يكشنبه  24  آذر  1398
Print Short Link
Zoom In
Zoom Out
معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد؛

عرضه دام به قیمت 24 هزار و 800 تومان در عید قربان

چهارشنبه 31 مرداد 1397 ساعت 12:21
معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اعلام تخصیص ۲۷ مرکز موقت عرضه دام در روز عرفه و عید قربان، گفت: قیمت مصوب عرضه دام ۲۴ هزار و۸۰۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از شهرنوشت، مجتبی یزدانی در بازدید از مراکز عرضه بهداشتی دام زنده شهرداری تهران در روز عید قربان با بیان اینکه سه ماه جلسات مختلف برای هماهنگی برپایی مراکز موقت عرضه دام بهداشتی میان دستگاه‌های متولی برگزار شد، گفت: شهرداری، سازمان دامپزشکی، دادسرای پزشکی، معاونت دادستانی تهران و نیروی انتظامی از جمله این دستگاه‌های متولی بودند.

وی در خصوص اینکه امسال ۲۲ مرکز موقت در مناطق ۲۲ گانه علاوه بر سه مرکز ثابتی که در طول سال به خدمت رسانی مشغولند ایجاد شد، افزود: در مناطق دو و ۱۸ تهران دو مرکز موقت ایجاد شد که در نهایت ۲۷ مرکز در نقاط مختلف پایتخت به عرضه دام بهراشتی در روزهای عرفه و عید قربان می پردازند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با اشاره به استقبال گسترده شهروندان از این مراکز تصریح کرد: ۳۰ هزار راس دام در این دو روز ذبح و توزیع می‌شود که این دام‌ها با همکاری استانداری تهران از طریق امور عشایر تأمین شده است.

یزدانی با بیان اینکه شهرداری تهران بودجه تمام هماهنگی‌ها را تأمین کرده است، یادآور شد: در خصوص قیمت عرضه دام در این مراکز کارگروهی تشکیل و سازمان دامپزشکی، جهادکشاورزی و اتحادیه به همراه شهرداری قیمت عرضه دام را تعیین کردند.

وی ادامه داد: حداکثر قیمت توزیع دام در این مراکز ۲۴ هزار و ۸۰۰ تومان است که برخی از غرفه‌ها به دلیل رقابت تخفیفات ویژه ای برای فروش دام به متقاضیان می دهند.

معاون شهردار تهران با اشاره به تخلفات احتمالی گفت: بازرسانی از مناطق ۲۲ گانه، معاونت بازرسی سازمان خدمات شهری و شهرداری تهران در تمامی مراکز مستقر هستند و این در حالی است که بازرسان سازمان دامپزشکی نیز در مراکز حضور دارند.

انتهای پیام/4038/

http://ana.ir/i/305876
جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام در روز عید قربان راه‌اندازی می‌شود

جایگاه‌های عرضه بهداشتی دام در روز عید قربان راه‌اندازی می‌شود