سه شنبه  26  شهریور  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
شهردار تهران:

بخش‌هایی از خیابان را در ساعاتی از شب می‌توان به دستفروشان اختصاص داد

جمعه 21 تیر 1398 ساعت 17:20
شهردار تهران گفت:‌ در ساعاتی از شب می‌توان بخش‌هایی از خیابان‌ها را به دستفروشان اختصاص داد، اما فعالیت این افراد باید ساماندهی شده باشد تا معابر دچار آشفتگی نشوند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت، پیروز حناچی در بیست و هفتمین جلسه شورای معاونان، مشاورین و شهرداران مناطق ٢٢ گانه که در ساختمان مدیریت بحران بوستان ولایت برگزار شد، با اشاره به پیشینه تاریخی این بوستان گفت: در این مکان که بخشی از پادگان قلعه مرغی است اولین فرودگاه و پایگاه هوایی ایران شکل گرفت و اولین هواپیما در کشور در این جا فرود آمد. در گذشته تلاش شد تا بخشی از این فضا به «موزه پرواز» تبدیل شود که این اتفاق نیفتاد، اما امیدوارم بتوانیم این ایده را با حمایت شورای شهر در این دوره عملیاتی کنیم.

وی به آخرین وضعیت کارخانه سیمان ری اشاره و عنوان کرد: طبق مصوبات دولت روز دوشنبه کارخانه را برای ساخت موزه صنعت تحویل گرفتیم و آماده می‌شویم تا اقدامات لازم را در این خصوص انجام دهیم.

شهردار تهران با تأکید بر ضرورت تغییر رویکردها و روش‌ها در مدیریت پسماند پایتخت تصریح کرد: واقعیت این است که شیوه فعلی مدیریت پسماند کارایی ندارد و ریشه آن هم در سطل‌های بزرگ زباله است که در خیابان‌ها قرار دارند. تا زمانی که مردم را تشویق کنیم زباله‌های خود را به این شکل به سطل بیندازند، همچنان با مشکل مدیریت پسماند مواجه خواهیم بود.

وی به لکه‌گیری آسفالت خیابان‌ها اشاره کرد و گفت: موضوع آسفالت و لکه‌گیری خیابان‌ها باید جدی گرفته شود. در تهران حدود 100 کیلومتر مربع خیابان داریم که نیاز به مراقبت دایمی دارند، البته بعضی از بخش‌ها مانند خطوط ویژه در اولویت قرار دارند و باید به طور مستمر لکه‌گیری شوند.

شهردار تهران به انتخابات شورایاری‌ها اشاره و بیان کرد: پنجمین دوره انتخابات شورایاری‌ها به زودی برگزار خواهد شد و اگر سطح مدیریت محلی شهر را با استفاده از مشارکت مردم در قالب شورایاری‌ها ارتقا دهیم اداره امور شهر راحت‌تر می‌شود. من حتی امیدوارم روزی فرا برسد که بودجه محلات هم از طریق شورایاری‌ها و با کمک آنها هزینه شود.

حناچی افزود: در نتیجه تلاش‌های صورت گرفته حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ نفر، داوطلب شرکت در انتخابات شورایاری شدند. از این پس باید تلاش کنیم تا مردم را به شرکت در انتخابات ترغیب کنیم چراکه اگر مردم مشارکت کنند بسیاری از نارسایی‌ها و فسادهای احتمالی در انتخابات از بین می‌رود.

وی با تأکید بر اینکه باید با همه توان از رای مردم در این انتخابات صیانت کنیم، توصیه کرد: ضروری است مانور برگزاری انتخابات قبل از روز اصلی انتخابات برگزار شود تا خطاها و اشکالات احتمالی مشخص و برطرف شود.

حناچی به مصوبه تعدیل عوارض ساخت و ساز اشاره کرد و گفت: انتظار می‌رود تمام مناطق به این مصوبه عمل کنند و تعلل در این زمینه قابل پذیرش نیست؛ هرگونه مجوزی که این قانون را رعایت نکرده باشد اگر در مهلت قانونی تعیین تکلیف نشود، باطل می‌شود.

