چهارشنبه  24  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران:

پویش تصویرگری تهران با حضور 9 هزار کودک و نوجوان برگزار شد

يكشنبه 24 شهریور 1398 ساعت 18:47
مهلت ارسال آثار به بزرگ‌ترین پویش تصویرگری تهران با موضوع "شهری که من دوست دارم " با حضور بیش از 9 هزار و 400 کودک و نوجوان به پایان رسید.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرداری تهران، مهلت ارسال آثار به بزرگ‌ترین پویش تصویرگری تهران با موضوع "شهری که من دوست دارم " با حضور بیش از 9 هزار و 400 کودک و نوجوان به پایان رسید.

مجتبی دانشور با اعلام این خبر افزود: 11 گروه سنی کودک و نوجوان از 4 تا 14 سال، آثار خود را در خصوص مسائل و موضوعات پیرامون زندگی در کلان‌شهر تهران اعم از محیط‌زیست و فضای سبز، حمل‌ونقل و ترافیک، خدمات شهری، مباحث فرهنگی و اجتماعی، امکانات تفریحی، ورزشی و سرگرمی و... برای دبیرخانه نخستین دوره مسابقه نقاشی کودکان تهران ارسال کردند و مجموع آمار مشارکت‌کنندگان، حاکی از استقبال خوب کودکان و نوجوانان ساکن محلات 352 گانه شهر تهران از این پویش فرهنگی – آموزشی است.

وی برگزاری این مسابقه را اقدامی در راستای ایجاد چالش ذهنی برای کودکان و نوجوانان تهرانی جهت طرح مطالبات و خواسته‌هایشان از مدیران شهری، عنوان داشت و تصریح کرد: برای ساختن شهر دوستدار کودک باید زمینه‌ها و بسترهای لازم جهت طرح دیدگاه‌ها و نیازهای کودکان و نوجوانان را فراهم کنیم و بسیاری از متخصصان علوم اجتماعی و روان‌شناختی استفاده از زبان تصویر و نقاشی را یکی از بهترین روش‌ها برای شناخت بهتر افکار و انتظارات کودکان از شهری که دوست دارند، می‌دانند.

مدیرکل آموزش‌های شهروندی شهرداری تهران در ادامه تصریح کرد: این دوره از مسابقه نقاشی کودکان تهران از سوی این اداره کل و با مشارکت و همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران، ستاد مدیریت محله و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان تهران در سطح محلات 352 گانه شهر تهران برگزار شد و بنا بر زمان اعلام شده در فراخوان، مهلت اولیه ارسال آثار به دبیرخانه مسابقه، هفتم شهریور بود که تا 15 شهریور نیز تمدید شد.

وی اظهار کرد: آثار ارسالی در دو مرحله توسط هیئت انتخاب و هیئت داوری مورد ارزیابی نهایی قرار خواهد گرفت و از برترین‌های هر گروه سنی با اهدای لوح و جوایز نفیس، تقدیر به عمل خواهد آمد و همچنین به مناسبت روز جهانی کودک، نمایشگاهی از آثار منتخب این مسابقه جهت بازدید مدیران شهری و عموم شهروندان تهرانی برپا خواهد شد.

انتهای پیام/4129/

http://ana.ir/i/415679
آموزش مربیان خانه‌های کودک شهرداری تهران در کارگاه‌های قصه‌گویی

آموزش مربیان خانه‌های کودک شهرداری تهران در کارگاه‌های قصه‌گویی

اعضای شورای سیاست­‌گذاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منصوب شدند

اعضای شورای سیاست­‌گذاری بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی منصوب شدند

مجتبی دانشور مدیرعامل «پیام رسا»‌ شد

مجتبی دانشور مدیرعامل «پیام رسا»‌ شد