نفیس، تقدیر به عمل خواهد آمد و همچنین به مناسبت روز جهانی کودک، نمایشگاهی از آثار منتخب این مسابقه جهت بازدید مدیران شهری و عموم شهروندان تهرانی برپا خواهد شد.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/415679
دانلود 8 هزار کتاب رایگان در راستای اجرای طرح در خانه‌ ماندن شهروندان تهرانی

دانلود 8 هزار کتاب رایگان در راستای اجرای طرح در خانه‌ ماندن شهروندان تهرانی

آموزش مربیان خانه‌های کودک شهرداری تهران در کارگاه‌های قصه‌گویی

آموزش مربیان خانه‌های کودک شهرداری تهران در کارگاه‌های قصه‌گویی

اعضای شورای سیاست­‌گذاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منصوب شدند

اعضای شورای سیاست­‌گذاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منصوب شدند

مجتبی دانشور مدیرعامل «پیام رسا»‌ شد

مجتبی دانشور مدیرعامل «پیام رسا»‌ شد