يكشنبه  21  مهر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
عضو سابق شورای شهر تهران:

لیست یک‌دست شورای شهر پایتخت حتی نتوانسته به مسائل جاری تهران بپردازد

جمعه 21 تیر 1398 ساعت 08:12
عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران گفت: نظرات مردم حاکی از آن است که لیست یک‌دست شورای شهر نه تنها نتوانسته به مسائل کلان و راهبردی بپردازد، بلکه به مسائل جاری شهر هم نپرداخته است.

رضا تقی‌پور درگفتگو با خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی خبرگزاری آنا در خصوص عملکرد دو ساله دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران اظهار کرد: باید به این موضوع توجه داشت که در این خصوص بهترین قضاوت‌کنندگان شهروندان کلان‌شهر تهران هستند چون اگر ما انتقادی به این دوره از شورا وارد کنیم گفته می‌شود چون خودشان عضو دوره چهارم بودند این‌گونه عملکرد شورای پنجم را نقد می‌کنند.

وی ادامه داد: به‌طور کلی در مقایسه‌ای میان دوره چهارم و پنجم، دوستان منصوب به جریان اصلاح‌طلب در دوره چهارم به این موضوع کاملاً اقرار داشتند که پویایی، بالندگی و تفکر راهبردی در شورای پنجم وجود داشت و حضور مؤثر اعضا در کمیسیون‌های تخصصی منجر به تصمیمات سازنده‌ای همچون تصویب برنامه پنج‌ساله دوم شد.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: با توجه به پایشی که صورت گرفته است چیزی از اقدامات شورا به اطلاع همگان نرسیده است و اگر فعالیتی هرچند بسیار کم انجام شده لازم است از سوی دوستان ما در شورای پنجم اطلاع‌رسانی شود.

تقی‌پور با اشاره به این‌که ما از این حوزه فاصله گرفتیم ولی به‌صورت عمومی شاهد هستیم که اطلاعاتی در خصوص اقدامات شورای پنجم مطرح نمی‌شود، گفت: با توجه به مراجعات و اظهارنظرهای مردم به‌نظر می‌رسد مردم احساس می‌کنند این لیست یک‌دست واقعاً نه تنها نتوانسته به مسائل کلان و راهبردی بپردازد، بلکه به مسائل جاری شهر هم نپرداخته است.

سخنگوی سابق شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: امیدواریم شورای شهر تا پایان این دوره بتواند کانال‌های دریافت اطلاعات مردمی را بیشتر فعال کند تا بتواند نسبت به مسائل و مشکلات مردم آگاهی بیشتری پیدا کند.

وی اذعان کرد: در دوره‌های گذشته شورای اسلامی شهر تهران حضور اعضا در مناطق و ارتباطشان با مردم بسیار بیشتر بود و انتظار می‌رود تا حرکت شورای اسلامی شهر تهران به‌گونه‌ای نباشد که علاقه مردم به حضور در تعیین سرنوشت‌شان از طریق شوراها به سردی گرایش پیدا کند.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران در پایان گفت: در صورتی‌که ما شاهد عملکرد ضعیف شورای اسلامی شهر تهران باشیم مردم از مشارکتی که در دوره‌های قبل داشتند احساس پشیمانی می‌کنند و قطعاً این تفکر، سرمایه‌های اجتماعی ما را خدشه‌دار خواهد کرد.

انتهای پیام/4105/

http://ana.ir/i/402522
انتخابات شورایاری‌ها مهندسی‌ می‌شود/ تلاش اصلاحات برای ورود به مجلس از مسیر شورا

انتخابات شورایاری‌ها مهندسی‌ می‌شود/ تلاش اصلاحات برای ورود به مجلس از مسیر شورا

عملکرد احزاب در شورایاری‌ها، تأسف‌بار بوده و اعتماد مردم را از بین می‌برد

عملکرد احزاب در شورایاری‌ها، تأسف‌بار بوده و اعتماد مردم را از بین می‌برد

انتخابات شورایاری‌ها انتصابی است/ تلاش شورای شهر برای ظرفیت‌سنجی انتخابات مجلس

انتخابات شورایاری‌ها انتصابی است/ تلاش شورای شهر برای ظرفیت‌سنجی انتخابات مجلس