شهردار تهران همچنین به افتتاح میدانگاه هفت تیر پرداخت و یادآور شد: ما دو میدان راه‌آهن و هفت‌تیر را در ماه‌های اخیر ساماندهی و افتتاح کردیم و در قدم بعدی میدان امام خمینی (ره) و میدان‌های مشابه ساماندهی خواهند شد.

وی از ساماندهی دستفروشان در مناطق 1، 6 و 11 نیز قدردانی کرد و گفت: در ساعاتی از شب می‌توانید بخش‌هایی از خیابان‌ها را به دستفروشان اختصاص دهید، اما فعالیت این افراد باید ساماندهی شده باشد تا معابر دچار آشفتگی نشوند.

حناچی با تاکید بر اینکه برای اداره شهر باید ایده داشت، تصریح کرد: شهردارانی که برای شهر آرزو ندارند موفق نمی‌شوند، باید برای شهر آرزو داشته باشیم.

شهردار تهران با بیان اینکه از معاونین و مسئولان شهری می‌خواهم با هر گونه تملق گویی و چاپلوسی در شهرداری تهران مقابله کنند، گفت: نباید اجازه دهیم تملق‌گویی مدیران در شهرداری باب شود و حق نداریم از بیت‌المال به طور شخصی هزینه کنیم. البته اگر اقدامی صورت گرفت، باید اطلاع رسانی شود اما همزمان جلوی تملق و چاپلوسی را بگیریم.

انتهای پیام/4046/

http://ana.ir/i/403992
طرحی که با تاریک شدن هوا اجرای آن هم به پایان می‌رسد!/ باور دم خروس یا قسم حضرت عباس؟

طرحی که با تاریک شدن هوا اجرای آن هم به پایان می‌رسد!/ باور دم خروس یا قسم حضرت عباس؟

تکمیل بخش‌های باقیمانده مترو و افزایش ناوگان اتوبوسرانی با انتشار اوراقت مشارکت

تکمیل بخش‌های باقیمانده مترو و افزایش ناوگان اتوبوسرانی با انتشار اوراقت مشارکت

خیابان نجات اللهی از فردا به‌طور کامل یک‌طرفه می‌شود

خیابان نجات اللهی از فردا به‌طور کامل یک‌طرفه می‌شود

متروی تهران؛ بزرگ‌ترین فروشگاه متحرک دنیا

متروی تهران؛ بزرگ‌ترین فروشگاه متحرک دنیا

انجام 29 هزار مأموریت رفع سد معبر در ماه گذشته بدون تنش و درگیری

انجام 29 هزار مأموریت رفع سد معبر در ماه گذشته بدون تنش و درگیری

دست فروشیِ بازیگر زن مشهور در مترو+عکس

دست فروشیِ بازیگر زن مشهور در مترو+عکس

ساماندهی دستفروشان چهارراه ولیعصر(عج) از هفته آینده

ساماندهی دستفروشان چهارراه ولیعصر(عج) از هفته آینده

دلخوری همسر «پولادتن» از عوامل «هیولا»/ هیچ تمایلی به دیدن این سریال ندارم!
دانشجویان برای دریافت وام شهریه دانشگاه آزاد اسلامی چه اقداماتی باید انجام دهند؟
آیه‌های ۸۶ تا ۹۰ سوره یوسف را با هم بشنویم/ بوی پیراهن یوسف(ع)
اعمال سهمیه‌‌ها در کنکور؛ قانونی که نیاز به اصلاح دوباره دارد
مأموریت ویژه وزارت ورزش برای والیبال/ وقتی همه مخالف حضور داورزنی هستند!
آمریکا به دنبال گرفتن ماهی از آب گل‌آلود یمن/ عملیات روانی ترامپ برای مذاکره بدون هزینه با روحانی است؟
نگاهی دوباره به بندهای تلخ برجام/ آیا واقعاً بازدید از دانشگاه‌ها، فقط در قالب «پروتکل الحالقی» صورت گرفته است؟
وقتی دانش‌آموختگان برای خود کسب‌وکار ایجاد می‌کنند/ کار عملیاتی و تربیت فناوران ماهر در سراهای نوآوری
تخریب محیط زیست تالاب میانکاله به بهانه جذب گردشگر/ جاده‌ای که به بیراهه می‌رود!
راهیابی 15 فارغ‌التحصیل دامپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی گرمسار به مقطع دکتری تخصصی